Možda je utopija a možda

Odg: mozda je utopija a mozda...

Eto i to je jedna od prakticnih i korisnih strana udruzivanja

pa sta se ceka ?
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Predlog je ok ali ima nas na ovom forumu iz cele Srbije a i sire pa mislim da ce to biti problem.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Nevidim zasto, tu u obzir bi dolazile samo ozbiljnije firme koje imaju razgranatu mrezu a ne seoske apoteke itd...
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Koja naprimer...vecim poljoprivrednicima bi se mozda isplatilo da pređu napr.25 km i vise da bi nabavile đubrivo,hemiju...ali manjim mislim da to nece biti isplativo.Ili da se mali organizuju i da zajedno idu u nabavku.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

ljudi vi govorite o udruživanju, a jel ste se zapitali koliko ljudi uzima repromaterijal za novce, a koliko zna paritete?ja mislim da je više onih koji koriste paritete...
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

To za paritete mislim da ce tesko moci...dosta komplikovano.Mislim da ima puno problema koji moraju da se rese da bi to udruzenje profunkcionisalo.Po meni najveci poljoprivrednici na ovom forumu tj oni koji obrađuju najvise zemlje bi trebalo da se dogovore i naprave to udruzenje a posle manji da im se prikljuce.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Rastislav je napisao(la):
To za paritete mislim da ce tesko moci...dosta komplikovano.Mislim da ima puno problema koji moraju da se rese da bi to udruzenje profunkcionisalo.Po meni najveci poljoprivrednici na ovom forumu tj oni koji obrađuju najvise zemlje bi trebalo da se dogovore i naprave to udruzenje a posle manji da im se prikljuce.
Logično i prirodno ::super::
Postoje i firme koje ti na kuću donesu sve što naručiš. Ja hemiju i đubriva uzimam u NS (da ne reklamiram firmu), povoljniji su a donesu mi robu kući, 60 km. Uvek imaju i neke akcije. Preko njih možeš uzeti i kredit. Ove godine su oni plaćali kamatu do 3 meseca. I njima se to isplati. Verovatno bi im se još više isplatilo kad bi nas bilo mnogo više. Ima još takvih firmi, borba za kupca je velika.
Što se tiče pariteta znam da je to problem. Ljudi nemaju para pa moraju tako da rade. Ali treba izračunati da li je bolje uzeti kredit pa kupiti za keš ili svesno ići na dranje kao što je paritet. Paritet jeste lakši za većinu ali niko ti neće dati na paritet ako se debelo nije ukalkulisao.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

nebojsa je napisao(la):
Logično i prirodno ::super::
Postoje i firme koje ti na kuću donesu sve što naručiš. Ja hemiju i đubriva uzimam u NS (da ne reklamiram firmu), povoljniji su a donesu mi robu kući, 60 km. Uvek imaju i neke akcije. Preko njih možeš uzeti i kredit. Ove godine su oni plaćali kamatu do 3 meseca. I njima se to isplati. Verovatno bi im se još više isplatilo kad bi nas bilo mnogo više. Ima još takvih firmi, borba za kupca je velika.
Što se tiče pariteta znam da je to problem. Ljudi nemaju para pa moraju tako da rade. Ali treba izračunati da li je bolje uzeti kredit pa kupiti za keš ili svesno ići na dranje kao što je paritet. Paritet jeste lakši za većinu ali niko ti neće dati na paritet ako se debelo nije ukalkulisao.
100% tacno
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

E, ovako ljudi. Još neki dan sam kontaktirao kolegu i danas sam dobio odgovor. Njegovo ime je Radivoj Nadlački i nekoliko godina je bio direktor uspešne ZZ Gospođinci a sada radi u Ministarstvu poljoprivrede, sektor za ruralni razvoj, i radi baš na pitanjima o kojima mi sada raspravljamo. Rado će se uključiti na naš forum i koliko mu vreme bude dozvoljavalo biće nam na raspolaganju da odgovori na sva pitanja na temu udruživanja i zadrugarstva.
Zato vas sve molim da ovu raspravu premestimo u temu "Zadruge" i da pitate šta god vas interesuje na ovu temu: prednosti i mane, dužnosti i obaveze, mogućnosti... Dobićemo odgovor iz prve ruke.

http://poljoinfo.com/ostale-oblasti/zadruge/30/
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GmVgMThM1g8[/youtube]

Ko razume, shvatice.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

26. za 5 dana ::lose::
da skrenem paznju na jedan, meni očigledan, problem, neobaveštenost. Svaki dan sam na forumu a tek 5.i dan primetim ovu temu. Ako nesto uspemo da se dogovorimo i pokrenemo, postoji li način da se o tome putem poruke ili obavestenja, upoznaju svi članovi foruma?
Inače podrzavam ovu ideju pa sta god da ispadne od toga, sve je bolje od sedenja i ćutanja. :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Naravno, covek nije apoliticar, nego je clan neke stranke... I to znaci da nije dosao na to radno mesto zaslugom i znanjem, nego po politickoj liniji! Ne, hvala mu! ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Nije bas da ljudi iz centara za ruralni razvoj nista ne cine za ljude sa sela.Na etno sajmu hrane i pica koji je odrzan pre nekoliko dana imala sam priliku da razgovaram sa ljudima koji su zapoceli proizvodnju zahvaljujuci saradnji sa pomenutnim centrima i ministarstvom.Pomogli im da naprave biznis plan, uputili gde da konkurisu za sredstva...
Treba koristiti sve sto drzava ponudi.
Dobro je sto mozes da dobijes informaciju sta i kako raditi u dvadesetak gradova,pa nisu u prednosti oni koji se nalaze u dva centra moci(BG i NS)
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

mira je napisao(la):
Nije bas da ljudi iz centara za ruralni razvoj nista ne cine za ljude sa sela.Na etno sajmu hrane i pica koji je odrzan pre nekoliko dana imala sam priliku da razgovaram sa ljudima koji su zapoceli proizvodnju zahvaljujuci saradnji sa pomenutnim centrima i ministarstvom.Pomogli im da naprave biznis plan, uputili gde da konkurisu za sredstva...
Treba koristiti sve sto drzava ponudi.
Dobro je sto mozes da dobijes informaciju sta i kako raditi u dvadesetak gradova,pa nisu u prednosti oni koji se nalaze u dva centra moci(BG i NS)

Razgovarala si sa ljudima koji nekog poznaju. Samo ti nemas tu srecu da poznajes te ljude koje treba da znas.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@peto1
Ne, ne ...
p.r.Razgovarala sam sa zenom koja je ostala bez posla i slučajno je otišla na neki sastanak vezano za započinjanje sopstvenog biznisa, mislila je da je to glupost, al ajd da ode.I tako je krenulo.Zena pravi ajvar, slatko...
To sa centrima je dobra stvar za one koji zele da naprave robnu marku.Sa udruzivanjem o kom mi govorimo mislim i ne bas.
Ako treba neki savet oko udruzivanja ja bih pre trazila savet od Erne Kiš Čisar(v.d Zadruznog saveza Srbije), ona je u tim zadrugarskim vodama dugo, i veruje u to za druga.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@mira

Neka bude po tvom, zena je vrat porodice a muz glava, okrece se gde zena oce.

Nesmes zaboraviti gde zivis. Ovo je zemlja Srbija. Gde cvetaju biznismeni i .......

Iz tvojih usta u bozije usi.

Pozdrav.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

hmmm.procitan sve i mislim da ideja sa osnivanjem stranke nije bas najbolje resenje.
I ma tu dosta poteskoca 1)skupiti 10000 potpisa nije mala stvar, znam da su mnoge stranke sada imale tih problema?
2) ida sve to pokrenemo pitanje je koliki je broj clanova foruma vec dalo potpis vec za neku stranku,
3)novac ne prestavlja problem , uvek ce se neko naci da pomogne , malo sa clanarinom i to bi islo...
Sto se tice udruzenja mozda je bolja opcija,mada gledano sa politicke strane ,ako te nema u skupstini nemocan si(bar kod nas) i 1 poslanik dosta vredi(pa kod nas najvise uticaja imaju male stranke).Ja sam za to da se mi lepo ovako preko neta dogovorimo ,pa odaberemo vec jednu manju postojecu stranku iskoristimo njenu infrasrukturu damo odreceni broj poslanika i poslen mozemo da preuzmemo stranku.tako da jednim udarcem rasavamo dva problema,imamo i stranku i lude u skupstini(a mozda i usamoj vladi).mogao bih izneti jos predloga ali za sada toliko
p.s. i da imate moju podrsku 100%
 
Nazad
Vrh