Glatki-valjak

Za etno ne znam ali eko svakako jeste. Izradjen je od obnovljivih sirovina. Problem je samo to sto mu ne odgovara Ruska supa za zimsko odlaganje. :osmeh:
 
Danas sam narucio valjak kod Zeljka iz Valjeva...Isti kao na slici samo sto su kod mene ove dimeznzije 3m sirine i precnik valjka 32cm a cena je 450E i dodatno cekrk za dizanje 20E i prevoz do Sombora kosta 5000din BEX postom
6.jpg
[/IMG]
 
Ima li neko broj od tog coveka iz valjeva , sto pravi valjke?
Ne uspevam da ga pronadjem u oglasima, valjda se ne reklamira:sta:
 
Da li moze valjak da se puni suvim peskom ali ne pun,vec neki deo,pola i manje? Mislim da li bi se od stojanja "ulepio,skamenio" pa da nece kasnije da se vrti.
 
Na prethodnim stranama kolega je pisao o vodi i punjenju valjka, da li moze vodom? Nemam ulja i slicno da bi napunio, a radi se o vucenom valjku pa ne znam kako bi okacio tegove jer se jedna sekcija vuce iza dve prve na lancu.
 
Moze da se puni vodom al pred zimu se mora ispustiti voda..ja jednom zaboravio i puko je naravno..
 
Ja moj isto punim vodom a kad zavrsim zadnju njivu odvrnem cepove jos na njivi, i dok dodjem kuci taman iscuri. Imam i ulje ali sam odustao jer ako se nekad nesto desi da mora da se popravlja eto ti belaja.
 
Lepo osisis dunavski pesak napunis i miran si , tezina mu dodje 1300-1400 kg/m3 ili ti nesto teze od vode...
 
Moj valjak je od plasticne vodovodne cijevi 35 ili je 38 centi precnika.Dug je dva metra,a napunjen betonom.Lezajevi su nabe od auta okrenute kontra.
Koliko je tezak neznam,al 533 nekad ima muke sa njim
 
Nazad
Vrh