Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Само буди пажљив са разрадом у првих две 'иљаде километара, да га не форсираш, јер су сви кинески клонови те машине на акање без разараде баш осетљиви. После води рачуна да има уља (практично било ког моторног) на горњој црти мерача и то ти је цела мудрост. Некада ће му бити потребно подешавање квачила, али за пар година, када му то евентуално буде потребно и сам ћеш научити како то да урадиш.
Ja sam ga kupio sa 600 jer je prethodni vlasnik bio djed, pao jednom i nije vise nikad sjeo na njega. Sin ima farmu Pilica pa je s njim ponekad isao obici farmu. Poštar ima 30 hiljada na satu i samo je promjenio lančanik i lanac i redovno ulje mjenjao, ali ja ne vjerujem da cu za 3 godine stici do te brojke 😂
 
Каква бре блокада? Није то скутер, па да "има једну жицу" са некаквом електричном џиџабиџом која ограничава обртаје или слично. Могу мотор да гуше са којекаквом механичким "помагалима" или чачкањем карбуратора, али ако је мотор од 50 кубика, онда за тим и нема потребе јер он може само из доброг залета и на кратко време цепа преко 50 на сат. Ако хоћеш брже, има начина да се са мало пара убрза, а не убија мотор пуним гасом нон стоп.

А да нагураш 30к килиметара богами нећеш. Ја имам нешто преко 10к за ових десет-дванаест година и не знам где бих више направио.
 
Каква бре блокада? Није то скутер, па да "има једну жицу" са некаквом електричном џиџабиџом која ограничава обртаје или слично. Могу мотор да гуше са којекаквом механичким "помагалима" или чачкањем карбуратора, али ако је мотор од 50 кубика, онда за тим и нема потребе јер он може само из доброг залета и на кратко време цепа преко 50 на сат. Ако хоћеш брже, има начина да се са мало пара убрза, а не убија мотор пуним гасом нон стоп.

А да нагураш 30к килиметара богами нећеш. Ја имам нешто преко 10к за ових десет-дванаест година и не знам где бих више направио.
Tamo u ovlastenom servisu kazu da Masina ode brzo kad se skine blokada (to je kao zastita masine) a ja u to nevjerujem kako moze otici tako lako.
 
Може да се деси да иде лепо, али му треба заиста брижљива разрада и мало финог подешавања, ако треба.

А идеја о блокади на том мотору је.... Па сам мотор и онако врти до 8-8,5 хиљада обртаја без проблема.
 
Зорге, ако има електроско паљење може бити ограничен обртајима. На неким може да се скине а на неким не. Гледао сам шта раде са моторима и препорука да се замени цилиндар и клип, добије се запремина око 100 кубика. Промене се ланчаници и терај. Остало не дирај.
 
Зорге, ако има електроско паљење може бити ограничен обртајима. На неким може да се скине а на неким не. Гледао сам шта раде са моторима и препорука да се замени цилиндар и клип, добије се запремина око 100 кубика. Промене се ланчаници и терај. Остало не дирај.
Ima blokadu na 6k obrtaja i kad dam gas skroz promjeni zvuk i pocne pucati
 
Ако имаш слободан извод на електроници може да се помери као што зорге каже на 8000 обртаја. Али обично ко фризира мотор купи и јачу струју.
 
Ima blokadu na 6k obrtaja i kad dam gas skroz promjeni zvuk i pocne pucati
Како знаш да је 6к обртаја у питању? Имаш обртомер на моторину?

Како описујеш симптоме, можда је прчкано по карбу, типа главна дизна премала (72 је норма). Си гледао боју гарежи на цвећици?

А ако је осакаћен комутатор некаквим ограничењем, ја бих пробао са неког скутера са истим конектором и бројем пинова. Ако би прорадио мотор са њим, вероватно би приметио разлику на вишим обртајима и да ли мења звук и пуца.
 
Svidja mi se ovaj kolegin motorin ali ja bih u buduce od 50cm³ samo 2t gledao da bude, iskljucivo zbog snage koju daje.
Mislim da sam pisao vec, moj derbi sa 70cm³ kitom i jos par nekih izmena nosi mene, (blizu 100kg) po ravni stoju, nisam hteo vise da ga forsiram, mogao je jos malo ali su vec visoki obrtaji.
Sad imam drugi problem, teh prehled
Resio sam i to izmenom lancanika pred teh, opet malo prelazi 45km/h ali nekako ga ljudi provuku.
Vise ne vazi ona potvrda vec mere brzinu...
E sad kad dobro ide normalno je da nece malo trositi ali s' obzirom da je 2t ja sam sa 4,5l u proseku i vise nego zadovoljan

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Како знаш да је 6к обртаја у питању? Имаш обртомер на моторину?

Како описујеш симптоме, можда је прчкано по карбу, типа главна дизна премала (72 је норма). Си гледао боју гарежи на цвећици?

А ако је осакаћен комутатор некаквим ограничењем, ја бих пробао са неког скутера са истим конектором и бројем пинова. Ако би прорадио мотор са њим, вероватно би приметио разлику на вишим обртајима и да ли мења звук и пуца.
Imam digitalni sat koji mjeri obrtaje, brzinu i gorivo.
Nisam svjecicu skidao uopste.
Ne bih ga sad nista dirao, problem je sto je sve preko 50 kritično. Ljudi ne znaju prava prvenstva, vec 2-3 puta su mi sjekli put i uspijem nekako stati sa 50 a sa vise pitanje je sta bi bilo.
 
Ако пуца уједначено онда је струја. Може да буде до прљавог и зачепљеног филтера за ваздух али онда другачије пуца.
 
Dobar dan, imam dilemu vezanu za prodaju motora. U pitanju je tomos automatik, dobijen za neku kompenzaciju ali nije nikada preveden sa vlasnika. Sada bih da ga prodam, imam njegovu saobracajnu staru. Moze li da se odradi to sve uz dva svedoka ili postoji neki drugi nacin?
 
Nazad
Vrh