Cena šljive 2012.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brao u petak i juce, sutra nastavljam. Pare na vagi. Radnik bere oko 30gajbica,velike su vrucine brzo meksa.
Sad je tvrda za cepanje 22din. Ja nastavljam u drvene gajbice po 35din.

Milijaš, jel si možda načuo da li će sušare da otkupljuju šljivu ove godine kod nas. Nešto ćute zasad.
 
Hoce, hoce.
Eto kod vas u Donjoj Satornji krece susenje stenleja pocetkom sledece sedmice.
Cenu, kazu, nisu oredili ali preko 20 je sigurno za pocetak, a onda sve zavisi od toga kolika ce ponuda biti.
 
Moram da odem da kontaktiram nekog tamo. To za sušenje preko 20 dinara je zanimljiva ponuda.
 
Kod nas u kraju je danas počeo otkup šljive za rakiju za Čehe po 20 dinara. Čini mi se da će iduće nedelje cena ići gore jer je dosta šljivara obrano (i to u neouobičajeno zelenom stanju).
 
Cena ide dole.Cacanska rodna je krenula sa 20 a sada je 17 dinara.Valjevski kraj(ka Koceljevi).Nije ni cudo kada je kvalitet nula.Ovde se ne navodnjava,a ovu prvu potkupljenu jedino svinje bi jele.I to da ih izgladnis.Moja procena od 15 cacanka i 17-18 stenlej se polako ispunjava :osmeh:
 
Moja procena od 15 cacanka i 17-18 stenlej se polako ispunjava
Procena ili nada? :)
Ako je procena losa je, a ako je nada izjalovice se.
Jeka iz Prokuplja je dogovorio posao za stenlej na 20 dinara proizvodjacu (plus njegova zarada) a prodaje sljivu izmedju ostalih bas preradjivacu u tom,valjevskom, kraju.
Dakle u valjevskom kraju stenlej za susenje preko 20.
Nesto mi mirises na kupca sljive koji bi da spusti cenu? :)
 
Kod mene u kraju neverovatna velika traznja za sljivom,ljudi cekali zadnji trenutak da kupe sljivu za rakiju po 10 dinara i tu se zeznuli.Sljive jako malo ima,i ko ima ostavlja sebi ili nekom svom za rakiju.Kod mene u selu i pored dosta sljivaka jedini ja imam sljivu sa punim rodom za prodaju,ostali jako malo i ostavljaju za svoje potrebe.Jos 5 dana i u okolini nema sljive za leka,velike vrucine,brzo sazrevanje i kraj za ovu godinu.Cacansku lepoticu sam isturio po 27 dinara sve za industriju,a sad stenlej kako vidim ide za slicne pare.U ponedeljak i utorak berba i to je to za ovu godinu :ppozdrav:
 
Kod nas se dostra obralo a sušare tek treba da počnu otkup. Nadamo se ceni preko 20 dinara, koliko videćemo
 
Xaxaxa,jak sam ja kupac,tonu do dve eventualno ako moje voce omane :) Pa sta hoces,dobra mi je procena.Par dinara gore dole :)
Evo prestali da otkupljuju cacanku,kazu prezrela je.Ko je uvalio onaj "nekvalitet" uvalio je.Od nedelje se ocekuje otkup stenleja,cena jos nepoznata.
 
Za taj nekvalitet su sami krivi. Prvo kukali daj daj a posle jaoj nije to to. Ja prodao čačansku lepoticu oni zakazali otkup stenleja već sledeće nedelje. Stenlej sad treba da počne da se bere a ne da sad završava sa berbom.
 
Za BACUSKE:
Cacanska rana otisla 80 - 120 din
Cacanska lepotica otisla po 30 din
Danasnje cene:
La Vita placa
Cacansku rodnu 18 din
Stenlej 20
Za hladnjace u drvenim gajbama krupni Stenlej 30 din
 
.Ko je uvalio onaj "nekvalitet" uvalio je.

A od koga to kupujes kad je to tako lose?
Ima i dobre cacanske rodne, ako si zainteresovan za dobru rodnu javi se na pp ali zaboravi cenu od 15, 20 dinara.
Mora to znacajno da predje 20.
Kupim upravo ovih dana.

Od nedelje se ocekuje otkup stenleja,cena jos nepoznata.
Mozda tebi nepoznata :)
 
Ovu godinu preskacem,ne isplati mi se :) Ostalo je jos nekih 150L rakije od prosle godine(za prodaju)a to je dovoljno da preguram do sledece,nadam se bolje godine :)
Ma u mom kraju malo ko obraca paznju na voce.Tek su od pre neku godinu poceli prskati ozboljnije,i to tek po neko.Pola ih voce oreze svake trece,cetvrte godine.Djubre baci svaki cetvrti.O navodnjavanju da ne govorim.Navikao narod na madzarku,to je :) I kako da u ovakvoj godini dodju do bilo kakvog kvaliteta roda,il roda u opste?
 
u Blačkom kraju su izašli sa početnom cenom od 12din. za prvi podbir stenleja. Još uvek niko ne daje.
 
Nebavim se sljivom ali nekom moze biti interesantno.Danas u Lozani naleteh na pakovanje SRPSKE sljive ,prepolovljene u plasticnoj kesi od 2,5kg koje kosta 8,80sfr
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh