Cena ćuraka i ćurećeg mesa

Ne moze biti da u svakoj nedelji pojedu 50 nikako.Sto su stariji naravno da jedu vise i bar utoliko mora biti veca i razlika.
 
Curici koje je dobijam kao cetvoronedeljne imaju od 800gr do 1kg.Mislim da im za to nije potrebno vise od 2 kg hrane u tom uzrastu a to je valjda negde oko150 din. + troskovi grejanja koji sigurno nisu mali zbog visoke temperature koja je potrebna u tom periodu + zarada farmera + zarada prodavca + kozna sta jos i eto 700-800.Pa kad ga ja podgajim troskovi x 1.7 i eto na kraju cena curetine 30% veca nego u Madjarskoj ako sam dobro informisan.Umalo da zaboravim proizvodjace hrane i dok se svi ugradimo dobar biznis u zamlji Srbiji gajenje 20-30 curaka.
 
ja sam 2010 placao mesano jato 500 dinara komad a slucajno je ispalo pola zenke pola muzjaci,2011 600 dinara samo muzjaci i prosle godine 700 dinara samo muzjaci.U pitanju su cetvoronedeljne curke tj. curani.Ne uklapa mi se 280+50+50+50+50.Izgleda da me sisaju dobro ili je kod vas povoljnije.Za ovu godinu jos nisam pitao.

Nije ni kod mene nista povoljnije. Deruuuuu, tronedeljni 580,0 din. mesano pa sta upadne. Mnogo je to za tronedeljno cure. Videce koliko ce prodati ove godine curica, ima da bude kao i sa pilicima. Nema narod para i ne moze se stalno drzati ista marza.
 
Pozz za sve forumase :ppozdrav: ja ne znam sta je ovo ove godine?? sve je preskupo.. cemu se nadaju proizvodjaci, narod nema para. hteo sam da uzmem 5 komada tronedeljnih, ali vidim 600din su u Nisu, skupooo :off_topic:
 
Ja cu krenuti sa 9 jednodnevnih. racunam da 1-2 odu Bogu na istinu a sa ovima sto ostanu sta mi bude. Valjda cu uspeti da prodam 3 kom i pokrijem troskove.
 
Valjevo cena curica 700 din mesano jato cetvoronedeljni(jaca cena 10%od prosle godine)
hrana Unipova jedinica 74 din/kg a bila prosle godine 61 din/kg, znaci 20%
Unipova dvojka 58din/kg a bila 53din/kg prosle god +10% Inace su bili zadovoljni sa ovom hranom mada je ja nisam koristio
Jabuka dvojka 65din/kg ne znam cenu od prosle godine a za Gebi nisam ni pitao ali me nebi cudili i da su izasli na 100din/kg
Ako je vecina prosle godine prodavala po 550 din ove godine sa ovim cenama trebalo bi biti preko 600 din/kg a sve ih manje ima lovu a i ovi sto imaju jedu po kafanama.
 
Prosle god. CU-I brasnasti kostao 58,50 za kg u radnji kod mene, ovoga puta bice oko 75,0 din. Velika razlika u ceni i mislim da ce malo njih drzati curke ove god. Meni stizu u cetvrtak.
 
I to je puno mesnog brasna.U cu 1 ide veliki procenat soje.40 i vise %.Po sadasnjoj ceni soje se nikako ne moze ukalkulisati cak ni u tu cenu.To je proteinski ubedljivo najjaci koncentrat.Otuda mi i nije jasna ona konstatacija od pre neki dan,da su curici skuplji 50 dinara za svaku nedelju starosti.Po ovim cenama koncentrata i troskovima grejanja za male curice,naravno i rizik uginuca,to je premalo.Sa druge strane je naravno platezna moc.:osmeh:
 
Nisam znao cenu CU-I pa sam zato napisao da ide kao i do sada po 50,0 din. po nedelji. Ustvari 150,0 din. vise od jednodnevnih za tronedeljne. Ovi moji (mesaona) sigurno ne guraju mesno brasno, dugo sam u toj kuci (14 god.) i mogu da im verujem i garantujem za njih.
 
Treba napraviti koncentrat od 27,ili 28% proteina,bez mesnog i ureje :haha:Moze naravno,pravio sam ga za sopstvene potrebe,hranio curke za sebe,ali puuuuno soje.Nisam sad bas racunao,al taj procenat za te pare ne biva.
 
@sama imate li neke recepture za hranu za curice?
ja sam "nabacio" neke komponente cisto da vidim kad ce nabiti 28%proteina i po kojoj ceni i islo bi ovako kukuruz 27% mekinje 15% sojina sacma 42% suncokretova sacma 10% kvasac 3% premix 3% i to izadje oko 58 din(po maloprodajnim cenama,na kolicinu bi bilo jeftinije mozda i celih 10 din) sa 27-8 %proteina
 
A ja taman kontam da sam dobro prošao jer je cijena jednomjesečnih ćurki ostala kao i prošle godine: 15 KM po komadu, što dođe 885 dinara. Ovo mi dođe ko biva jeftinija verzija, a inače su 17 KM po komadu, odnosno 970 dinara. Međutim, sad kad vidim da se vi žalite na cijenu od 700 dinara ili još niže (570 dinara za tronedeljne), sad mi dođe da se rasplačem. :sta:
 
Pozz za sve forumase :ppozdrav: ja ne znam sta je ovo ove godine?? sve je preskupo.. cemu se nadaju proizvodjaci, narod nema para. hteo sam da uzmem 5 komada tronedeljnih, ali vidim 600din su u Nisu, skupooo :off_topic:

Uplatila ja pre neki dan, kod autobuske, tronedeljni 550 dinara - ali ne moze pol da se bira :osmeh: stizu u cetvrtak...pa kako mi Bog da sa njima...
 
Pozdrav za sve Vas,

Zahvaljujuci Vama i pisanju,savetima na ovom forumu, skocili smo sada sa pocetnih 6 na +20 curica, to je vec ozbiljnija proizvodnja, lepo rastu ne jedu mnogo koliko smo se plasili...:cool:
Postavlja se pitanje gde da prodamo i po kojoj ceni ::novac::, planiramo da stignemo do nekih 400 kg mesa, mislim da je to prosek za 26 curana :sta:
 
To moras ranije da ugovaras i da imas sigurne kupce, ipak je to roba koja malo teze prolazi kod naseg naroda, a najvise zbog ::novac:: ipak treba izdvojiti od 80-120 eur. za curku,
 
pa imam dve od 20 prodate unapred :D
dakle jos 18
a dovoljno da pokrijem troskove je da prodam 6 >?
Jeli tako cika Dusko?
a imam i neke radnje, dva tri lanca prodavnica koje drze poznanici, pa ce valjda da ide,
koliko je sada curetina na kilo ? ispod 600 ili preko 600 din?
kako resavate za klanicu, d ali treba pecat kad prodajete?

od veterinara nema problema imam sve, a bogami i savete i pomoc...
 
pa imam dve od 20 prodate unapred :D
dakle jos 18
a dovoljno da pokrijem troskove je da prodam 6 >?
Jeli tako cika Dusko?

Ako si dobro citao ono sto sam pisao prosle godine videces da sam sa tri prodata curana pokrio troskove kupovine i tova za sedam komada. Doduse meni je i ostalo malo novaca zato sto nisam racunao i svoju marzu ali tamo sam napisao i da kupac hrane glat dobro prolazi. Znaci otprilike treba da prodas oko 10-11 curana da bi pokrio troskove hranjenja i kupovine 26 komada curica.

Nadam se da si ovo procitao, sve je napisano:http://poljoinfo.com/showthread.php...ihovog-držanja&p=579394&viewfull=1#post579394
 
Nazad
Vrh