Kukuruz 2024

Vizuelno sa prve i druge slike zemlja sigurno nije najbolja, ali i takva je bolja nego u mnogim delovima, cak i u Vojvodini.
Za druge dve slike slobodno bih rekao da bi mnogi voleli da su na tvom mestu.
 
Posto si zemljak da objasnim
Hirosima ti je kombinacija od 4 aktivne materije terbutilazin, mezotrion, nikosulfuron i rimsulfuron, neko je hvali, neko je kudi, moje misljenje je da za uspjesno djelovanje ove kombinacije treba imati poprilicno cistu njivu koja nema ekstremni napad nekog korova.
Ima tema u djelu foruma o zastiti usjeva ili kako se vec naziva
Sto se tice poponca, njega uspjesno resava aktivna materija dikamba u dozi 0.5 L/ha do 5 lista kukuruza, sa tom aktivnom materijom nije se igrati u vecem kukuruzu jer ga zna bas unistiti. Pored Cambia, dikambu imaju, Banvel, Agrodinmark, Plamen...
Hvala drug
 
Da li je neko sejao P9241?Kod mene dosta čudan po pitanju nicanja, jednu parcelu sam presejao, druga nije nešto reprezentativna po pitanju sklopa, nije za presevanje naravno ali mi se ne sviđa.Prvi put da su mu nicanje i rani porast katastrofa.
 
Da li je neko sejao P9241?Kod mene dosta čudan po pitanju nicanja, jednu parcelu sam presejao, druga nije nešto reprezentativna po pitanju sklopa, nije za presevanje naravno ali mi se ne sviđa.Prvi put da su mu nicanje i rani porast katastrofa.

Kod mene je za sada dobar, nicanje oko 90%
Standardno malo ljubicast, oko 28 aprila sam sijao pa je jos rano za ocijenu porasta
 
Sejao sam ja, sklop je možda 80%. Tamo gde nije niklo, zrno je istrulelo. Nije do semena, do previše vode. Deo druge njive posejan 9241 i dobro je nikao.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Pa eto vidis . Prilicno malo za proslu solidnu godinu.
Солидна година? Можда код тебе, код мене, на пример, није била ни близу солидне.
Најбитнија је киша тј. распоред падавина а то је код мене било лоше.
 
Kod mene je prosla bila katastrofalna,ne zbog suse nego zbog previse kise.70% parcela mi je lezalo u vodi 2 meseca.
 
Da li je neko sejao P9241?Kod mene dosta čudan po pitanju nicanja, jednu parcelu sam presejao, druga nije nešto reprezentativna po pitanju sklopa, nije za presevanje naravno ali mi se ne sviđa.Prvi put da su mu nicanje i rani porast katastrofa.
Ja sam ga sejao prvi put, bile su velike vreće uvoz Francuska, nikao je odlično možda fali 5% biljaka, napreduje super ali je dobio neku crvenkastu boju na listovima!
Dok kod P9300 toga nema.
 
Pa dobro , kakva je bila kod Pavle u odnosu zadnjih 5 ,10 , susna , srednja ,solidna,kisna?
Onako ne bas idealna u maju vise padavina dok jun i jul poprilicno susni sa extremnim temperaturama na jugu srbije bilo najvise toplotnih talasa pala solidna kisa tek krajem jula pocetkom avgusta i to popravilo situaciju prinos oko 6 t je sa 0kg djubriva

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh