Cena ćuraka i ćurećeg mesa

jesam procitao, hvala,
ja racunam na 20 kom,
6 su za licnu upotrebu i drzimo ih bez obzira na sve :)
zato sam napisao 6 jer po nekoj racunici sa ovim cenama je oko 66,000 din za ishranu 20kom
napravili smo i xcel tabelu ako nekome treba...

======
e sad mi koristimo koncentrat iz Kraljeva, a rodjak mi kaze sto da ne probamo sami da pravimo, da li neko ima iskustva sa time?
 
Moramo uzeti u obzir da ni cene nisu kao proslogodisnje nego vise, pa cemo i mi morati povecati cenu curetine. Ali do tada moze svasta da se izdogadja.
 
Da, ali kupovna moc je sve manja. dzak granula je prosle godine (u pitanju je " Jabuka" 16%) bila do 10-15.06 412 din dzak, da bi oko 10.08 dostigla malo po malo cenu od 600din. sto je povecanje od 50%. A ja sam curetinu prosle godine prodavao po 550din/kg, za razliku od 2-3 pre toga po 450din/kg znaci digao sam cenu za 20%. Kako sam mogao dici za 50%, i da oderem kozu sa ledja ljudima koji svake godine uzimaju, a opet ide preko mojih ledja i dzepa.
 
ja nesto razmisljam o akcijskoj prodaji dade mi ideju deda sa planine u novinama procitasmo da jedva prodaje jagnjice,
dakle proadaj unapred za jeftinije pare?
da li se isplati prodavati za 5e tj 550 din?
 
350 dinara po komadu starosti od 3 nedelje, a ove mlađe su 250 dinara. Uzeo sam ih golubčijoj pijaci u Subotici.
 
ako pričate o domaćim ćurićima u leskovac prošlu subotu je ćure koštalo tronedeljno 300din .ali uprincipu niko ne prodaje ćuriće retko kad moze da se natrči na ćuriće domaće.
 
Хајде да не листам тему, једно просто питање... По којој сте цени продавали прошле године сређене ћурке? Сви ме живи питају за ћурке, па размишљам да ипак направим места у шупи и узмем бар 10-15 комада. Знам да је мало касно, али ми нуде 8-недељне (што ја кажем "половне") по 800 и кусур динара, а они би стигли на време за клање, пре зиме. Хвала унапред!
 
Evo i Ja tebi jednom da pomognem, do sad je uvek bilo kontra :osmeh:. Prosle godine sam prodavao starim musterijama po 550 din/kg, ostalima po 600 din/kg. Za ovu godinu nisam pametan sta raditi, ostalo je jos 19 kom. od 22. Hrana nije menjala cenu od prosle godine kada je 16% proteina (Jabuka) krajem Juna bila 412 din/ dzak, do 15.08 je otisla na 600din/dzak, znaci 50 %, a ja sam podigao cenu curetine sa 450 od pre 2 godine (a bogami ta cena je bila zadnje 4 god. bez prosle) na 550 sto je nesto malo vise od 20%.
 
napreduju dobro i usoro cemo da okacimo slike, jedna bila bolesna i otisla,
vec imamo narucene 4 komada bez obzira na kilazu definitivno cemo prodavati na 550 ociscene
i 300 ziva mera.
 
Gajim malo vise curki tacnije bilo ih je u poceku 70 komada.Proslogodisnja cena oguljenih i istranziranih je bila 550 din.Sredinom tova prosle godine sam kupio vecu kolicinu hrane kada su cene hrane pocele da divljaju tako da ne znam koje su cene bile na kraju tova(gebijeva I u junu 61 din a III u julu 64din ima li logike).Ove godine sam povecao broj curica tako da sam i curice i hranu nabavljao po povoljnijim cenama i po nekim kalkulacijama cena od oko 620-630 din bi bila ok.Bitna je i velicina curki jer vece curke 16-20kg ne mogu biti ista cena kao curke od 12-13 kg.Sad kako ko moze da proda ali prosle godine kada smo komentarisali cene 550 din po kg je poklonjena je vecina pominjala cene 600-650.koliko vidim retki su bili prodavci i za 600 din.Mislim da sam sa cenom korektan jer vidim da su retki kupci koji otkazu i ako se dogodi nije cena u pitanju vec kriza.Ovo postade ceo referat.pozdrav svima.
 
А можда је жива вага у питању? Није речено. Можда жена иде са минималном зарадом, ко зна... Прилог је глуп до бола, ништа конкретно нисмо чули, само гомилу будалаштина од водитеља, а он је увек смешан (у омаловажавајућем смислу). Но битно је попунити време емисије, макар и празном причом. После се емисија лако прода, онима који везе са пољопривредом немају. Могао је да оде код неког озбиљнијег масовног произвођача, који има бар 15 ћурака у тову
 
Meni lici na zivu vagu.Primer 20 kg curan x 430=8600.On njega se dobija 15 kg uredjene curetine bez koze sto u prevodu znaci oko 575 din po kg uredjene.Na to dodati cenu za klanje i tranziranje recimo da je to 500 din i tu smo na ceni 600-630 din.
 
Moguce je da se radi o domacim a cena od 600 dinara - ociscene su kod mene bile aktuelne i prosle godine.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh