Tarupi

Naj merodavnije je kad se meri izbacenost tarupa od usice za kacenje,jer nisu svi traktori iste sirine pa ni izbacenost nije ista

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
Od kraja do ušice tačno 1.45m
7d02d81e9295c71ed3f377eb152fecf4.jpg


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Dobri su Zmajevi tarupu, i sam posedujem jedan.
Ne svidja mi se samo kada se tarupira korov ili nesto gusce, hoce da ostavi uzak pojas neistarupiran na spoju rotora u sredini.
Inace po konstrukciji bih rekao da je medju jacima od domacih.
 
Planiram da napravim tarup.
Da li moze neko da mi napise koju aplikaciju da koristim da napravim na kompjuteru 3D model?
 
Meni najbolji SolidWorks. I na poslu njega koristimo za sve.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Sirina:140 Radni Zahvat:130
Diferencijal:Lada Riva
Trkace bih zavario.Da li je dovoljna debljina cevi 30x30 ili 40x40.Kao zastitu koristio bi daske.Mislim da ce sve to da me kosta oko 100€.A lance bih kupio kasnije zato sto planiram samo travu da kosim.
 
Kod tarupa za voćarstvo, koliko znače oni noževi pozadi, koji kao "grabulje" podižu granje i vraćaju na noževe tj. čekiće?
 
Kod tarupa za voćarstvo, koliko znače oni noževi pozadi, koji kao "grabulje" podižu granje i vraćaju na noževe tj. čekiće?
nedozvoljava nista krupno da ispadne nazad dok se ne samelje u najsitnije delove..ja sam u jabukama cak vadio kontra nozeve,idem prva spora gas na 1700 i gusi mi traktor dok je u vinogradu druga prica puno bolje usitni masu..a i bacamo izvucenu lozu u svaki red..
 
nedozvoljava nista krupno da ispadne nazad dok se ne samelje u najsitnije delove..ja sam u jabukama cak vadio kontra nozeve,idem prva spora gas na 1700 i gusi mi traktor dok je u vinogradu druga prica puno bolje usitni masu..a i bacamo izvucenu lozu u svaki red..
Hvala na prenošenju iskustva. Meni treba za lozu i šljivu, samo za rezidbene ostatke, bez košenja trave. Ti beše imaš inobrzeće? Koje širine? Mislim da je za naše kineze od 50ks oko 1,6m optimalna širina za tu namenu.
 
Hvala na prenošenju iskustva. Meni treba za lozu i šljivu, samo za rezidbene ostatke, bez košenja trave. Ti beše imaš inobrzeće? Koje širine? Mislim da je za naše kineze od 50ks oko 1,6m optimalna širina za tu namenu.
Mi koristimo ino elit open od 1.6m posle rezidbe i za kosenje trave..s tim da posle rezidbe povadim kontra nozeve i otvorim nazad vrata da izbacuje travu kao kosacica
 
Pozdrav,da li je neko imao iskustva sa Mićović tarupima htio sam model "uskočni M" imam siroke zasad sljive u redu ako moze neko misljenje o tom tarupu kako su se pokazali i sve sto znate mnogo znaci svacije misljenje
 
jedini problem je sto je tarup sa dve glave pa kada se malo pojedu nozevi ne sastavlja,ostalo je ok, a sto se tice uskocnog dela on se moye nastelovati da dobro radi samo na ravnim parcelama
 
Kolege da li neko ima, na Zmaj tarupu ili nekom drugom, montirane ravne i kontra nozeve i da li bi mogao to da slika?
Unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh