Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Gde nabaviti ovaj zupcanik(zaskocnu letvu), nov ili jos bolje polovan?
 
Mislim da moze taj da se obradi u masinskim radionicama,rekao bih da ga mogu naostriti ako su zubi izlizani.Nov probaj u Termometalu ili Putnik promet Petrovaradin.A polovan mozda kod preprodavaca u okolini Sapca.
 
Gde nabaviti ovaj zupcanik(zaskocnu letvu), nov ili jos bolje polovan?
Jednom drugaru su radili, tako što su na ovaj malo poravnali zube na strugu i napravljen novi nazubljeni prsten koji je malo širi od ovog okaljen i u njega ubačen ovaj pa zavareno, to ga je koštalo oko 120e. Radi bolje nego fabrika. Ali i ovo se može popraviti brusilicom da izdrži još koju godinu😁
 
Gde nabaviti ovaj zupcanik(zaskocnu letvu), nov ili jos bolje polovan?
Isto to mi fali na jednoj SIP koju sklapam
Razmisljam o ovom od VICON rasipaca
Ili neki zupcanik slicnih mera pa navarivanje i obrada brusilicom
Fali mi jos i zadnji T reduktor i komplet zadnja osovina trake patosa
Nabudzicemo nesto
bfa26e6c6c46d56767b57319732e1c7e.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
@Dobrinčan Baća to se lepo opere, spakuje i u oglas.Prodaće se brzo uz neku prihvatljivu cenu jer se remont u kvalitetu ne isplati.
Zalivadiš je i polako u potragu za neku lepu iz uvoza, taman si poradio pa možeš da se vozaš do besvesti i tražiš. 😁
 
Isto to mi fali na jednoj SIP koju sklapam
Razmisljam o ovom od VICON rasipaca
Ili neki zupcanik slicnih mera pa navarivanje i obrada brusilicom
Fali mi jos i zadnji T reduktor i komplet zadnja osovina trake patosa
Nabudzicemo nesto
bfa26e6c6c46d56767b57319732e1c7e.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Koliki je spoljni precnik na tom sa vicon-a
 
Posto sam postao alergican na nase "trgovce" koji uvoze i koji misle da su popili svu pamet ovog sveta, resio sam da ih zaobidjem pri kupovini prikolice i odlucio se bas za Majevicu od domacina.
U jako dobrom je stanju, probao je, radi super.
Nadam se da je u maloj prednosti zbog rezervnih delova bar.
Za sad je u planu da razbaci do 70 tura u godini.
c5b928c3c431bb58f32b24259a09e27a.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mi smo ovog proleca isto tako uradili oprali staru i stavili u oglase i krenuli u potragu za novijom boljom i vecom. Obišli smo sve placeve u mojoj okolini Kaonik V.Šiljegovac, Pojate i još neke manje i naravno veliko razočarenje, prikolica ima na stotine na ovim plačevima, sve što smo videli svuda nešto fali. Gume skoro na svim, o cenama nema mnogo rasprave na 3000-3500e može max 100-150e dole tako da šta god da se uzme polovno mora neki remont da se odradi,
Ovo govorim za prikolice nosivosti 5-7t. Veće nismo ni gledali. Na kraju kupili smo "Deguilaume" 5t nosivosti naravno imalo se i na njoj poradit . Ko moze i ima da je uposli, od malih prikolica, nova Majevica najbolja opcija!
 
Nova je preskupa, cena veze sa prikolicom nema.
Mislim da su sve s*ebali "povracajem novca"...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Posto sam postao alergican na nase "trgovce" koji uvoze i koji misle da su popili svu pamet ovog sveta, resio sam da ih zaobidjem pri kupovini prikolice i odlucio se bas za Majevicu od domacina.
U jako dobrom je stanju, probao je, radi super.
Nadam se da je u maloj prednosti zbog rezervnih delova bar.
Za sad je u planu da razbaci do 70 tura u godini.
c5b928c3c431bb58f32b24259a09e27a.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Samo je nemoj pretovarati nikad,i ne dozvoliti da stajnjak zapinje za tu gornju gredu iznad rotora...da stanjak uvek lako klizi,i kad nema napora sačuvaće se i lanci,i biće manje glavobolje...
 
Kad pomenu lance...
Ovde jedan iz sela kupio komplet remontovanu Mengele, oko 4t je nosivost, prosle jeseni razbacivali kod mene djubre, ujutru poceli lanci bili ok naspanovani, mozda za nijansu labavi.
Uvece kad smo zavrsili, (35 prikolica) neverovatno koliko su se istegli a nismo ni jednu natovarili da zapinje djubre za gredu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad pomenu lance...
Ovde jedan iz sela kupio komplet remontovanu Mengele, oko 4t je nosivost, prosle jeseni razbacivali kod mene djubre, ujutru poceli lanci bili ok naspanovani, mozda za nijansu labavi.
Uvece kad smo zavrsili, (35 prikolica) neverovatno koliko su se istegli a nismo ni jednu natovarili da zapinje djubre za gredu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
lanci moraju da budu atestirani za teret tj da imaju zig na prangi i mogu da traju i do 2000 tura ali mora da se pazi da budu pravilno zategnuti
 
Novi lanci i lančanici se u početku dosta ,da kažemo, istegnu ali posle nema problema, postoji na pottingerovim i još nekim oni zatezači sa oprugom tako da uvek drze zategnuto, ja sam menjao mom tastu na jednoj vrlo staroj prikolici "Ausan" mislim da je, stavio nove lančanike i lance u početku smo ih stezali često a sada je ok.
 
@Dobrinčan Baća to se lepo opere, spakuje i u oglas.Prodaće se brzo uz neku prihvatljivu cenu jer se remont u kvalitetu ne isplati.
Zalivadiš je i polako u potragu za neku lepu iz uvoza, taman si poradio pa možeš da se vozaš do besvesti i tražiš. 😁
Sada u proseku godisnje izvlaci oko 50-tak prikolica.

Nov lanac,lancanici i srafovi. 40 hiljada dinara okruglo.
 
Ne znam, ja mislim da je to samo do kvaliteta lanca.
Onaj ko remontuje prikolicu pa prodaje ne verujem da ce staviti skup i kvalitetan lanac, ako takav kod nas uopste moze da se nadje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa vidi ovo je bio jos fabricki lanac i lancanici na njoj. A ne verujem da je stavljen neki ekstra kvalitet pogotovo ne 2005 godine kada je kupljena...
Ovo sam uzeo u Agroline Golubinci neka izgura jos toliko i zadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh