Alati i radionice

MEni se čini da je Codex čistokrvni Pirinčar, ovde u jednoj prodavnici ih prodaju kao Slovenačke a dobra strana je što nude i druge brendove pa možeš da biraš šta hoćeš.Uglavnom uzimam Koyo i Fag.
Grešiš Matiću....
Codex je čistokrvni Slovenac...
E sada, jel mu to plus ili minus, jbm-li ga.... 👋
U srednjem su cenovnom rangu, te ih kupujem, na velikoj Dubravi su komplet ti Codex ležaji...
Za celu prikolicu izašlo oko 100 eura u ležajima kada sam je remontovao...
 
Codex je obican kinez. i to sranje tesko, moze u neke jevtinije stvari i lako izmjenjive. A Slovenci ih samo prodaju, pa kada je SLO imala industriju lezajeva?
 
Kakvi su parkside alati na 12v, crni i zeleni? Jel mogu izdrzati koju godinu bez kvarova
 
20v su njihove baterije.
Imam njihovog aku alata i zadovoljan sam, ne treba ocekivati neki vrhunski kvalitet i zavrsnu izradu kao kod poznatijih brendova ali zavrsice posao.
Ne treba ga porediti sa poznatim brendovima, moze se porediti sa alatom istog cenovnog ranga.
Po meni garancija 3 god veliki plus.
Svaki alat sam gledao da uzmem u crnoj boji jer je "profesionalna" serija...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imaju i 12v alate. Samo što sada njihovi alati polako su skuplji od nekih brendiranih firmi.
Npr zelena šrafilica sa baterijom sada košta 9999 din, a ja je pre 3 godine kada se lidl otvorio kupio ispod 4 crvene.
Ujedno to je i jedini alat koji sam kod njih kupio a da nešto valja, tako da kažem. Sve ostalo što sam tamo kupio od el. alata, mačku o rep.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Na crnu seriju je garancije 5g. Od Lidl alata imam crnu šrafilicu, zeleni odvijač 400 nm i crnu brusilicu. Nadam se da sledeći mesec stiže i crni 1356nm odvijač.
Garanciju sam isprobao na zelenom odvijaču jer je baterija gubila kontakt. Dali su mi novu bateriju.
Retko kad kupujem po punim cenama, tako da alat ne bude skup.
Često nešto šarafam i za ove pare koliko alat košta nemam zamerke. Šrafilica se za tri godine nabušila dosta rupa i dosta šrafova je zavrnula
 
Slazem se da je sad preskup alat, i ja sam svaki put za neku kupovinu koristio njihove "akcije" sem za zeleni udarni koji me kostao punu cenu, 10.000 a posle dva meseca se vec mogao dobiti za 7000.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gledam da uzmem onaj mali od 300nm na 12v crni udarni odvijac, 1/1 kopija milovokija. Al nema garancije jer kupujem od preprodavaca,

On je 80e al baterije su malo poskupe, 4ah 12v skoro 40e. Gledam po akcijama su bile po 10e.
 
Zašto bi kupovao 12V? 18V su jači i češće budu u ponudi.
Mislim da je taj crni od 300nm 18V, a ne 12V
 
Zašto bi kupovao 12V? 18V su jači i češće budu u ponudi.
Mislim da je taj crni od 300nm 18V, a ne 12V
12v je, kopija milvoki stubby-a.
Za sve preko 300nm imam pneumatske, treba mi neki manji odvijac a da ima snage. Ovaj je tezak manje od kile a dug kao duboka gedora.
 
Poslednja izmena:
Vidim sad i ja da ima to. Ali kod nas ga nije ni bilo u ponudi.
Nemoj se uzdati u 300nm koliko piše, možda da prepoloviš to na 150nm.
Zeleni odvijač 18v od 400nm ima oko 250-300nm, ne vise
 
Okej. Nisam gledao test za taj model, za zeleni 18v i crni 1356nm jesam.
Crni ima oko 850nm, a zeleni oko 250-300. Oni su 18V, a ovo je 12V.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh