Za motoriste, Koji motocikl vozite?

2011 godiste . Presao samo 800 km. Vlasnik verovatno pao ba batalio motor.veoma lako pali.za njive je stvoren. Nista jače Ti ne treba. E sad dal je kvarljiv to ne znam. Za sad je sve ok. Platio sam 1600 eur. Kolko sam ja video to je isti motor kao i na poznatije marke motocikla.
 
Nije pitanje za mene ali mozda mogu da se ukljucim...
Ja sam proslog leta imao kvar namotaja, kupio sam novu bobinu (50e) i nove namotaje (100e), ostavio me u putu.
Svecica je bila vece toplotne vrednosti tako da nisam siguran da li je doprinela ili je jednostavno moralo tako.
Sem toga nista vise nisam menjao.
Motoric je kvalitetan skroz po mom misljenju.
Masina je poznata, Minerali brenda (Spanija), ugradjivali su se na neke Aprilia modele, piaggio, yamaha...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Masina je poznata, Minerali brenda (Spanija), ugradjivali su se na neke Aprilia modele, piaggio, yamaha...
"Минарели", 'талијанскa фирма, праве моторе малтене од свог почетка. Од деведесетих до пре неку годину су шуровали са "Јамахом", а сада су у групи "Фантик мотор", такође 'талијани. АМ5 и АМ6 моторе, те "цваје" од педесет кубика, уграђивао је на своје моторине свако онај ко није био лењ, а тјунинг компоненти за њих на тржишту има к'о шаше.
 
Ja bih samo dao opasku da na derbiju nije am5 ili am6 mašina nego baš derbi.
Stavljao sam ovde slike od motorića koji rađen za mog omladinca pre koju godinu i gde smo ga sredili do poslednjeg šrafa. To je bila Gilera španska, ali je potpuno ista kao i derbi. Što se tiče samog motora i šasije sve je skoro potpuno isto kao i pravi veliki motori(visina, težina) samo je to motorče od 50 kubika. Ko bi hteo može staviti veći agregat bez problema..
Ovo je moj obilazak njiva sa njim..
Imam gume kao na krosu 18 i 21, ali nisu izraženi kramponi već srednja varijanta koja može i na asfalt..

eb9187f56b7a647b1249ecfc9a840870.jpg
8d0e366a4051456c5e8f21fc2f823564.jpg
 
Poslednja izmena:
Izgleda se moram malo bolje informisati, pogledacu plocicu sa podacima ali cini mi se da ne pise zemlja porekla.
Mislim bar (nisam siguran) da je kod mene masina sa oznakom D50B0.
Po meni sve ovo i nije toliko bitno koliko je to sto rezervnih delova ima (i to ne kineskih vec kvalitetnih) kao i sam kvalitet motorica.
Ja sam imao kineski Apolo neko vreme 250cm³ 4t naravno, u poredjenju sa ovim, kinez je tesko smece.
Na srafovima pise 8.8 a u stvari kvalitet losiji od naseg srafa sa oznakom 5.6...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, D50 jeste, ali koliko je meni poznato to nije klasična minareli mašina.. Možda nisam u pravu ali koliko se sećam..
Aprilije, Yamahe ili Rijeu nose Minareli AM mašine..
Kinezi su kopije minarelija..
 
Dva takta obavezno.
Mada ima sada solidnih električnih skutera dovoze za 400-500€.
Nije loša stvar ni elektrobajs.
Evo jedan od 400. Prelazi 20-30 km sa jednim punjenjem.

a733b209639f442c2379f2c244cbbca1.jpg
 
Poslednja izmena:
Они очрвсну до тврдоће 10,9 после обављања процеса хладног прожимања аустенита у кристалну решетку гвожђа од кога су сви ти шрафови.

Када се изуме тај процес и они прдвргу њему, ти шрафови има да буду бомбона, а до тада су само лакирано-маслинасто-зелени и меки к'о пластелин. :)
 
Они очрвсну до тврдоће 10,9 после обављања процеса хладног прожимања аустенита у кристалну решетку гвожђа од кога су сви ти шрафови.

Када се изуме тај процес и они прдвргу њему, ти шрафови има да буду бомбона, а до тада су само лакирано-маслинасто-зелени и меки к'о пластелин. :)
Ma kinezi su teski prevaranti.
Gledam da izbegnem njihovu robu kad god mogu...
I ti imas koliko mi se cini neki njihov motoric, kako te sluzi, jesi zadovoljan?

Maticu ako su deca veca, ne bi pogresio sa motorom koji smo pominjali u predhodnim postovima a i tebi bi odlicno odgovarao.
Razlike izmedju njega i skutera u snazi nema, isto zuta tablica, sem sto je klasican menjac, 6 brzina kao na vecim motorima.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh