Višnja

Nego kazite nam od cega vi zivite,pa imate takvu celicnu volju?!
Od budzeta RS ili od pletenja kablova?
Od visanja sigurno ne!
One vam vise sluze kao rekreacija?
Mnogo bitnije pitanje je od cega ti zivis ? Jer koliko sam upucen, najvise motaca kablova je u tvom gradu. A da bi se nadao uopste nekom rodu,a i zaradi moras i da ulozis malo. Tri prskanja i kosenje trimerom pred berbu ne biva.
 
U tome i jeste problem prijatelju moj,ne radim nigde.
Mozes misliti kako lepo ''zivim'' od visanja.
 
meni dodje kao rekreacija jer je nemam mnogo, 1ha ukupno, sve u razlicito vreme, a ti blago mene trazi nesto da ti ide makar staz i sve uz to. svi se cimamo na svoj nacin pa sta ispadne
 
Komšija pored mog višnjara ima i svojih oko 450 stabala inače Oblačinske višnje, u 7 godini znači oko 50 ari odokativno.Pa mi reče pre neki dan da bi on to izdao u zakup meni,e sad još da se dogovorimo oko cene??Ovo je sve uvod u moje pitanje u vezi ovoga,znači kako se to plaća i na koji način obračunava?Pokušao sam da nadjem odgovor po nekim sajtovima ali uzalud.Ako ovo pitanje nije za ovu temu prebacujte gde treba ali mi odgovorite.ako znate.pozdrav

A evo i nekih mojih neorezanih stabala od pre dve nedelje.Reklo bi se da je pregusto što i jeste
401a83a409898077a19a6ec5b2574f9d.jpg
201e73bc00b49c7c1b610539bbbf8d03.jpg
a3e7df8aa4a62bd49fb2db30fc0e2fff.jpg


Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
 
Komšija pored mog višnjara ima i svojih oko 450 stabala inače Oblačinske višnje, u 7 godini znači oko 50 ari odokativno.Pa mi reče pre neki dan da bi on to izdao u zakup meni,e sad još da se dogovorimo oko cene??Ovo je sve uvod u moje pitanje u vezi ovoga,znači kako se to plaća i na koji način obračunava?Pokušao sam da nadjem odgovor po nekim sajtovima ali uzalud.Ako ovo pitanje nije za ovu temu prebacujte gde treba ali mi odgovorite.ako znate.pozdrav

A evo i nekih mojih neorezanih stabala od pre dve nedelje.Reklo bi se da je pregusto što i jeste
401a83a409898077a19a6ec5b2574f9d.jpg
201e73bc00b49c7c1b610539bbbf8d03.jpg
a3e7df8aa4a62bd49fb2db30fc0e2fff.jpg


Послато са LG-H815 помоћу Тапатока

Kod nas je da se radi na 25%, od prinosa 25% ide vlasniku a 75% ide tebi. Ovde je dosta takvih jer ljudi nemaju sredstava ili su stari pa ne mogu da odrzavaju sami.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene jedan dade zimus dobar visnjar Oblacinske visnje, nadjubren prosle godine stajnjakom, povrsine 1,5ha za 80000 din.

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
Bas slicna situacija u Cacku,nije mi jasno,kako se napravi razlika od desetak dana u berbi?Sutra ako stignem bacam kan,kazu da za vikend pada kisa,pa bi bio bas pogodak.
 
Meni ce ovo biti treca berba,naveo sam to za kasnjenje jer sam cuo izmedju ostalog i ovde na forumu.A Sofija kasni za Sumadinkom 5 dana,a meni su rekli da dolazi na berbu pre sumadinke 7-14 dana,njima mi je druga vegetacija pa cu sve saznati u junu.
 
Ja sam cuo samo za te nove sorte Iskru, Sofiju i Nevenu ali nisam imao prilike uzivo da ih vidim. A to ako stizu kasnije od Sumadinke nikako ne valja jedino ako su znatno krupnije...
 
7-14 dana pre Sumadinke stize Sofija.Pise da je malo krupnija ali kazu da nista nije rodno ko Sumadinka.
 
Evo tek danas sam bacio kan,Sofija 2.vegetacija po saku a Sumadinka 3.vegetacija po dve sake.
 
Nazad
Vrh