Tarupi

Za šta ti treba?Ja sam sad uzeo jedan univerzalni, bočni.Zato te pitam jel sam prečešljao sve pto je u ponudi u Srbiji. Koliki budžeta planiraš?
 
Пољострој онај старији заобљени модел лако се вуче и са 533 , а ради за медаљу.
 
Koliko sa tim dvorednim tarupom moze da se uradi kj za dan? Ja danas doneo od bukura nozeve za kembridz kad ih stavim na valjak pustam slike
 
Ма може доста ја сам са 542 терао и преко 20кј онда ми досади па кући. Са Зетором може и дупло толико него смори то вртење у круг и бука. Сунцокретиште Зетором идем 4 брзином,кукурузиште 3, а ако је нека алуга онда и 2 брзином.
 
On sa 70 ks može komotno da radi sa većim tarupom da uhvati više redova ne znam što se ograničio na dvoredni.Moja r65 nosi 2 m gieme tarup u voćnjaku bez problema .Ja sam sad uzeo isto Giemme ali bočni 180 cm tu treba težina traktora veća ali neću da gazim preko štapova ako radum nekad suncokret. Šta god da izabere nema tu neke greške sve su manje viši isti i kvalitetom i cenovno.meni lično se svideo agrimasters iz Agritehnicoma u zr ali je dostupnost bila za 16-17 nedelja. Kineske sam gledao da izbegnem (dabaki i herman) slovenački su ok (tehnos i ino brezice) ,italijani još bolji(zanona ,orizinti...)od vrhunskih sam imao ponudu iz agrostada jedan pronarov ,taj je za rad 24h ali mi ne idgovara transportna širina.
 
Ima Armu 70ks i Rusa 110ks. On hoce nov tarup. Gledao je neki Vektor pa pita kakav je,a ja pojma o tarupima nemam.
Dobar je vektor, ja ga imam 5 god, kupio nov 4 reda, jedino su im mekani noževi a možda su sad i to popravili.Ja inače sa njim tarupiram kukuruzišta posle kombaja i berača, znači do zemlje ga puštam.
 
Zar ne tarupiraju ti mali dvoredni bolje od 4-tvorednih? Mislim, posto idu kontra na ugao stabiljke....
 
Čije noževe bi preporučili za Zmaj 4 reda tarup? Huđik jednostrani nož je 546 din/komad, Plamen nema cenu na sajtu, to ću saznati u ponedeljak.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Čije noževe bi preporučili za Zmaj 4 reda tarup? Huđik jednostrani nož je 546 din/komad, Plamen nema cenu na sajtu, to ću saznati u ponedeljak.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ovih dana sam malo tarupao sa tim zmajevim, ide dobro, ali malo tupi nozevi pa moram sporije ici…
I otkrio sam da mi se na 577 kardan brzi vrti kad je preko menjaca ukopcan tako da sam radio 1 bh na 1400 obrtaja i brze se vrtio nego preko motora na 1600… imam direktno kardansko kao 542… na 1500 540 o/min
 
Evo i mog Kirchnera, do sada nisam imao priliku da me neko snima, ove godine ulovio zeta. Zahvat je 2.3m i ima 44 noža. Ovdje sitnim biljke zasijane posle žetve pšenice. Slama je samljevena a potom sam rasipačem razbacao svega i svačega: soje, kukuruza, ječma, zobi, repice, graška....i sve zatanjirao. Strašna suša je nažalost uništila većinu biljaka jer je posle žetve bilo vlage i sve je niklo potom nije pala kap kiše nekih 50 dana sa temperaturama od redovnih 38-42 stepena. Preživio je u principu samo dio kukuruza no opet je bilo mnogo mase, slama je istrula i sada je sve duboko zaorano.


Tu je i jedan snimak iz kabine

 
Nazad
Vrh