Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Do sada sam sipao dva puta na NIS pumpi sa unetim JMBG. Posle tri dana se pojavio račun na mom E-Agraru i ja sam ga rasknjižio na jednu parcelu. Očekujem danas-sutra da se pojavi i drugi račun. Treba oko 3 dana da se poveže i pojavi, bar u mom slučaju.
Ono što sam primetio da broj računa u mom E-Agraru i broj računa sa fiskalnog računa nisu isti, verovali ili ne. Na fiskalnom je 436151 a meni se pojavio broj: 435160. Količina je ok. Šta će to sve biti do kraja, samo nebo zna.
 
Sipao u subotu i jos nista se nije pojavilo u eagraru. Na kasi kucali prvo BPG ali posto nije prolazilo ukucali JMBG. Cudno da su morali da unesu ime i prezime tom prilikom. Covek bi racuno da su te podatke uneli kad su otvarali karticu. Na racunu se pojavilo samo ime i prezime.
 
Moj racun se jos uvek ne pojavljuje, a sipano je 29.01. Kolega mi kaze da je za njegov racun trebalo dve nedelje. Ni jedan racun nije sa NIS pumpe.
 
Kliknuo na sve racune od goriva i presao na dodaj parcelu sistem dobro funkcioniše, odma gore na pocetku ima koliko litara goriva ima na racunima i koliko si utrosio dodavajuci na parcele i onda redom parcelu po parcelu automacki izbaci koliko litara imas pravo na tu parcelu al moras rucno da uneses litrazu, kulturu i derivat goriva, potvrdio za tu parcelu onda kliknem na dodaj novu parcelu i tako redom dok ne ispuca sve parcele i litrazu sa racuna, sistem ne dozvoljava ako se upise veca litraza od dozvoljene, ispucao svu litrazu i parcele i podneo zahtev
 
Pre par dana sam sipao naftu na Nisovoj pumpi na agro karticu, izdiktirao BPG i dobio fiskalni račun. Juče otvorim E agrar i vidim ubačen je račun, ali duplo, znači ima dva računa. Isti datum, ista količina, znači dupliran je račun. Jedino redni broj računa ne idu jedan za drugim. Verovatno je devojka na kasi nešto pogrešila, jer delovala je vidno nervozna. Sad, trebalo bi taj duplikat račun nekako ukloniti, al ne znam kako.
 
Da li ja nesto ne radim dobro ili se u podnosenju zahteva moze samo uneti broj litara bez decimale?
 
Kupio 100l nafte 17.02 da probam da podnesem zahtev za refakciju i da vidim kako ide i danas stize resenje po kome je usvojen zahtev, tako da to relativno lako i brzo ide

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ne kapiram, kako da izgubis litar zbog 0,09 lit, da si napisao da ti je sipao 99,99 lit pa i nekako ali neces propasti zbog 50 din
 
Nazad
Vrh