Bočna freza

Meni ovaj snimak vise lici kao reklama.Ne ma trave a zemlja izgleda kako da je isfrezirana pre toga.Ipak se meni vise svidja klasicna pipalica(a mozda i gresim).:sta:
 
Ako je 1000e onda to nije puno,JA kad sam gledao bile su polovne po 1800-2000e,tako da cisto sumnjam da je 1000e.(ni sam jos kupio).
 
Ima talijanskih pipalica cak i po 800-900€ u jelahu u BiH..sad rade one ali ne znam do kada ni da li su reparirane. Dolaze iz Srbije kamionima sverceri pa uzimaju svu opremu. Meni je jedna izmakla
alex.bundalo@
 
d1a886bf572931f6fdbbeb5ccb5b8ab8.jpg

57f5cb3d7d2cd896781625ba58e7ce84.jpg

Ovakva je nova od 2300e, mislim da je ok :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam gledao ove nase, ne vredi to te pare, pipalica treba sam da obilazi oko stabla, a ove sto nasi prodaju moras sam da gledas kad pipne u stablo pa da povuces kanapce ili rucicu sta vec ko stavlja... A pordaju ih od 1500 do 2000eura, bolje uzeti polovnu Italijansku za 1500 1600eura nego ove nase, moje neko misljenje... Ja sam kupio italijansku pipalicu Bonfiglioli, i prezadovoljan sam sa njom.. Sednem u traktor i ne mislim, ubacim u 2 sporu, gas ide na jedno 1200 obrtaja i ne mislim ne okrecem se u opste...
 
Iskren da budem mislim da ovo nije snimak sa naših prostora a pogotovu ne iz Kuršumlije. Mislim da oni prave neku sličnu frezu ali da to nije baš ta njihova. To je samo moje mišljenje, mislim da su samo uzeli neki video za reklamu. Nisam skoro prolazio da vidim sta imaju znam da prave neke druge priključke. Za dobru hidrauličnu nagib ne bi trebao da predstavlja problem. ima štelovanje ugla a hidraulika gura i uzbrdo kao i nizbrdo.
 
I opet ova slika sa oglasa nije ista freza kao ova na video klipu. Ne kazem ja da ne prave kopiju neke freze ali nigde nema slika iz proizvodnje i nema slika te njihove freze na njihovom placu tamo u Mikuljani.
 
Druze nesto nestima, oni se nalaze u kursumliji u toplickoj 112 put za lukovsku banju, velika hala sa leve strane, vidim da si blizu pa lako mozes da se uveris, agro market prodaje ovu frezu
 
Pa to sam ti i rekao naselje Mikuljana, ne treba meni ulica ni broj ziveo sam u Kursumliji znam odlicno gde im je plac. Samo kazem ono sto vidim. Prodaju nesto i reklamiraju a ni jedno ni drugo nije njihov proizvod nego slika po kojoj prave. Kazem ti da nije ista freza na slici i na videu.
 
Šta savetujete od freza pipalica, a ako može da me ne iskošta preko 2k €?
Znači, nova do 3k (minus povraćaj), a dobra polovna do 2?
 
Ljudi ja imam original Rinieri, i ovo što je neko iz BG stavio na Polovnim automobilima je prava Italijanska a ne Deljanin, to neko muva, ali kažem neko iz Bg. Inače ovaj prvi snimak gde na frezi piše ROT jeste Deljaninova freza, bez obzira gde je snimak pravljen, jer sam je više puta gledao. Oni su skinuli mehaniku i hidrauliku od Rinierija i to solidno radi, uz opasku da su montirali motičice od neke obične freze, a ne original Rinieri, koje koštaju oko 150 eura ali su najbolji deo freze jer imaju takve uglove da uopšte ne hvataju blato. Znači bukvalno mogu da prođu kroz baru i da se očiste za par metara (uz to je kod mene crna zemlja). Polovan rinieri je u dobrom stanju 1800-2000 eura, i stvarno je dobra freza jer je jako brza, s tom manom da je učvršćena samo sa jedne strane a na kraju motičice ne ulaze u još jedan lager nego stoje slobodno, pa može doći do loma cele osovine, što se meni i desilo pa sam napravio oslonac i sa druge strane. Ova nova freza košta realno, i uz povraćaj od 50% nije skupa, ali za ozbiljne voćare koji rade 10 ili više hektara samo original gde je razvoj i usavršavanje trajao 50 godina. Inače original rinieri košta oko 4500 eura.
 
Nazad
Vrh