Cena soje 2011

четвртак, 15. сеп 2011, 08:00 -> 08:52
[h=1]Курсна листа за 15. септембар[/h]Званични средњи курс: 100,8027

Danas je 7 dinara više.

Za 100 evre si treba dati 288 kg soje po ceni od 35 din
danas treba 283,5 kg po ceni od 38 din
98.5%
Znači da si s zaradi što si je ostavio na 100 evra 1,5% a gde je (utovar,istovar,prevoz,rastur,kalo....)
Još je niska cena.
 
@talianu, ja sam soju prodao u jesen, samo izveštavam članove foruma koji imaju na lageru soju u preduzeću u kom sam zaposlen,kao i ostale o ceni soje...u pravu si da je cena niska gledajući kurs eura...:ppozdrav:
 
bado nema problema i ja sam prodao,samo komentarišem.
Jedina prednost je što sad bar pojedini otkupljivači sada uzimaju tel-kel što jesenas nije bio slučaj.
 
Uvek je tako bilo...ali cena koju sam napisao se odnosi na soju sa lagera bez odbitaka ukoliko se proda otkupljivaču...ukoliko želiš da izvučeš robu sa lagera druga priča......
 
Koliko firma naplaćuje lager?
Ako se obračunava kao kod kukuruza definitivno su oni koji su ostavili ove jeseni za sada na gubitku.
 
Jesenas sam prodao svu kolicinu za 35 din. A od soje roda 2010 imao sam na lageru 20 t na kojoj nije mi bilo oduzet lager a prodao sam je tek krajem Maja prosle god. Rod 2010: cena 30 din;Kurs evra 107 din:
Prodata U Maju za 33 din Kurs evra 99 din.
Dakle na 20 t. soje oko 1000 evra zarade od Oktobra do Maja.
 
Koliko firma naplaćuje lager?
Ako se obračunava kao kod kukuruza definitivno su oni koji su ostavili ove jeseni za sada na gubitku.
Kažem,ako soju prodam firmi kojoj sam predao na lager troškovi lagera se neobračunavaju...ukoliko soju želim da izvučem iz silosa i prodam nekoj drugoj firmi onda se naplaćuje: 1% ulaz,1% izlaz,1% mesečno,0,5% rastur...
 
Bado ako sam te dobro razume koliko si predao toliko naplaćuješ!
čak iako držiš recimo 10 meseci čuvaju za džabe.
Retke su takve firme,ima neke koje rade na interni dogovor ali ovako ne znam gde im je računica.
Ovaj drugi deo ako želiš izvuć irobu mi je poznat.
 
Onda je to odlično za proizvođača,nema troška utovara,istovara,lagera,transporta kaliranja...itd a ništa ni ne plaća za to što mu drugi čuva.
Ko zna kolika je marža otkupljivača kad se on u sve to uklapa.
 
Nazad
Vrh