Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Sta znaci??..... Fiskalni racuni se preuzimaju iz eFiskalizacije....
Aplikacija poreske uprave gde svaki privredni subjekt ulazi sa svojim elektronskim sertifikatom i sve fiskalne račune koje je izdao, vidi isto i tamo, a vidi i država pa mogu onda da kontrolišu.
 
Ja imam nekoliko racuna pocev od 3 januara na svakom racunu mi je ukucan BPG ali nema uopste vidljivo u EAgraru kada udjem.. Jednom sam uspeo da ih dobijem na telefon ali nisu znali da mi kazu sta je problem,tvrde da je potrebno dan ili dva da proknjize račun koji stize elektronski a proslo je skoro 3 nedelje.. da li neko ima sličnih problema?
 
Do 1.februara idu računi sa ukucanim jmbg, a posle toga sa bpg.
Zašto je to tako nije mi jasno.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ako ce da traze, da prema dinamici radova na svakoj parceli rasporedjujemo gorivo, onda nek ide sve u vraga...
Ipak mislim da to nece biti slucaj, vec ce prosto ispratiti kolika je ukupna povrsina zemljista pod kulturom i kolika je kolicina goriva u zahtevu za povrat.
 
Samo ostaje pitanje jel se refakcija moze ostvariti za sve radove na njivi ,oranje,spremanje,djubrivo itd ,ili samo od setve pa na dalje ?.
 
Može za sve, nigde se ne pravda kako si potrošio gorivo.
Ne važe računi od prošle godine, ako to pitaš.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja imam nekoliko racuna pocev od 3 januara na svakom racunu mi je ukucan BPG ali nema uopste vidljivo u EAgraru kada udjem.. Jednom sam uspeo da ih dobijem na telefon ali nisu znali da mi kazu sta je problem,tvrde da je potrebno dan ili dva da proknjize račun koji stize elektronski a proslo je skoro 3 nedelje.. da li neko ima sličnih problema?
Idite na ovu adresu kada se logujete na vaš eAgrar-eRPG (Pošto je opcija sakrivena, samo je dostupna opcija za Zahtev za refakciju akcize) i tu treba da se nalaze svi računi koji su preuzeti iz eFiskalizacije:
 
Samo ostaje pitanje jel se refakcija moze ostvariti za sve radove na njivi ,oranje,spremanje,djubrivo itd ,ili samo od setve pa na dalje ?.
Pogledajte emisiju Plodno i rodno od nedelje na b92 i čućete da je ministarka rekla da redom ubacujete njive, ako kupite 100l goriva, mozete da ubacite njivu od 80 ari CELU i od njive koja je 50 ari uzmete 20 ari i prilikom sledece kupovine goriva tj. predavanja računa ubacite preostalih 30 ari itd... Nema potrebe da se gorivo deli na oranje, spremanje i setvu nego se ubacuje cela njiva odjednom. Ja do sada nisam predavao za refakciju tako da ne znam da li to baš tako funkcioniše ali ona je rekla da tako može.
 
Nije ništa strašno, lako se ubaci. Klikne se na račun i onda ispod izađe spisak njiva, pa izabereš jednu, odmah piše koliko ta njiva ima slobodnih litara, a ako je račun veći nego njiva onda opet klikneš na dodaj parcelu pa dodaš još jednu.
Ne može da se pretera jer program ne prima više nego što imaš dozvoljeno.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja imam nekoliko racuna pocev od 3 januara na svakom racunu mi je ukucan BPG ali nema uopste vidljivo u EAgraru kada udjem.. Jednom sam uspeo da ih dobijem na telefon ali nisu znali da mi kazu sta je problem,tvrde da je potrebno dan ili dva da proknjize račun koji stize elektronski a proslo je skoro 3 nedelje.. da li neko ima sličnih problema?
Isto kod mene na racunima broj gazdinstva nema ih jos na e agraru
 
Pogledajte emisiju Plodno i rodno od nedelje na b92 i čućete da je ministarka rekla da redom ubacujete njive, ako kupite 100l goriva, mozete da ubacite njivu od 80 ari CELU i od njive koja je 50 ari uzmete 20 ari i prilikom sledece kupovine goriva tj. predavanja računa ubacite preostalih 30 ari itd... Nema potrebe da se gorivo deli na oranje, spremanje i setvu nego se ubacuje cela njiva odjednom. Ja do sada nisam predavao za refakciju tako da ne znam da li to baš tako funkcioniše ali ona je rekla da tako može.
Zar nije jednostavnije da kad se prijavis na eagrar da ti automatski izbaci koliko ti sleduje ukupno nafte pa kad ti dodajes racune da ti to automatski smanjiva,, recimo ako prijavis 20 hektara da ti izbaci da imas pravo na 2000 litara povracaj... cudi mene kako se to sve zakomplikuje kad moze jednostavnije.
A realno ako daju 50 dinara povracaj, sto onda nisu prosto dali 5000 dinara subvenciju na gorivo, nego ti kupujes 100 litara pa ti onda oni vracaju 5000 dinara nazad. Prosto i jednostavno prilozis racune u vrednosti 5000 dinara i oni ti uplate na racun,, ako imas 20 hektara sleduje ti subvencija od 100000 dinara prosto i jednostavno.
 
Zar nije jednostavnije da kad se prijavis na eagrar da ti automatski izbaci koliko ti sleduje ukupno nafte pa kad ti dodajes racune da ti to automatski smanjiva,, recimo ako prijavis 20 hektara da ti izbaci da imas pravo na 2000 litara povracaj... cudi mene kako se to sve zakomplikuje kad moze jednostavnije.
A realno ako daju 50 dinara povracaj, sto onda nisu prosto dali 5000 dinara subvenciju na gorivo, nego ti kupujes 100 litara pa ti onda oni vracaju 5000 dinara nazad. Prosto i jednostavno prilozis racune u vrednosti 5000 dinara i oni ti uplate na racun,, ako imas 20 hektara sleduje ti subvencija od 100000 dinara prosto i jednostavno.
Što je babi milo ,to joj se i snilo :ideja: :ideja:
 
Zar nije jednostavnije da kad se prijavis na eagrar da ti automatski izbaci koliko ti sleduje ukupno nafte pa kad ti dodajes racune da ti to automatski smanjiva,, recimo ako prijavis 20 hektara da ti izbaci da imas pravo na 2000 litara povracaj... cudi mene kako se to sve zakomplikuje kad moze jednostavnije.
A realno ako daju 50 dinara povracaj, sto onda nisu prosto dali 5000 dinara subvenciju na gorivo, nego ti kupujes 100 litara pa ti onda oni vracaju 5000 dinara nazad. Prosto i jednostavno prilozis racune u vrednosti 5000 dinara i oni ti uplate na racun,, ako imas 20 hektara sleduje ti subvencija od 100000 dinara prosto i jednostavno.
Vojska nesme da se odmara, ona mora da se je-be da se razmnožava, dokona vojska pravi sra-nja a to nije dobro, moraju malo da nas treniraju, da se ne opustimo i nemislimo puno ali su oni ovim komplikacijama kupili vreme i zaokupili narod, da smo ovako složni bili oko protesta kao oko eagrara di bi nam kraj bio ali no.
 
Juče kupio 120 litara uz agro karticu na NIS-u. Nisu mogli da mi ubace ni JMBG ni BPj. Jel to znači da od tog računa nema ništa za refakciju?
 
To znaci da ti skinuli sa agro kartice 120 ali nemas povrati dodatnih 50 din

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ma ko ih jebe. Nisam prosuo tu naftu. Jbg ne mogu ih za gušu hvatati kada su tri puta pokušali ali nista. Uzeci kada budem zavrsavao za refakciju na Mol pumpu tih 120 l.
 
Juče kupio 120 litara uz agro karticu na NIS-u. Nisu mogli da mi ubace ni JMBG ni BPj. Jel to znači da od tog računa nema ništa za refakciju?
Izvinite zar kupovinom preko aplikacije (Agro kartica) nije jedini uslov za (Pravljenje) tačnije (Aktivaciju) naloga da stavite sledeće:

  • Vaš Broj Poljoprivrednog Gazdinstva

  • Validan Broj Telefona

Ispravite me ako grešim slobodno ! ! !

Proverite vi lepo na vaš eRPG-eAgrar pa zatim odete na Receipts i tu treba da vam se nalazi digitalni račun (Zahteve šaljete na Refaction).
 
Nazad
Vrh