Znanje na poklon (najavljeno snimanje)

Pa ako se budemo drzali zajedno kao sad...? Jedan drugog nesebicno da poguramo i podrzimo,mora biti dobro i mora biti bolje.Zajedno smo jaci ::namigivanje::
 
Jedan post je dovoljan. Dva su višak. Šala mala. Mi možemo da se kako kažeš držimo zajedno, ako ne zainteresujemo nekog ,, krupnog ,, nema od toga ništa. Pre svega izuzimajući vakcinu od koje je i krenula ova priča interesuje me šta je to što nam treba i kako mislimo do toga da dođemo. Ova emisija je samo upaljač, a za eksploziju to nije dovoljno.
 
Mislim sta reci. :D Megi svaka cast :bravo: Sta god da prikazu i kako god to izgledalo ti si napravio veliki pomak. U to ime :ppozdrav:
 
Prikazano je u darnim vestima na b92 u 18.43
Nema vakcina za spas kunića
25. decembar 2010. | 18:43 | Izvor: B92 Beograd -- Na desetine hiljade kunića je uginulo, a na stotine farmi je zatvoreno zbog bolesti miksomatoze. Glavni razlog je što već dve godine na tržištu nema vakcina.

Hibridni panon beli kunići Aleksandra Doknića iz Bajmoka biće upotrebljeni za nastajanje stotina hiljada domaćih doza raznih vakcina u Veterinarskom zavodu Zemun.

Međutim nisu vakcinisani domaćom vakcinom, već deset puta skupljom i manje efikasnom stranom, jer Veterinarski zavod više ne proizvodi vakcine protiv miksomatoze kunića.

Samo ove godine procenjuje se da je par desetina hiljada životinja uginulo od te bolesti. Bolest je visoko zarazna, a prenose je komarci.

"Taman je kunićarstvo malo krenulo da se razvija, međutim paramiskomatoza je udarila i dovela do velikog pomora zbog kojeg su mnoge farme zatvorene“, kaže uzgajivač kunića iz Bajmoka Aleksandar Doknić.

Domaća vakcina je, po tvrdnji kunićara, bila neprikosnovena po kvalitetu i pet do deset puta jeftnija od uvoznih. Međutim, kako smo nezvanično saznali, cene registracije vakcine za paramiksomatozu koja se proizvodi u desetinama hiljada doza jednaka je drugim koje se proizvode u stotinama hiljada doza.

Zbog toga se Zavodu, koju je privatizovan , više ne isplati da proizvodi vakcinu, jer ne može da proda dovoljne količine da isplati troškove. Neki kunićari su se snalazili tako što su koristili skupe švercovane vakcine.

"Apelujem na državu, ne da nam da subvencije, nego da nam omogući da uzgajamo kuniće i da reši proizvodnju vakcine“, kaže Doknić.

Aleksandar Doknić je za sada jedan od retkih kunićara koje bolest nije pogodila. Stranim vakcinama duplo vakciniše kuniće da bi imao kakvu- takvu zaštitu, međutim kako kaže ukoliko se ne proizvede vakcina od domaćih sojeva poksvirusa - kunićarstvo tek čekaju teški dani.
Post je spojen: [time]1293280371[/time]
_________________________________________________
Text je autentičan,ali snimak nisam pronašao molim forumaše ako neko nađe neka neka prikači ovde na forum,za sve one koji nisu videli hvala.Emisija 2 januara.
Post je spojen: [time]1293305778[/time]
_________________________________________________
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=25&nav_category=12&nav_id=481875
 
svaka cast za ovo izlaganje i za trazenu pomoc, reportaza je kratka i nadam se da ce doci tamo gde treba.
 
Ok. je priča. Nadam se da će u emisiji znanje na poklon biti malo duže. Ova varijanta je super jer se vrtela na svakih sat vremena.
 
Aaaaa Megi ovo si odlicno odradio,profi.Nema veze sto je kratko ,to mu taman dodje kao najava za emisiju koja treba da bude 2 Januara. Ekstra,bolje nije moglo da ispadne
 
Hvala kopajko nisam gledao vesti,a ovo mi izgleda prilicno dobro ali trebalo je navesti jos problema sem mixomatoze ali u svakom slucaju bice dobro.
 
Kopajce legenda dodao i sliku.A jel mozes da ubacis i taj kratki snimak sto se vrteo preko vesti ?
 
alfaomeganb je napisao(la):
Piše ispod:
Klikni na sliku da se otvori video

Jeste bas upravo tako kliknes na sliku kao sto pise ispod iste :haha:
Malo sacekas ako ti je sporiji internet ima vrlo kratka reklama na pocetku bezveze neka sa tog sajta gde kace video zapise B92 i onda krece bas video snimak vesti :ppozdrav:
Jbg moralo je na ovakav nacin da se vadi video posto nije kaceno na Youtube ili nekom popularnijem sajtu gde je to mnogo lakse i pristupacnije izvaditi.

Nemogucnost da pogledaju snimak moze se javiti samo kod korisnika koji nemaju instaliran Flash player Ovaj softverski paket je danas postao standard i vecina sajtova ga zahteva. Svaki sajt koji ima nesto animirano trazi da imate instaliran Flash player kako bi mogli videti video klipove. Ako nemate dobicete obavestenje u svom pretrazivacu da ste u nemogucnosti da pogledate ceo sadrzaj sajta zbog neposedovanja ovog softverskog paketa.

Sladjo a i ostali ako imate problem kad kliknete na sliku da nemozete videti snimak morate instalirati Flash player a to mozete uciniti sa sledeceg linka http://get.adobe.com/flashplayer/
 
Ako iko bude mogao neka snimi ili postavi snimak emisije znanje na poklon posto 2.januara nisam tu a bice mi dostupan samo internet.
pozdrav :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Malo sam se kasnije ukljucio u gledanje emisije jel bio prilog o kunicima koja je trebala danas da se prikaze? :bravo:
 
Ja sam isto gledao i mislim da nije bilo priloga o kunucima stvarno sam cijelo vrijeme cekao da to vidim mozda je i bilo ali ja mislim da nije.Veliki pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]недеља, 02. јануар 2011. 05:50:42 CST[/time]
_________________________________________________
A ako je bilo pa ja mozda nisam primjetio valjalo bi da neko postavi snimak da svi vidimo.
 
Ja sam gledala od 09.00 do 11.00 priloga nije bilo. zaharije je na kraju rekao da je emisija skracena za 30 min.tako da od naseg priloga nije bilo nista.Ja se nadam da ce da puste sledece nedelje.
 
Prilog je najavila voditeljka u emisiji ali verovatno zbog skracenja emisije ce biti emitovan drugom prilikom. Nadajmo se da ce to bas biti sledeca emisija :D
 
Nazad
Vrh