ULTRA hibridi kukuruza

Jel moze Focusom da se unisti dovoljno sirak u ultra hibridu kukuruza da sledece godine moze bez problema da ide obican hibrid ? Uzeo sam jednu problematicnu njivu sa sirkim do moje njive gde sam planirao ove i sledece godine kukuruz, pa me zbog toga interesuje
 
Нисам сигуран за пиревину, али сам имао пуну њиву зубаче и успешно је решио. Иде већа доза него за сирак и коштало ме доста али то је било давно пре 6-7 година. Сад је хемија повољнија ако се упореди са ценом кукуруза. Прочитајте спектар деловања, можда делује и на пиревину.
 
A kako rešava pirevinu fokus ultra, da li uspeva prskanje, i kojom dozom po ha
Pirevinu i zubaču više izgleda ništa ne rešava.
Njiva predprošle sezone bio posejan Blasson duo, prskano fokus ultra 1l/kj. Pirevina dobila po tamburi ali samo masa iznad zemlje. Ponovo krenula iz rizoma najnormalnije.
Posle je na tu njivu išao suncokret, prskano Fusilejdom doza od 1l/kj baš zbog pirevine. Opet je izgorelo sve i ponovo krenulo novo iz rizoma. Posle skidanja suncokreta sam išao totalom 5l/kj, sve izniknuto se osušilo. Posle je išla tanjirača i posejana je pšenica. E sad videćemo posle skidanja pšenice šta dalje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa caco sa 1litrom fokusa ili fuzilejda po kj ne možeš uništiti pirevinu čak i ovih 5lit po kj je pitanje da li ćeš ubiti rizom kod pirevine.
 
Pirevinu i zubaču više izgleda ništa ne rešava.
Njiva predprošle sezone bio posejan Blasson duo, prskano fokus ultra 1l/kj. Pirevina dobila po tamburi ali samo masa iznad zemlje. Ponovo krenula iz rizoma najnormalnije.
Posle je na tu njivu išao suncokret, prskano Fusilejdom doza od 1l/kj baš zbog pirevine. Opet je izgorelo sve i ponovo krenulo novo iz rizoma. Posle skidanja suncokreta sam išao totalom 5l/kj, sve izniknuto se osušilo. Posle je išla tanjirača i posejana je pšenica. E sad videćemo posle skidanja pšenice šta dalje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
На лето само гарење бар три пута и обавезно дрљачом после гарења прећи њиву. Тањирача је само још више размножава.
 
Više ga ne sejem, to ti govori sve.
Jedina dobra stvar kod njega bila što sam njivu prskao sa fokusom ultra, ništa više...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Caco koje godine si ga sejao?? Cim nisi zadovoljan?? Ja sam ove godine primoran da ga sejem na jednoj parceli od 2ha, a do sad ga nisam sejao.
 
Uf, ne znam tačno pre 4-5 godina. Daleko od toga da je tropa, ali bio je dosta slabiji od pionira u istim uslovima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije rodan kao obican hibrid, ali prednost prskanje fokusom.
Na neke njive zbog sirka cu morati da primenim tropolje
psenica - prskanje totalom
kukuruz ultra - prskanje fokusom
suncokret-prskanje fuzilejdom
 
Prosle godine na ovih 3ha bila soja.
17og juna sam proskao sirak, a 18og juna krenuo na more.
Kad sam se vratio sa mora, 3eg jula pravo u njivu. Tamo milina za oci. Lepi redovi i cista soja. Pomislih: hvala Bogu...
A u zetvi opet haos od sirka... svaki put prskanje uspe, i svaki put, cak i u onoj proslogodisnjoj susi, sirak opet izbije..
 
Nazad
Vrh