Cene teladi

Neka je sa srecom
Pitam čisto zato sto nama dole, ja sam iz Krusevca konkretno, mušku telad nece da plate ni 3.2e po kilu
Zensku 2.7- 2.8
 
Milan iz Umcara mi doneo.
Podnosljivo je zato sto sam mu proslu turu preplatio pa je sada morao da spusti cenu.
 
2 muska i 1 zensko 220 kg po obimu grudi 580e.


Ova 3 490e poreklom iz backe,tezine oko 110-120 kg.


Ovih 7 sto su danas stigli su iste kilaze kao ova poslednja 3 samo bolja rasa,nisam ih slikao a mrzi me sada da idem.
I ovih 7 su placeni 560e.
 
Dve pijace ih nije prodao?
Ne nego sam izasao dve pijace za redom kupovo neke gluposti i gledo seno i cenu teladi ,svaki put isti natkupci i slizna roba odnosno trgovci iz draginja ,telad 100 110 kg traze 590 e za komad 14 kom u kamionu 7 dana garancija za telad i nema sve papire ,120 130 kg traze 660 pa kao meni 630 da mi ucini .
Ja sam kupio jako puno teladi od Lele pokojnog 470 komada imam spisak ,od Vlade Medike oko 200 ,od Tome i Milana Jankovica Badjije isto 200 300 kom ,posle od Dejana i Cakija al u zadnje vreme valjda ovi mladji mi idu na zivac pa ih ne mogu nesto da smislim .Najbolju telad sam uzimao od Mice Tesica iz Jarka 350 komada pa od Radeta Aleksica iz Bukovca podno Jastrebca i jeftina i dobra telad mekana na rani ,pa Mile i Radisa terijari iz umcara doneo mi telad 270 kg ne znaju da jedu sisali ili pojeni itd itd
 
Od Vlade sam ja jednom kupio imao dobru robu, samo meni nema matematike te njihove cene, volim ekstra robu ali ne vidim sebe tu pa tako nekad pratim pa kada izleti ja uzmem, a nekad uzimam sitniju nekad losiju robu malo uglavnom cena je glavna. Sada trenutno imam samk 13 komada, ostale stale su prazne cekaju malo toplije vreme i neku razumniju cenu teladi od ove 650-750e.
 
Nazad
Vrh