Bočna freza

Koliko ja znam ,povracaj na svu mehanizaciju je 40% , naravno onu koja je obuhvacena pravilnikom min.polj...
Provericu sutra ,pa cu postaviti.
A koliko znam juzni deo srbije ima i neke druge podsticaje za vocarstvo , nevezane za min.polj. mozda se zato spominje i 40% i 50%
 
Da da jug srbije ima veće podsticajne,ja sam za običnu,zadnju frezu dobio 55% povraćaja bez PDV
 
Znaš kako, ako iole vredi - džaba je. Ova iz oglasa iskošta na kraju 1.400 evropljana.


Edit:
Komšija ju je kupio jesenas (tek danas sam ukapirao da je ta u pitanju) , prilično je zadovoljan.
 
Momci ima još jedan proizvođač u Prokuplju http://www.mselectronic027.com/index.html
Ja sam ga zvao zbog kosilice sa uskočnikom ,obećao mi slike pošto ih nema na sajtu i tako 10 puta dok nisam odustao ,sada i džabe da mi pokloni neću od njega ništa uzeti.
Kada sam pričao sa njim freze su koštale 1400 eura ,a oko nove godine su bile 1000 eura zbog nekih povoljno nabavljenih delova,prilično povoljnije od Deljaninove e sada vama je bliže pa možete iz prve ruke videti da li vredi ili ne.Meni je ostao utisak da je vlasnik jako neozbiljan.
 
Izuzetno neozbiljno i neodgovorno. Znam slucaj dobio pare pa zavlacio coveka dva meseca za frezu. I sad mu crkli neki mikroprekidaci u garanciji posle prvog koriscenja on mu rekao nemoguce i kao nema trenutno narucice. Videcemo koliko ce cekati. Nerazumem pravi freze a nema delove u radionici. Sto se tice freze radi ok ali kao covek nema preporuku
jes ti siguran da je 1000 €? Ja znam da je placena kod njega 2200-2300. To mozda sa povracajem ta cena
 
Izuzetno neozbiljno i neodgovorno. Znam slucaj dobio pare pa zavlacio coveka dva meseca za frezu. I sad mu crkli neki mikroprekidaci u garanciji posle prvog koriscenja on mu rekao nemoguce i kao nema trenutno narucice. Videcemo koliko ce cekati. Nerazumem pravi freze a nema delove u radionici. Sto se tice freze radi ok ali kao covek nema preporuku
jes ti siguran da je 1000 €? Ja znam da je placena kod njega 2200-2300. To mozda sa povracajem ta cena
Pričaš o Deljanin frezi (vlasniku firme), ili o ovom u Prokuplju?
 
Ma da u Italiji sve jeftino sve dzabe a oni dobre duše. Znam da je freza prošlog oktobra sigurno plaćena kao što sam rekao

Ma to je ubacio tek da bi navukao ljude da zovu. To on računa kad se uradi povraćaj. Ti mu daš odmah pare on tebi odmah račun. POdneseš papire i čekaš. Taman dok ti država isplati povraćaj i on ti napravi frezu, a svi znate kako su brzi ovi u upravi :ppozdrav:. Ili ti da frezu bez računa pa on sam posle petlja preko nekoga i diže pare. nazvaću ga kasnije malo da se raspitam

Inače freza radi na mikroprekidače i žice. Mora stalno biti povezana na 12v i nema sajle već sve upravljaju elekro ventili na razvodniku. Na onom dzoistiku biraš oćeš manuelno ili automatski da radi i preko njega možeš da steluješ i nagib. lepo osmišljeno

Talianu bolje što nisi kupio na tu daljinu od garancije ne bi bilo ništa kad se on na 20km nateže i odlaže. Sto nisi pitao odmah bih ti rekao da se maneš ćorava posla, a slike nije mogao da ti pošalje jer jednostavno nema gotovih proizvoda nego tek pravi po narudžbini

Radašine pričamo o ovome u Prokuplju ova zelena freza
 
Momci ima još jedan proizvođač u Prokuplju http://www.mselectronic027.com/index.html
Ja sam ga zvao zbog kosilice sa uskočnikom ,obećao mi slike pošto ih nema na sajtu i tako 10 puta dok nisam odustao ,sada i džabe da mi pokloni neću od njega ništa uzeti.
Kada sam pričao sa njim freze su koštale 1400 eura ,a oko nove godine su bile 1000 eura zbog nekih povoljno nabavljenih delova,prilično povoljnije od Deljaninove e sada vama je bliže pa možete iz prve ruke videti da li vredi ili ne.Meni je ostao utisak da je vlasnik jako neozbiljan.

Koliko sam primetio iz priloženih slika ovu frezu proizvedenu u firmi MS Elektronik trebao bih dobiti u pola cene zbog ukradenih slika iz mog voćnjaka .
 
Pešut primetio sam nešto da mulja,tako da bez obzira na cenu ne želim sa takvima da trgujem.
Kada sam spomenu da sam u PDV-u i da mi treba račun zbog povraćaja i subvencije ,počeo mi nešto kao ne može dati račun jel nije u PDV-u ...bla bla bla,video sam koliko je sati.
Verovatno je ta priča o ceni ,cena sa povraćajem i PDV-om koji on na neki svoj način reguliše u svoju korist.
 
Da li neko ima Deljanin frezu bar godinu dana, da podeli utiske sa nama? Koliko je radio dnevno, da li se kvari/lomi/greje ulje...? Moj komšija ju je kupio jesenas, ali je radio samo 30a mladih kajsija do sada.

Imam i komšiju koji pravi odlične, neuništive, ali u domaćoj radinosti (10-ak godišnje), nema firmu (znači nema povraćaja) i košta 3.700 evrića. Evo je: https://m.facebook.com/groups/361431451789?view=permalink&id=10153375775031790

P.S. nisam Aleksandar, on mi je komšija takođe
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da mi odgoviri na sledeca pitanja?Posto sam planirao da kupim bocnu frezu i ona mi je bila san za obradu mog vocnjaka,posle razgovora sa covekom koji ima Deljanin frezu moj san se srusio:sta:.Evo sta on kaze,nemoj ni u ludilu da kupujes bocnu frezu jer ces zabetonirati zemlju.Zemlja ce biti rastresita to gde dohvati freza ali ispod ce se vremenom stvrdnjavati i postati jako tvrda.On je kupio i radi samo u prolece sa njom jedan prolaz da otkrije zemlju i vise je ne koristi.Ja mu kazem kako sam mislio da 4-5 godisnje prelazim sa njom kaze ni slucajno.Posto imam kalemljeni lesnik kaze da ce mi poceti izlaziti mladice kad krenem da freziram oko stabla.E sad nisam pametan.Ovde nisam procitao da se ljudi zale na ovakve probleme sa frezom.Sad sam poceo da razmisljam da ceo vocnjak zatravim pa da kosim sa tarupom sa bocnim diskom.Jedna masina za obradu celog vocnjaka.Jos sada kada mi se lesnik razgranao trave ispod njega ima jako malo.

Sta mislite da li je bolje frezirati u redu,a medjuredno sisati travu ili sve zatraviti pa sisati taravu ???Samo da napomenem da sam u okolini Novog Sada da je sve ravno i zemlja crnica laka za obradu.Posto sam ovde procitao da sve zavisi na kom si terenu,zemljistu....
 
Nazad
Vrh