Alati i radionice

Imaš li možda link, ili neku sliku da vidim kako to izgleda?
Eво како "Пфердов" (праве их и за "Штил") оштрач изгледа, али линк са "Алија" не могу да ти дам јер ме нешто зеза са учитавањем фотки на том сајту, па мораш сам да се сам лопаташ резултете претраге када напишеш "chain saw sharpener" или шта већ напишеш. И обрати пажњу на то који пречник турпије ти треба, јер та оштраче праве за све популарне "формате" ланаца.

 
Evo zemljak me preduhitrio, ja sam taj oštrač dobio uz novu motorku i ne koristim ga, lakše mi kada lanac oštrim iz ruke samo turpijom.
Dukej ako ti ovo treba ja ti poklanjam jer meni stoji džabe, skuplja prašinu samo.
 
Eво како "Пфердов" (праве их и за "Штил") оштрач изгледа, али линк са "Алија" не могу да ти дам јер ме нешто зеза са учитавањем фотки на том сајту, па мораш сам да се сам лопаташ резултете претраге када напишеш "chain saw sharpener" или шта већ напишеш. И обрати пажњу на то који пречник турпије ти треба, јер та оштраче праве за све популарне "формате" ланаца.

Kupio original stihlov kad je to izaslo , ne kazem da ne radi ali odkad sam kupio elektricni ostrac na buvljaku vise taj ne koristim , malo bolje od samo turpije, vecina elektricnih cak i amaterskih kad znas kako ponistiti luft rade bolje , ne kazem brze ali preciznije sa elektricnim skidas malo i napravis 2 kruga i pila reze precizno ne vuce ni na jednu stranu i trupce od pola metra , sa ovim nije bas tako uvijek negdje skines vise a negdje manje.
 
Evo zemljak me preduhitrio, ja sam taj oštrač dobio uz novu motorku i ne koristim ga, lakše mi kada lanac oštrim iz ruke samo turpijom.
Dukej ako ti ovo treba ja ti poklanjam jer meni stoji džabe, skuplja prašinu samo.
Ne treba mi, jer nemam šta da sečem. Otkad imam električnu testeru posekao sam sve što sam imao i sad samo kupi prašinu. A i to je bilo malo, lanac sam oštrio samo dva puta, turpijom iz ruke, i bilo je dobro, tj. lepo je sekla posle oštrenja, ispadaju parčići a ne prah (ne znam kako se to kaže ::sramota:: ). Grejem se na gas i baliranu sojinu slamu, tako da nije ni u planu da seče više. Pokloni nekom kome je potrebnije. Ali u svakom slučaju HVALA na ponudi! :ppozdrav:
 
Jel koristi neko ove Poljske lezajeve ?.Ovo je za secku,na njoj su fabricki bili ovi SKF ista oznaka,plasticni kavez.Gde sam kupovao u radnji imali su samo 1 SKF ,i uzmem ovaj Poljski ,njega bih stavio na drugu stranu gde ne vuce remen osovinu,manje ima opterecenja.Mada poljski ima 1 kuglicu vise po redu,to moze biti samo prednost po meni,jedino je pitanje kvaliteta,tvrdoce,cementacije i sta vec ...
 
Kod mene na sečki bili namontirani Codex ležajevi i ko zna koliko je to išlo kod prethodnog vlasnika.Mi smo ih zamenili nakon par sezona i ugradili Fag.
 
MEni se čini da je Codex čistokrvni Pirinčar, ovde u jednoj prodavnici ih prodaju kao Slovenačke a dobra strana je što nude i druge brendove pa možeš da biraš šta hoćeš.Uglavnom uzimam Koyo i Fag.
 
Čuo sam od majstora koji balansira malčere da SKF proizvodi ležajeve diljem svijeta, a da su oni proizvedeni unutar EU dobre kvalitete. Postoji li krivotvorina i kod ležajeva, ne znam.
 
Ja rado uzmem NTN kad mogu da biram, made in Japan...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koja velika kompanija jos ima da nije prebacila proizvodnju u kinu?
Nek ga prave i cigani sve dok mi covek u specijalizovanoj radnji predlaze to, uzecu ga.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pošto sam od skoro nabavio co2 pa nisam baš stručan imam pitanje jedno, da li koristite istu masku za varenje na co2 kao i za elektrolučno?
Imam problem da sa tom maskom nevidim dobro gde treba da se vari sa co2 a na elektrolučno mi je savršena.
 
Колико капирам, ако већ имаш затамњена стакла, за заваривање електродама иде мало тамније стакло него за заваривање са жицом, типа ДИН 13 за први случај, а ДИН 11 за други.

Или окрећеш точкић на аутоматској масци и мењаш степен затамњења.
 
Pošto sam od skoro nabavio co2 pa nisam baš stručan imam pitanje jedno, da li koristite istu masku za varenje na co2 kao i za elektrolučno?
Imam problem da sa tom maskom nevidim dobro gde treba da se vari sa co2 a na elektrolučno mi je savršena.
Za manje bljeskanja iz vara treba i manje zatamnjeno staklo. Zavisi i od vida zavarivača.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Колико капирам, ако већ имаш затамњена стакла, за заваривање електродама иде мало тамније стакло него за заваривање са жицом, типа ДИН 13 за први случај, а ДИН 11 за други.

Или окрећеш точкић на аутоматској масци и мењаш степен затамњења.
Ja kroz 13. (ne znam koliko je precizno zatamnjenje) ne vidim skoro ništa.

Haha. Sad sam se setio jedan drugar kupio masku i kaže kao mnogu mu je tamno staklo. Ja dodjem gledam, proveravam. Ispostavi se da si stavili totalnone providno parče crne plastike.
 
Ниси једини. Имам стару наглавну маску са стаклом чије је затамњење декларисано на ДИН 13 и тек при јаком светлу могу да видим, или боље да кажем - назирем нешто више осим место вара. Исто је и са самозатамњујућом - на 13 слабо шта можеш да видиш.
 
Nazad
Vrh