Strništa i rad na njima

Arkadije sve si u pravu jedino bi dodao da treba dosta konja ispred da bi i brzina bila dobra.

Pre ovih kisa sto smo radili je dosta dublje islo i ne svidja mi se jer je dzombasto tj. neravno. Jutros kad smo ponovo poceli da radimo smanjio sam dubinu i mnogo je lepsi posao.

Radim samo sa kopljima bez krila.
 
Bez dobrog seckanja ,slaba vajda.Ja kad pogledma gde radi moj kombajn muka me uhvati em nekako krupno isecka em na metar izbaci sve,užas.Sa čim god radiš tačno se vidi .
Gde prođe tarup dodatno do zemlje tu je liminada,mada to sam samo za probu nema živaca da se vozam tarupom po strnjištu.
Cici jel seješ repice u to gruberisano?
 
U uljanoj repici treba jako jako dobro sakriti žetvene ostatke, a najveći problem je gdje kombajn duplira sa sječkom, probavao sam dosta i baš trebaju full strojevi da nikne dobro po tome. Tu je plus što će se sijat sa kukuruznom vjerojatno...
 
Bez dobrog seckanja ,slaba vajda.Ja kad pogledma gde radi moj kombajn muka me uhvati em nekako krupno isecka em na metar izbaci sve,užas.Sa čim god radiš tačno se vidi .
Gde prođe tarup dodatno do zemlje tu je liminada,mada to sam samo za probu nema živaca da se vozam tarupom po strnjištu.
Cici jel seješ repice u to gruberisano?
Vidi da li ti radi na sporoj remenici ako postoji mogunost ubrzavanja a verovatno postoji pošto sečka u kukuruzu ide sporije i slamu slabije seče i širi a i sad je neka moda da je slama zelena a žito zrelo a zelena slama ko uzica.
 
Ova fotografija je u laksoj zemlji gde je mnogo bolji posao, brzina 12 kmh/h. Potrosnja po traktoru 10 lit/ha.

8aOUP5N.jpg


A video je u tezoj zemlji, brzina 10 km/h. Potrosnja po traktoru 13 lit/ha.

Ova prva slika kao da je újtörés…
Inace secka radi 10/10. Kao da je odnesena slama.
 
Pa kako bi drugacije trebala da radi secka :)
Kad su nozevi ostri svaka secka dobro radi, mada puno zavisi sta se secka.
 
kod mene bunarska voda 7,4 do 7,5, isto surfarea 2.5dl

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Danas i ja priveo kraju totalisanje.Sirka i nema nešto preterano ali zato ima svega ostalog pa da se to sredi.Sikario 3 l/k.j i bunarska voda bez ikakvih dodataka.Potrošnja 152l/ha, ranije prskana ječmišta su spržena fest sa istom kombinacijom.
 
Nazad
Vrh