Kukuruz 2024

Ne moze repa kukuruzu nista.
Podigla se sa nekih nepunih 30 000ha na 50 000ha kroz 2 godine i nije sve na ustrb repe.
 
da i ovde jos severnije--suncokret se bas drasticno smanjio a takodje bogami i kukuruz

jecam,psenica,repica uglavnom na njivi
 
Ja danas bio u obilazak, laudis puna doza je ocistio sve sirokolisnate osim suncokreta. Njega je malo oprljio ali nije ubio, nisam stavljao pik. Nema ga ni mnogo po neki na njivi to ce spartac da resi. Sirak iz semena je mrtav a matori je sav prekinuo rast i pobeleo. Kukuruz ima oko 5 listova sad, mislio sam da jedno dve njive gde imam belog matorog sirka ponovim sa ekvipom puna doza. Sad se razmisljam da li da kupim za to nekih nepunih 3 kj. Spartanje ide obavezno na sav kukuruz. Zadovoljan sam sa laudisom mnogo bolje ocisti sve nego kinezi....
 
Šta nazivate hirošima
A za poponac je bio cambio pravo rešenje neznam ima li ga i sada u prodaji
Posto si zemljak da objasnim
Hirosima ti je kombinacija od 4 aktivne materije terbutilazin, mezotrion, nikosulfuron i rimsulfuron, neko je hvali, neko je kudi, moje misljenje je da za uspjesno djelovanje ove kombinacije treba imati poprilicno cistu njivu koja nema ekstremni napad nekog korova.
Ima tema u djelu foruma o zastiti usjeva ili kako se vec naziva
Sto se tice poponca, njega uspjesno resava aktivna materija dikamba u dozi 0.5 L/ha do 5 lista kukuruza, sa tom aktivnom materijom nije se igrati u vecem kukuruzu jer ga zna bas unistiti. Pored Cambia, dikambu imaju, Banvel, Agrodinmark, Plamen...
 
Na crno sam isao terbutilazin i medeya, i sad korekcija hirosima. Za sad prezadovoljan,jedini problem je sirak od komsije ali to planiram laudis i ekvip i samo medje da odradim na nekim parcelama

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
, mislio sam da jedno dve njive gde imam belog matorog sirka ponovim sa ekvipom puna doza. Sad se razmisljam da li da kupim za to nekih nepunih 3 kj. Spartanje ide obavezno na sav kukuruz. Zadovoljan sam sa laudisom mnogo bolje ocisti sve nego kinezi....
Ako ti sirak ne odradi nikosulfuron,neće ni foramsulfuron.
 
Odradili kukuruz u petom listu atos 1.2l, mighty 0.25l, persej 30gr. I arion pro 0.2 l. Gori sve ali je i kukuruz dobio po usima. Jedan dio je imao preklope i sad je dobro zut. Nadam se da ce se oporaviti.
 
Proredio sam ga i ja ove godine ne mož ni semena tu najamiti😅 Mislim da i u takvoj zemlji nema potrebe sejati ga na više od 30cm
 
Zemlja je ekstremno losa za kukuruz samo ako je bas plitka sa sljunkom ili kamenom na pola metra ili tu , ili cist pijesak ili bas brdo strmo sa plitkom zemljom , kod tebe se ne cini tako
 
Sejano je na 38cm takva zemlja sta da se radi nismo svi u plodnoj ravnici

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Pavle nemoj gledati kukuruze vizuelno, gledaj sta kaze vaga. Ja se godinama ubedjujem sa zatucanim stanovnistvom ove drzave (onim delom koji mi je blizu :D ) da se ne moze vizuelno uporedjivati klip od ZP 666 sejan na 33 cm i od Pioneer 9889 koji je na 20 cm. Vec kad se okruni dobijes drugaciju sliku, a kad predjes preko vage onda vidis stvarno stanje. Ne znam da li tako radis jer slusas druge iz okoline kako je losa zemlja ili si stvarno dugogodisnjim iskustvom zakljucio to. Zemlja sa slike uopste ne izgleda lose, mozda joj treba hraniva ali to joj mozes dati. Pricamo ti iz najbolje namere, probaj uverices se da moze mnogo bolje od 38 cm razmaka, to je bas bas previse..
 
Nazad
Vrh