FOTON

Kolega je objasnio. Da, traktor ima ručicu sa izborom neutral i 1000/540 i pored kao ručnu kočnicu. Mislio sam da je to kočnica koja blokira vratilo da se ne okreće ono samo od sebe kad se dešava pa se rukom zaustavi ali logičnije zvuči da služi za privremeno isključivanje kardana.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ok, ok, ovo sam ja nešto razmišljao kao imtovski da može da ga okreće lagano i kad je isključen pa da zato postoji ručna ali mnogo je logičnije i bolje što je to zapravo dodatna funkcija koja olakšava korišćenje traktora.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da li ste videli slucajno one volkan jednoosvinke da li imaju na stanju kada ste bili u Trgomenu?
 
To ti služi da privremeno isključiš kardan dok se okreneš recimo. Takve kočnice ima zetor odnosno to je ručno kvačilo kardana
Na svojem Goldoniju imam 2 kvačila. Jedno odvaja motor od mjenjača (nožnom pedalom), a drugo kardan (ručnim podizanjem poluge). Ni jedno ni drugo nije predviđeno da bude dugo uključeno (pali se crvena kontrolka kad je ručka podignuta). Također imam ručku s tri položaja kojima biram nezavisne okretaje kardana ili sinkronizirane s mjenjačem, a u srednjem položaju je neutral. Bržu i sporiju brzinu vrtnje kadana biram na posebnoj ručki koja ima samo 2 položaja. Izgleda da taj Lovol ima slično riješeno, samo ne znam ima li sinkronizirane brzine kardana s mjenjačem.
Uglavnom ta ručka kojom se zaustavlja kardan, barem kod mene, nije kočnica nego ručno kvačilo za uključivanje i isključivanje kardana. Nisam siguran da je dobro koristiti tu ručku za vrijeme okretanja. Zar nije jednostavnije podići priključak pa neka se vrti u podignutom položaju?
 
Na svojem Goldoniju imam 2 kvačila. Jedno odvaja motor od mjenjača (nožnom pedalom), a drugo kardan (ručnim podizanjem poluge). Ni jedno ni drugo nije predviđeno da bude dugo uključeno (pali se crvena kontrolka kad je ručka podignuta). Također imam ručku s tri položaja kojima biram nezavisne okretaje kardana ili sinkronizirane s mjenjačem, a u srednjem položaju je neutral. Bržu i sporiju brzinu vrtnje kadana biram na posebnoj ručki koja ima samo 2 položaja. Izgleda da taj Lovol ima slično riješeno, samo ne znam ima li sinkronizirane brzine kardana s mjenjačem.
Uglavnom ta ručka kojom se zaustavlja kardan, barem kod mene, nije kočnica nego ručno kvačilo za uključivanje i isključivanje kardana. Nisam siguran da je dobro koristiti tu ručku za vrijeme okretanja. Zar nije jednostavnije podići priključak pa neka se vrti u podignutom položaju?
Na Zetorima ima to ručno kvačilo ono se poteže kad uključuješ kardan. Na okretanje mislim na vučene priključke(berač, balirka prikolica za stajnjak) i piše upozorenje da smije biti pet minuta isključeno. Znači povučeš okreneš se pustiš. Pošto se kardan lomi pod velikim uglom.
 
Da li ste videli slucajno one volkan jednoosvinke da li imaju na stanju kada ste bili u Trgomenu?
Ако хоћеш могу ти послати на пп број да се распиташ?
I ja sam konkurisao za 504 sa radijalnim gumama i grajfer za djubre, bas sam danas isao do Kraljeva.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Колега имаш пп.
To ti služi da privremeno isključiš kardan dok se okreneš recimo. Takve kočnice ima zetor odnosno to je ručno kvačilo kardana
Добродошло би за берач за кукуруз .
Inače da kažem u temi da sam konkurisao za Lovol 754 po javnom pozivu za stočarstvo za ovaj 50 40 10, pa kako bude. Ako prođem biće časti. :)

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Јер прошао око тебе ко у претходном 10 40 50 ?
 
Na Zetorima ima to ručno kvačilo ono se poteže kad uključuješ kardan. Na okretanje mislim na vučene priključke(berač, balirka prikolica za stajnjak) i piše upozorenje da smije biti pet minuta isključeno. Znači povučeš okreneš se pustiš. Pošto se kardan lomi pod velikim uglom.
Hvala.
Nešto skuplje, ali puno zgodnije je rješenje sa kardanom koji imogućuje veće kuteve zakretanja (dupli zglob).
 
Pozdrav,kako se pokazao model 254?Uzeo bih ga za maline najvise,znaci freziranje,tarupiranje,prskanje.Ima li delova na trzistu za ove Fotone?
 
Ovdje na snimku uz brdo ide sporije nego inače, na snimku ide 3 spora uz brdo, bojao se nekih žila, a inače ide 4 spora, i uz brdo i niz brdo. Prva direkt mu je prebrza. Plug je 12 coli, dubina razna, pošto je neka neravna ledina, pa negdje ide 20, a negdje uhvati 35, tvrdo je baš. A i plug je potežak za vući, inače ga vuče Steyr 65ks.
 
Nazad
Vrh