Malčeri

Da li neko zna da li neko radi balaniranje rotora u Rasinkom okrugu?Ako se kupi ovo cudo i mora da se balansira da znam gde da odvezem na balansiranje.
 
Imam ponuda da radim neke granice sa moim tarupom pa bi ako moze neko da mi pomogne kako bi najbolje bilo da odredim cenu rada i koju bi cenu mogao da odredim.Razmisljao sam da se vezem za ove sto rade sa kombinirkom to je kod nas od 35-40e po satu sta mislite da li bi to bila rentabilna cena rada.
 
Напуни ти резервоар до врха па када одрадиш посао поново до врха па пута три и види одговара ли ти цена.
 
Mala će to biti vrednost u odnosu na cenu tog posla.Merodavnija je ta cena od 35-50 eura/sat.
 
Ako ti je za neku meru juče sam pozajmio malčer od druga i uradio vvoćnjak u pitanju Gieme 1,95m na 1.15 ha sam imao taćno 2 sata posla ali da nisam stao ni minut.Po meni da sam drugome radio ispod 100 e taj posao ne bi uradio. tj 50 e po kj.
 
Sta mislite o Dabaki tarupima?
Koji biste mi tarup preporucili za traktor 539 a da moze da melje grane i sitno rastinje (trnjinu, sipurak, ostatke od kupine, grane od rezanja...) postoji li takav tarup za taj traktor uopste.
 
Ja sam proletos kupio malcer IPM Boljevac sirine 155cm za moj 539 i lako ga nosi i zadovoljan sam njime kako lomi grane a o kosenju trave po vocnjaku da i ne pricam. Ipak da sam, kad sam ga kupovao, znao da postoji Dabaki sa uskocnim tockom uzeo bih njega. Cujem da su i na tom dodatnom tocku cekici i da je to vrlo lepo reseno.
 
Ciscenje trnjine i svacega sto pravi problem na krajevima i pored njiva.

pre:

4p4frSh.jpg


tKtySoi.jpg


posle:

FlWzaAb.jpg


q0kmW3H.jpg


Moze jako lepo da se uradi ali treba strpljenja i polako sprat po sprat skidati.
 
Zato jer jedva i ovako berem krumpir muči me trava.
Pa idem što više do zemlje.
A i nema kiše mjesec dana pa je zato prašina.
Što možeš.
 
Sta milslite o konkretno ovom tarupu? Tarup Mefuzor - MFZ
Vidim da ima dosta teske cekice i po izgledu mi deluju bas mocno.
200xMFZ_(7).jpg


Ovo su mu ostale specifikacije.
MFZ-data-sr.jpg

Sta mislite, da li moze da melje grane od rezanja i trnje oko njive sa traktorom 539?
 
Ima li negde u Srbiji da se kupi ovakav reduktor za malčer sa lancima? Na kupujem prodajem imaju dva prodavca (iz Valjeva i Prokuplja) ali samo za snagu do 22kW a meni treba za snagu do 44kW. Još bih dodao da ovaj iz Prokuplja za reduktor za snagu do 22kW traži 275 eura, dok isti u Sloveniji, Hrvatskoj i Grčkoj košta do 200 eura.

https://www.rositeh.si/angular-reductor-lf-140j-1-1,92-(60hp-44kw)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh