Cena soje, rod 2021 god.

Kod nas u Hr je 65 ali koliko sam skuzio kod vas kad podignu cijenu u roku 3-4dana i kod nas podignu na istu .Kao po dogovoru.
 
Kaze jedan otkupljivac ,onako izmedju nas,nece biti soja ispod 70 dinara,e sada,ko zna,sta je prava istina

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Код нас аконтна 68, прича се о коначној 78-80, видим Мајевица даје механизацију и у компензацији рачуна 90.
 
Kao doplatiće 10 do 12 dinara do konačne? Čisto sumnjam. Kod nas akontna cena bude uglavnom i konačna, retko doplate 1 dinar.
 
Razmisljam se nekako da pored kukuruza ostavim soju kuci,odnesem samo da se razduzim i ostalo nekako da izmajmunisem pa neka se j.bu sa ovim cenama.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Dok ne rese cenu soja 8de na lager 0.5% mesecno od prvog oktobra.
Cujem da se dosta vozi u HranuProdukt kod Cika Ace da daju besplatan lager bez limita.
 
Ni kod babe nema za džabe. Pazite da taj džaba lager ne košta jako skupo na kraju. Mnogo firmi će nestati ove godine, ljudi neće moći da se razduže a mnogi nemaju snage da odlože ta potraživanja za godinu dana. Kod mene u kraju već počinju kukanja u mnogim firmama.
 
Beljanski povecao akontaciju na 68 za ostale ne znam.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Ako sucto cijene s pdvom obda i nisu bas neke buduci da je u hrvatskoj 3 4 posto bolja cijena a vi ste uvijek jaci sa cijenom za 3 posto nego mi bili
 
Ja sam danas dobio poruku od jednog otkupljivača da je akontna cena soje za rod 2021. 70 din sa 8% pdv. Lager je potpuno besplatan.
U poruci nije bilo navedeno, ali prerthodnih godina je bilo tako pa mislim da će i sad biti - nema pozitivne bonifikacije ako ide na lager, a ako se odmah prodaje onda ima.
 
Ako im predate soju onda mogu da vam isplate po ceni koju oni odrede.Moja iskustva su da neće da plate kao što je cena na berzi.Zato ona ostaje kući i čeka cenu o kojoj se dogovorimo.Soju nije problem držati kući nju žižak ne napada.Dešavalo mi se da mi stoji kući i po 2 godine.
 
Nazad
Vrh