Strništa i rad na njima

Juče i danas sam prskao strnjike.Deo atara prema Banatskoj Topoli ,Tordi ....ima trave svih fela a deo prema Melencima i Novom Bečeju ,nema uopšte trave .Godinama ,sve radimo isto ,zašto je ovakva razlika u zakorovljenosti ?
Normalno ,nisam prskao te njive gde nema trave .Čudno ,nema ni samorasta a bilo je padavina posle žetve.
 
Juče i danas sam prskao strnjike.Deo atara prema Banatskoj Topoli ,Tordi ....ima trave svih fela a deo prema Melencima i Novom Bečeju ,nema uopšte trave .Godinama ,sve radimo isto ,zašto je ovakva razlika u zakorovljenosti ?
Normalno ,nisam prskao te njive gde nema trave .Čudno ,nema ni samorasta a bilo je padavina posle žetve.
Isto sam i ja primetio kod nas u potesu ILJE na granici sa vašim atarom da mi je strnjište neobično čisto.
 
Код мене исто јако слабо траве на стрњикама никада до сада није било тако,а било киша довољно да покрене све корове.
 
Koliko su veći gubici ako se ne istanjira?
Izvukao sam svu osoku, ali bez tanjiranja. Računao sam da će kiša uneti u zemlju

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni sa totalom kako radi?
Prskano 3l/kj + 0.2/kj matona.
Posle 10 dana ambrozija 50cm mislim da ce preziveti.
Glifomark
 
Kod mene sa 3.5 litre palo sve

Danas prskao komsiji sa 3l-glifol
VP5jdsy.jpg
 
Total nece unistiti rizomski sirak osim ako prskate 12 l/Ha. Ovo sto se prska sa 5-6 l ga nece unistiti. Mora se koristiti hemija bas za sirak. Bitno je samo da znate da li vam je sirak rezistentan.
 
Nazad
Vrh