Šećerna repa 2023

Da li neko zna kako ide procedura za prijavu subvencije za secernu repu?
 
Jos nista definitivno.
Uglavnom do sad je potpisivan ugovor 2 primerka 1 u seceranu i 1 proizvodjacu. Ove godine je posle zapisnika ocuvanih povrsina isao i treci primerak za ministarstvo.
Kad prodju kampanje u obe secerane onda ce se podvlaciti crta.
Trebala bi secerana da prijavi na koliko ha ke ostvareno preko 50t/ha mada ne znam da li ciste ili plative, jer ugovori sa seceranom se prave na cistu repu. E onda drzava daje secerani,a secerana proizvodjacima.
Tako su mi kao proizvodjacu rekli iz secerane.
 
Jos nista definitivno.
Uglavnom do sad je potpisivan ugovor 2 primerka 1 u seceranu i 1 proizvodjacu. Ove godine je posle zapisnika ocuvanih povrsina isao i treci primerak za ministarstvo.
Kad prodju kampanje u obe secerane onda ce se podvlaciti crta.
Trebala bi secerana da prijavi na koliko ha ke ostvareno preko 50t/ha mada ne znam da li ciste ili plative, jer ugovori sa seceranom se prave na cistu repu. E onda drzava daje secerani,a secerana proizvodjacima.
Tako su mi kao proizvodjacu rekli iz secerane.
A ako se ne ostvari taj prinos ne dobijaju se ni osnovne subvencije od 18000?
 
Kolege red je da se i ovde obratim. Posle 7 izvurane kampanje pozdravio sam se od secerane i firme u kojoj sam radio. Od repe nisam, tako da iduci godinu nastavljamo druzenje i razmenu iskustava.
 
To je sve lepo,a koliko to sve kosta,sta ostane na kraju cisto posle svih rashoda oko nje ?.
Prevoz,vadjenje,prebiranje,utovar,djubrivo,hemija,odbitci,primese, i sta sve jos nema tu oko nje,pa ogromni rizici oko gumoze i slicno,i oko vadjenja,molis se da izadju sa holmerima dok je suvo,po blatu sad u njivi sa tolikim masinama mogu misliti sta urade sa zemljistem ....
Nzm koliko vise ostane od repe spram soje npr u boljim godinama i 3.5-4t/ha prinosa ,soja ima mnogo manja ulaganja i rizika.
Plus sto eto,bar kod mene,soja uspeva i na kiselom zemljistu,kod mene je ph kcl 5-5.2 ,a za repu mi svi govorili ni slucajno da je sejem na tako kiseloj zemlji,mnogo je vise osetljivija kao nego druge kulture ...
Radio sam sad analizu i zemljista i saturacionog mulja,dobio neke tonaze koliko da toga razbacam za 3 godine perioda,nikako odjednom,nisu mala ulaganja bas,a pitanje jel bi za 3 godine povecao ph za +1.
 
Naš ceo kraj su oderali na analizama.
Trule oko 3-5%
Nečistoće do 20% a repa je ekstra čista
I ono najgore digestija 13-13.5
Pazite kad su svima odbijali ukupno 33%

Moj prinos se vrteo oko 58-60t
Plative 39t ( toliko je i troškova bilo )
 
Кад кажете плативе онда је то са свим одбицима и трошковима ако је то 40 т/кј то је ослично
 
Nazad
Vrh