Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Lanac je ruski ali cica rece da je kvalitetan ,lancanici su klasicni odlivci ,najvise mi se svidjaju metalne kocke ,mislim da je to bolje resenje nego plastika
 
Naravno, plastika pukne, letva dobije lufta i onda si u problemu.Iskontroliši da li glava na šrafu ima dovoljnu širinu jer hoće da propadne kroz alku lanca, meni se to dešavalo pa bude kabum kada se letva odvoji.
 
Da oni nemaju. Kupio na vasaru od neke male privrede,poneo uzorak mog lanca i spram toga mi ljudi dali spojnicu.
 
Posto ne znam kako bih objasnio razliku izmedju ovih lanaca morao sam ovako...
Koji lanac je bolje da bude na prikolici?
b1856106bae5ad99840f8ab6b733506e.jpg
1e08075d1dcb1ad490e4e68818212c1c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas me jedan ubedjuje da ima takav i da je bolji jer nece da prezubi, ja naivan poverujem, nisam ni ja vidjao.
Mozda je neka prikolica iz praistorije...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas me jedan ubedjuje da ima takav i da je bolji jer nece da prezubi, ja naivan poverujem, nisam ni ja vidjao.
Mozda je neka prikolica iz praistorije...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Велгерице имају такве ланце што значи ако ниси виде незначи да и не постоји. Код нас махом сви траже такве ланце на приколицама и ја радим са једном таквом. И да кажем да ни једном ланац није запекао, а газда је баш оно "домаћински" одржава. Ако је киша или снег опере то јој је све од воде.
 
Jbg, znam dosta o tim prikolicama i mislim da sam jedan od retkih koji je bio u istom trenutku kraj 30-40 komada, ali nisam obracao paznju valjda na te lance.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moguće je da su ti desni bolji.Ali sigurno imaju manu kao i svi lanci.Svi se oni tegle,hoće da pucaju.Zavisi kako održavaš prikolicu,koliko je koristiš.Kod ovih alkara je problem što hoće da ližu ležišta na lančaniku i hoće da se tegle.Onda radi čekić a ako i to ne pomaže onda se skrati..Ovi drugi ne znam kako se ponašaju u đubretu.Verovatno teže preskaču ali verovatno imaju drugih mana.
 
Nazad
Vrh