Cena soje, rod 2021 god.

Ako me sećanje služi 70 din je bila i 2012 godine,rodila u proseku 1000 kg po jutru a recimo dizel bio jeftiniji ne smem ni da pomislim koliko,da ne spominjem ostala ulaganja...
 
Neznam trenutno . Nego kod nas je dozvoljen uvoz gm sojine sacme pa zato . U SADu trenutno 400 eur tona.
Sojina sacma 10 kg je ispod 12 maraka u maloprodaji.Oko 700 dinara.Tako kazu ovi sto prenose.
Vp je verovatno oko 10 km- 600 dinara.
Ovde Srbija, je vp oko 900 dinara.
50% skuplje.
 
Sojina sacma 10 kg je ispod 12 maraka u maloprodaji.Oko 700 dinara.Tako kazu ovi sto prenose.
Vp je verovatno oko 10 km- 600 dinara.
Ovde Srbija, je vp oko 900 dinara.
50% skuplje.
A preveze se sacma do Srbije sama,nema troskova transporta?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Jedan deo izvestaja sa berze
Na tržištu soje došlo je do velikih promena. Ugovori su zaključeni u cenovnom opsegu od 77,00 do 80,00 din/kg bez PDV-a. Izražena tražnja za ovom uljaricom je od strane domaćih prerađivača i trgovaca. Neizvesnost kvaliteta i prinosa novog roda, odsustvo ponude prošlogodišnjeg roda su faktori koji su doveli da ova uljarica zabeleži rast od 11,62% u odnosu na poslednju registrovanu cenu. Ponderisana cena je iznosila 79,25 din/kg bez PDV-a.
 
Mislim da neće. Prošle godine je bio normalan rod a malo je bilo zasejano. Ove godine je ima još manje posejano a rod upolovačen. Soje NEMA...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prpadzije su jedva docekani kod otkupljivaca,sada je 80,nije logicno da bude 60 u zetvi,da padne 20 dinara

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Bogami kod nas je ima zasejano, prednjaci kukuruz pa prva sledeca kultura soja, psenica pa suncokret. Verujem da je dobra cena jesenas i u proleće uticala na zasejanu povrsinu soje. Mislim da ce neki prosek soje kod nas biti oko 1200kg do 1300kg po kj..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Izasli sa akontacionim cenom od 65 dinara svi, dogovorili se banda lopovska. Na berzi kazu 79 bez pdv-a novi rod.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh