Ostali berači kukuruza

hej drugari molim za jedan savet jer mi ovamo nemamo nikakvo iskustvo s tim beracima
kod nas ovde su 90% mali tzraktori tj 539 i zanima me dali oni mogu da vuku neki od beraca i koji je taj tip
 
Moze koji hoces,samo nemoj 214 on je malo glomazan,svaki drugi jednoredni mozes.
Zmaj 213,z214s,z216. Slovenacki Sempeter kk30,eko3500,tornado 35,tornado 40,gitarica moze da vuce... naravno to su sve jednoredni beraci. :cao:
 
Poljstroj uopste nije los berac bere dobro kada su uslovi na njivi normalni i kada ga svaki dan namazes sipas ulja i ostalo sto treba i svakoj drugoj masini. Jedino kada je mnogo vlazno pada kisa hoce da namotava na oklagije ali ako mozes da vozis recimo trecom sporom (imam 55:cool: ne dozvoljavas mu da namota, jer on ako pocne da namotava i ti usporis on namota u mestu za 2 sekunde. nije to neki problem. A evo da vidite kako cisto bere (slika mozda i nije nesto).
25pjn2u.jpg
 
lepo i cisto,ali moj komsija ima 2k i ima bunker na njemu u zivotu nisam video da berac bolje cisti
ali je imao dosta prerada celog mehanizma,a vuce ga sa kinezom od 45ks i uvek ukljuci vratilo na 1000 obrtaja,samo ima ruzan bunker ko kada ali i to je zbog stabilnosti
Post je spojen: [time]1287464086[/time]
_________________________________________________
radovans

lepo spakovane bale svaka cast,kako si uspeo ko kutija sibica je
Post je spojen: [time]1287489618[/time]
_________________________________________________
video sam prosle godine u austriji claas dvoredni vucni berac ,a nigde na netu nisam naso nesto o njemu.ako neko zna nesto neka kaze
 
Pozdrav veljo. Moj cale je majstor za bale on ih je denuo(slagao) a ja bacao. A sto se tice zmaja k2 on je nesto najbolje od zmajevih beraca i moj cale kaze tako kao i svi koji ga imaju, jedina mana sto je vucni al ko je na vreme prepravio taj sigurno nije unistio traktor. Gledao sam takav u radu ne prepravljen, rus 52 ga vuce do pola prikolice a onda kace i imt560 da vuku zajedno da napune a rus samo sto ne vrisne. Inace masina i po. Znam da je zmaj licenca dajc fara a za klasove nisam cuo.
 
Jel tu rus tolika krsina ili vuku kamionku kad mora da mu priskace u pomoc i 560 ?? :sta:
Post je spojen: [time]1287508620[/time]
_________________________________________________
16ktizl.jpg

znvm28.jpg

2crukub.jpg

1zn3c5u.jpg

2kmpad.jpg

2l8urz6.jpg
 
Pa brate tesko je to za traktor. to mi je bio komsija na njivi ima starog rusa pocetkom 60ih bez kardana prednje vuce a prikolica je plava 5-6 tona sa uskim gumama ne znam dal je zmajeva ili loznicka. Kada je napunio pola prikolice nije mogao da izvuce iz njive tj. nije mogao da predje preko uzglavnice posto je lenija malo visa od njive a nije poravnio. Pazi mozda je i zbog losih guma, ne znam :sta:, smo to sam gledao kad smo brali jedan pored drugog. Namuci se it traktor i traktorista. Ali sa kosem je druga prica naravno.
Post je spojen: [time]1287509035[/time]
_________________________________________________
Nije lose ovo cudo samo kako stoji sa delovima?
 
North ARMY je napisao(la):
Jel tu rus tolika krsina ili vuku kamionku kad mora da mu priskace u pomoc i 560 ?? :sta:
Post je spojen: [time]1287458220[/time]
_________________________________________________
To cudo je iz mog sela,poznajem licno coveka,bere brzo ali ima komusine dosta,i ujutru kad bere,sad ga prodaje,oce nesto novije da kupi....
 
imao je taj zeleni BERRN samo dvoredni lici na burgoin gx10 samo nama hidro pogon ,a inace cisti ko
kur.. pa je verovatno zato prodavan ali je bio nekih 12000 e ,a bio je 1979god
 
danas sam bijo kod covjeka koji ima taj berac (berrn) ne izgleda lose 4 reda bere ima 2 puta po 8 perusaca kaze da ga sluzi dobro
 
Odg: Bourgoin

ovo je kombajn riviera kasalis koi bere u zrnu kukurut sa adapterom 3 reda
16lgznb.jpg
210iyvo.jpg
5u2q2v.jpg
2dmcxs4.jpg
 
Odg: Bourgoin

ovaj berač riviera casalis i njegova tehnologia je iz 1968god orginal motor je na njemu perkins 6 klipova kao na starijim tipovima zmaj kombajna
 
Nazad
Vrh