Cene teladi

U šabac na pijac sve roba iz Kraljeva kojeg god pitas ko sto umeju da kazu roba iz Petrovca a oni 100 kg . Pasosi nisu merodavni jer se uglavnom prekucaju.
 
E da trgovina preko kp je uglavnom pecanje kupca ,slika se telad nekad stave i tudje slike pa kad pitas kaze ti cenu pa onda kad javis da hoces da dodjes roba vec prodana al nema da brines bice odma ovih dana jos bolja vec je na terenu itd ,ili odes a ono nisu ta telad sa slike pa nije ni ta stala ,jbg prodao lepsu robu ostalo ovo ,ili mi donese u Sabac da dodjem da vidim a ono neki mačici i tako u sustini gledam da sto manje potrosim goriva i telefona a i zivaca .
 
Pa ako je takva situacija ne gine mi da kupim pik ap pa da sam skupljam.samo je problem u mojoj okolini se uglavnom prodaju telad odmah ispod sise,a to bih zaobisao ako je moguce.
 
Ne bih da tvrdim ali mislim da nije tu razlika 100kg.
Jeste,nemam sliku jednih pored drugih ali pre 3 meseca sam uzeo turu isto tako od 120-130 kila i sada ova 3 su za 10 tak kila jaca od tih kupljenih pre 3 meseca.

Inace dvoumio sam se da li da licitiram nekih 10 ha drzavne zemlje ili da kupim teladi,i odluka je pala na teladi. Nekako mi sigurnije,a ulog isti.
 
Ali radnja mnogo veca kod bikova. 10 ha uradis ko iz picke, a da uranis 10 bika,hmm..
Sad dok ne spadne cena bikova nece ni cena teladi, ovo je ludnica, ljudi kupuju telad straota, ne mogu nakupci da navucu koliko treba.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Slazem se,mada oko njih ima cele godina posla po 1h,a o prici sa zemljom mi se nije svidelo sto je na godinu dana i u martu se ulazi u posed a zakup 550-600e ha + mi treba repromaterijala. A kuci imam viska hrane pa da iskoristimo to.
 
Ali radnja mnogo veca kod bikova. 10 ha uradis ko iz picke, a da uranis 10 bika,hmm..
Sad dok ne spadne cena bikova nece ni cena teladi, ovo je ludnica, ljudi kupuju telad straota, ne mogu nakupci da navucu koliko treba.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Kada su bikovi skupi skupa i telad,kada je telad jeftina i bikovi si dzabe, kako god okrenes radis za subvencije samo jedva....
 
Sta se desava sa trzistem teladi. 700-750 KM tele 5 dana staro. Sad bio kod covjeka hoce 950KM teletu 18 dan. I to bez papira. Moram papire platiti 50. Velika telad su 1200-1400KM. Ludilo.
 
Danas sam postavio rekord. 1050 KM plus 50 za papire trazi tele 23 dana staro. Tacno mi dodje da od drugara kupim pola holstajna. Ima teladi 20 dana 450 maraka.
 
Nazad
Vrh