VLADIMIREC T-25

Dali je izbacivao ulje prije te zamjene?
Tu nema šta da se pogriješi osim da se okrenu karike ali onda bi izbacivao ulje na auspuh a ne na iber.
Pregledaj glave da nije negdje pukla.
 
Pozdrav drugari ja opet radio oko Vladimirca, probao da popravim kvar. Da odgovorim na prvo pitanje jeste izbacivalo mi je ulje na iberlaufu pre zamene.
Kad skinem poklopce glava nista ne sisti tako da ne verujem da su glave naprsle ili pukle.
 
Upravo sam ga po treci put sklopio sumnjajuci na karike da nisu naopako prepakovao sam po knjizi i opet curi ulje na iberu.
U megjuvremenu prilikom zatezanja srafa na finom filteru za gorivo malo je curkalo puko mi je sraf. Ima li gde da se nabavi.
 
U iber nemoze da ulazi tecno ulje u njega ulaze isparenja i gasovi koji prodju kroz karike. Tebi negde u razvodu dolazi do prskanja ulja prema gore ka iberu. Skini poklopac na ulivnom grlu gde se sipa ulje pa vidi da li ce da prestane da ide ulje na iber.
 
Normalno je da u karteru ulje pršće na sve strane pa i prema iberu jer ga radilica baca ali neće izaći ako nema pritiska vazduha koji ga nosi van.
Određeni pritisak je uvjek prisutan zbog propuštanja gasova i rada klipova ali izgleda da je u ovom slučaju taj pritisak prevelik i iznosi ulje van. Sumnjao si na karike, klipove i hilzne a ništa se nije promjenilo.
Po meni ili ima previše ulja ili nešto na glavama. Bilo bi dobro vazduhom ispitati glave.
 
Главе сам скидао и прао сам их,шлајфовао лежиште вентила само ниса продувавао рупице., Кад скинем поклопце глава ништа не пушта све је нормално.
Кад скинем поклопац на уливном грлу уље не цури
 
Mislim da su dobre.
Majstori mi kazu da su karki lose dali je to moguce, one su kupljene u setu sa klipovima i cilindrima. Hvala
 
Па скини карике са клипа убаци их у стублину и види колики је зазор на крајевима карика.
 
Pozdrav karike sam merio kompresiona ima 0.20 i ostale dve a ove brisuce ima 0,63 dali je to mnogo. U uputstvu pise da treba da bude max. 0.60, moze li da je to.
 
Nazad
Vrh