Upotreba Totala u obradi zemljišta u voćnjacima - da ili ne ?

Ja bih ti preporucio da to uradis i od toga bismo svi imali vajdu :
Ti bi se resio izdanaka a ja bih konacno imao najveci sljivik u Srbiji:haha:
 
:osmeh::osmeh: neko mora da proba . ja sam pomislio da ce kica kako je radoznao da prvi proba ja samo pustim pricu hahaahahha. ljudi se danas svacim sluze , konkurencija je sve jaca a samo jedan moze da bude zwetschgenbaron . salu na stranu ali problem je tu i trazi dosta rada da bi se odklonio i sam nisam za upotrebu totala a najmanje kada postoji metilj ili izdanci i do sada sam to uvek resavao budakom, ali ako postoji nesto sto taj problem resava a nije budak rado bih probao a ovde pise tako

Sind Wurzelschosser vorhanden, ist es empfehlenswert, dem Glyphosat U 46 M-Fluid (MCPA) beizumischen (z.B.: 1,5 l Roundup + 0,8 l MCPA pro ha auf 150 - 200 l Wasser bei einer Streifenbehandlung von 80 cm und 4 m Reihenabstand). Neuerdings bietet sich zur gezielten Bekämpfung der Wurzelschosser Kabuki an. Je nach Unkraut- und Wurzelschosserdruck ist 5 bis 8 Wochen später eine weitere Herbizidbehandlung notwendig. In bewässerten Anlagen ist dies oft noch vor der Ernte angebracht. Behandelt man die Wurzelschosser mit Kabuki (Pyraflufen-ethyl, keine WZ, Früchte dürfen nicht getroffen werden), hat man meist eine ausreichend herbizide Wirkung um nach der Ernte Basta (Glufosinate, WZ 14 t,) einzusetzen.




 
Za izbojke tj. mladjare leske znam ljude koji koriste Gromoxon i zadovoljni su . e sad da li bi uspelo sa sljivom to ne znam .
 
Ja izbojke ne uklanjam kad prskam totalom, voćnjak star 9 godina, i nikad mi se ništa nije dogodilo sa šljivama. Čak kod obilaska posle desetak dana lakše ih uklonim nego da sam to radio pre prskanjaa a neke i ne moram jer se jednostavno isuše. Naravno da su to uvek jenogodišnji izbojci jer pred berbu obično kosim i uklonim zaostale izbojke koje total nije dovoljno uništio.
 
Ljudi moji, kako komentarišete vest o štetnosti glifosata na njivama, da li je to tako opasno i za voćke? Ja doduše ne znam za drugi total osim za glifosat i do sada sam ga redovno upotrebljavao, jednom do dva puta godišnje.
 
interesuje me kolika je karenca kod garlona posto imam problema sa bagremom ,a hocu do novembra da zasadim vocnjak,za sad sam jos u pripremi terena i dal ce to uticati negativno na sadnice...
 
Bilo koji glifosat + garlon,a sadnja tek na prolece. Dobar je total za mlade izdanke bagrema,ali je problem sa maticnim stablima koja imaju mnogo jaci i razvijeniji koren. Druga mogucnost je krcenje,jedan moj prijatelj je parcelu od desetak ari doveo u takav red kao da tu nije bila mini dzungla,samo kaze da to vise nikad ne bi ponovio,razbio se.
 
Casoron G pomaže kod panjeva i korenja, pisao je neko. U poljoapoteci u mom kraju više ne dobijaju (valjda zbog haosa u Galenici), zna li neko gde mogu da pazarim bar jedno pakovanje?
 
Ima Casorona G kod mene na jugu, male kolicine.To je nesto zaostalo po staroj ceni od 800,00 dinara kilogram.Problem sto nisi blizu.



Hvala kolega, naći će se valjda negde bliže.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dodan još jedna grana na lijevu stranu, tako da sad nemoramo ići dva put kroz red, sve uštimano i pušteno u rad. Dizne su Lechler IDKS (vanjska, krajnja) i IDK, radni pritisak 2,2 bara, brzina kretanja 4. brza :osmeh:.

Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Testa radi sam na jednoj pukloj kajsiji oprskao izdanke glifosatom i pravo da vam kažem jedva da se i lišće malo osušilo, nikakav efekat..eto ako koga zanima :bravo:
 
Staro stablo u dobroj kondiciji proci ce gotovo bez posledica,ali ipak...Imam mnogo gora iskustva sa herbicidima na bazi 2,4D,i to minimalne kolicine koje su se zadrzale u prskalici nakon tretmana istim a prskalica neoprana,zaboravljena obavezna radnja.Doduse nisu moja licna iskustva ,vec meni bliskih ljudi.U vinovoj lozi ostavlja strasne posledice posle cega se loza dugo oporavlja uz dodatnu negu.A na sljivi staroj 5 god. naredne dve nije bilo roda,kako se samo to stablo tesko vratilo u normalu.
 
samo ću da pohvalim HERBI prskalicu. imam je već tri godine i od tada nemam korov niti u voćnjacima niti pored voćnjaka. dva do tri tretmana u toku godine. na jednu prskalicu sipam 0,5 l totalnog herbicida, uglavnom nešto na bazi glifosav-a. žuta dizna i normalnim hodom sa jednom prskalicom poprskam oko 0,5 ha. treba voditi raču o dvije stvari: 1. da nema vjetra, jer se stvara drift, i 2. u proljeće izdanci iz korijene nisu toliko obavezni za počistiti jer sokovi idu iz korijena prema gore, dok u jesen mora sve biti očišćeno. i ako sada u novembru poprskamo totalom mirni smo u voćnjaku bar do polovice maja sledeće godine.
 
Da li neko od vas razmišlja o trovanju zemljišta na duže staze? Ionako prskamo svakakvim preparatima, to sve pada na zemlju, pa još i total redovno i eto ti sad :bravo:
 
Nazad
Vrh