Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova kiša će sigurno izvući kvalitet šljive, koliko tačno nećemo znati dok ne sazri za berbu. Moja pretpostavka je da će i rodna i stenlej ići za 20din.
 
Ljepotica obrana i plasirana. Na red dolazi Najbolja za 7-10 dana.

Prva informacija koju sam čuo za industriju stenleja i rodne ove godine je 0,25 € sa podsticajem.
 
Mislim da je sljiva najgore placen proizvod u vocarstvu.Dali je ikad presla cenu od 0,2 eura (stenlej i ostale)?
 
mirko 015, jeste prodavana po boljoj cijeni skoro svake godine.

rista, to je odlična cijena. :ppozdrav:
 
Cacanska lepotica je prodana po 50dinara jedno dve ture pa posle po 40 dinara do kraja cacanska rana je otisla po 100 dinara odavno:osmeh:mozda je malo :off_topic:ali kruska santa marija je otisla po 85 dinara
 
Mislim da je sljiva najgore placen proizvod u vocarstvu.Dali je ikad presla cenu od 0,2 eura (stenlej i ostale)?

Ako mislis na industriju, (susenje ,dzemovi, rakija..) koliko se ja secam nije prelazila. Bar ne kod velikih kupaca.
Ali s tim treba racunati kod podizanja zasada, jeftin proizvod kod koga se i na tako niskoj ceni moze ostvariti neki profit a ozbiljan posao se moze napraviti samo na relativno vecim povrsinama. Zasaditi industrijsku sljivu na par desetina ari, ili par desetina komada se moze samo ako se od toga ne ocekuje neka znacajna zarada vec se to radi ili za svoje potrebe ili iz hobija.

Inace sto se tice ovogodisnje cene danas sam dobio poluzvanicnu poluinformaciju od izvora u kog ja imam prilicno poverenja da ona prica o min 30 dinara za cacansku rodnu i stenlej za zamrzavanje ("secenje") nije bez osnova i da ce to najverovatnije tako i biti.
 
Kolega tacno,za industriju je cena jadna uvek,ali ima tu problem koji mnogi nerazumeju,naprimer kako ja da prodam 20 tona sljive na kvantasu,ili nekom za neke druge potrebe,to samo industrija moze da proguta,a cene od 50-100 dinara se mogu dobiti samo za manje kolicine,pa tu dolazi do razlicitih cena.
Naprimer moj drugar je prodao ove godine rusima lepoticu branu u male gajbice po 25 dinara,cena krenula u startu i posle naglo pala kad su videli da je kvalitet katastrofa.
Za cenu od 30 i ja cuo,valjda ce biti nesto od toga,ali.....
 
Mirko 015 kvalitet uvijek podiže cijenu, to je istina. Zar u tvom kraju nema nekih ozbiljnijih otkupljivača?
 
Kod nas u okolini Leskovca se spominje da ce cena stenleja biti 10 din/kg, sto je nenormalno niska cena.
 
Bas sam hteo da ocutim ali ne mogu
Kvalitet podize cenu?
Ajde, nisam znao do sad jbt!

Cena najkavlitetnijeg stenleja na svetu prosle godine je bila maksimalno 15 dinara ako se radi o PROFESIONALNOJ proizvodnji a to je ona koja se izrazava u vagonima (bar nekoliko njih) Oni ne mogu sav stenlej prodati kao stonu sortu jer se ta sorta u najvecem delu koristi kao industrijska sljiva. Zbog vremena zrenja, zbog karakteristika ploda ....
Proizvedes 3 tone sljive. prodas je skupo (ili makar tako napises na forumu, al ajd neka je i tako) i tvrdis da je to zato sto je tvoja sljiva superkvalitetna.
Ajd, daj parametre koje treba da zadovolji stenlej da bi se prodao skupo i koji su to kupci?
Naravno pricam o desetinama vagona a ne o par tona, jer toliko mogu da prodam i na Kalenic pijaci u Beogradu i da se k**cim da sam je prodao po evro.
 
Pocela berba Stenleja pocetna cena 35din. precnik preko 35mm. tvrda i plava u drvenim gajbicama za rusko trziste.
u plastiku za secenje 20din. tvrda
isto u plastiku meka za dzem 17din.
 
Kod mene ima jako ozbiljnih otkupljivaca i cena je bila prosle godine 12 dinara,a u ostatku srbije je bila kako gde ali maksimalnih 15 dinara,ko pise ovde i prica o vecoj ceni debelo laze i samo se zeza i hvali na forumu.
Ja imam dosta vocnjaka ali se ne hvalim ovde i u vocarstvu sam odavno i pratim cenu sljive i ostalog voca na otkup po celoj Srbiji jer ne proizvodim male kolicine pa ne pratim pijacu,ko proizvodi malu kolicinu normalno da ce imati mogucnost da svoju robu plasira i na pijaci pa ce i pratiti cenu na istoj.
Otkupljivaci su bagra,to cemo se sloziti,uvek im nesto neodgovara.Evo ja sam prosle godine imao problem sa stenlejom za otkup,bila je jako krupna,cak i prekrupna,nece da je kupe kao mnogo je krupna,ove godine ce da bude mnogo je sitna,sledece ce da bude mnogo je okugla i tako godina za godinom ide a cena sve gora i gora....
Milijas ako ovako ostane ,a ostace najverovatnije kakvi smo baksuzi moram ubacivati nove zasade neceg profitabilnijeg.

Kod mene berba krece za oko 7-10 dana,jos je jaka.

Kod ove cene sto navede Milijas ja bih se uvek odlucio na varijantu meka za dzem po 17,dobija se na tezini,a moze sve da ode,tu se slabo gleda jel kao sa slike.
 
Ko ima male količine može da kalkuliše, a sa većim količinama nema mnogo prostora za cjenkanje, znam to i svako drugi ko proizvodi na nekoliko hektara.

milijas koji su uslovi plaćanja?
 
Brao u petak i juce, sutra nastavljam. Pare na vagi. Radnik bere oko 30gajbica,velike su vrucine brzo meksa.
Sad je tvrda za cepanje 22din. Ja nastavljam u drvene gajbice po 35din.
 
Sad stigao iz valjevskog kraja.Berba jos nije pocela ali se prica o ceni od 20-22 za cacanku rodnu.Prosle godine je cena bila 11-12,po tome cena nije losa,a i kvalitet joj je krsh,tako da-dobra cena.
 
Nosio malo pre na kvantaskoj pijaci u Udovici cena 30 dinara brana u drvene gajbice neki srednji kvalitet ,znaci nit mnogo krupna nit sitna,:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh