Možda je utopija a možda

Odg: mozda je utopija a mozda...

@ Karalic
Vidi, nisu svi koji rade u ministarstvu tu po partijskoj liniji. Sve i da jesu čovek se kulturno odazvao mom pozivu da pomogne i da podeli svoja iskustva sa nama, ako neko tu pomoć hoće. Ako neće molim lepo. Ali nije u redu pričati nešto o čoveku koga ne poznaješ. Ako znaš nakog iz Gospođinaca ili NS ili polj. fakulteta u NS raspitaj se o čoveku o kom pričaš. Najlakše je odmah sve strpati u isti koš.

@ smedic
Ti si koliko vidim iz NS, znaš gde su Gospođinci, ako se baviš poljoprivredom znaš i za ZZ Gospođinci i opet ti je bolje da diskutuješ "bez njega". Nema veze ni koliko je čovek mlad, ni koliko je stručan, ni šta je do sada uradio u karijeri, ni koliko može da nam pomogne, nisi ni reč sa njim razmenio ali znaš da si ti pametniji i da ti sa njim nemaš šta da diskutuješ a kamoli da nešto naučiš. Zašto malo ne razmisliš pre nego što napišeš bilo šta. Evo, pitaj čoveka nešto što te zanima, bilo šta, pa kad ti odgovori onda slobodno komentariši. Ovako je malo neukusno.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Taj da je posten ne bi sedeo u ministarstvu. U Kraljevu se i cistacice primaju u radni odnos po politickoj liniji, zamsili tek jednog radnika u ministarstvu! Coveka ne poznajem, ali, njegova funkcija mi sve govori. Zbog tako dobrog rada ministarstva mi danas i jesmo u ovakvim gov****. I sta sad, treba da nas vade oni koji su nas tu i gurnuli... Lepo rekose i Karalic i smedic- neka hvala!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pa kakve veze ima čuti još nečije mišljenje,dobiti neku informaciju iz prve ruke.Koji je još rat dobijen bez ljudi u neprijateljskim redovima.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

senator je napisao(la):
Taj da je posten ne bi sedeo u ministarstvu. U Kraljevu se i cistacice primaju u radni odnos po politickoj liniji, zamsili tek jednog radnika u ministarstvu! Coveka ne poznajem, ali, njegova funkcija mi sve govori. Zbog tako dobrog rada ministarstva mi danas i jesmo u ovakvim gov****. I sta sad, treba da nas vade oni koji su nas tu i gurnuli... Lepo rekose i Karalic i smedic- neka hvala!
Senatore, ni tebe ne poznajemo a imaš funkciju. :haha: :ppozdrav:
Inače politika je k.....a i zivot niti je crn niti beo već siv, sto će reći da sa svima moramo pa onda za sebe izvući najbolje.Jos nismo usaglasili ni sta hoćemo a već znamo sa kim nećemo.Prvo da vidimo ko smo i sta smo, sta hoćemo a onda da gledamo ko nam moze pomoći a ne unapred nekoga otpisivati... :ppozdrav:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@ senator
Vidi, filozofe, da ti odgovorim i ovde. Čovek je tu da pomogne onom ko hoće da mu se pomogne. Ima ovde i ljudi koji se bave poljoprivredom i od nje žive. Tebi je izgleda ovaj forum služi za zabavu, i političku agitaciju, a poljoprivreda ti dosadila (ako si se uopšte ikad njome i bavio) pa bi da sedneš u poslaničku klupu. Ne znam samo zašto bi to želeo kad je politika prljava i kad se sve radi preko veze i kad su svi "oni" lopovi. Mora da ti znaš nešto više od nas kad se toliko boriš za funkciju, pa makar to bila i funkcija u nekoj paorskoj nazovi stranci. Samo ti nastavi sa politikanstvom, neće ti niko smetati, a ovaj forum ostavi nama koji od zemlje živimo.
OČIGLEDNO SI PROMAŠIO FORUM, JER KOLIKO, VIDIM NISI NAPISAO NI JEDAN JEDINI POST KOJI SE TIČE POLJOPRIVREDE. Tek da ljudi koji ovo čitaju i kao nešto ti aplaudiraju znaju sa kim imaju posla.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Opšta statistika - senator
Ukupno vreme provedeno na forumu: 4 dana, 6 sati i 13 minuta.
Ukupno poruka: 122 poruka
Ukupno pokrenutih tema: 2 tema
Broj napravljenih glasanja: 0 glasanja
Broj glasanja: 0 glasova

Slanje poruka u zavisnosti od vremena

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Vreme dana

Najpopularniji forumi po porukama Najpopularniji forumi po aktivnosti
Caffe........ 106
Ostale oblasti 9
Traktori 3
Predlozi i kritike 2
Članovi poljoinfo foruma 2
Ostale oblasti 0.56%
Caffe........ 0.53%
Predlozi i kritike 0.39%

Traktori 0.19%
Članovi poljoinfo foruma 0.18%




Pusti čoveka vidis da se zapio u Caffe i samo kritikuje. Predvidjam mu blistavu politićku karijeru :haha:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Da vama, saljivdzijama, nesto vas filozof kaze. Ja se u poljoprivredu bas i ne razumem i prinudjen sam da se njome bavim spletom raznih okolnosti, a, za razliku od vas, ako se u nesto ne razumem, onda o tome i ne diskutujem, nego cutim, posmatram i kradem mudrost iskusnijih od mene. Ne znam sta vas dvojica pokusavate da dokazete, ali, ako se vec u nesto ne razumete, sklonite se sa strane, pustite one koji nesto znaju da diskutuju, mozda nesto i naucite.
Zato i jesmo u govnima, zato sto nas gori od nas ubedjuju kako je sve ruzicasto, kako je sve idealno, kako ce sve biti u redu, kao da smo mi ovce koje ne osecaju na svojoj kozi posledice pogubne politike stranih placenika u vladi! A vi mozete da pisete o meni sta hocete, neka ljudi procitaju postove pa neka sami prosude ko je u pravu. Ja sam ovde iznosio cinjenice i potencijalnu strategiju borbe baziranu na principu samoorganizovanja protiv lose agrarne politike koju drzava sprovodi, pokusao sam da probudim duh zajednistva u narodu ciji je zajednicki imenitelj nemogucnost naplate poljoprivrednih proizvoda. Vi sve to bacate pod noge. Ko onda koga ovde zaj****?
Post je spojen: [time]1260529230[/time]
_________________________________________________
I za koju se ja to funkciju borim? To sto su me neki predlagali za glasnogovornika ne znaci da bih ja imao bilo kakvu funkciju ili da bih se iste prihvatio. To je cist primer banalizovanja stvari i plitkog razmisljanja- ja sam tu dosao da se ugiltam, da se uglavim u parlament (!) i da se politicki afirmisem. Koliko ste sposobni sami da napravite stranku bez strucne pomoci, videli ste jos na pocetku teme. Po toj teoriji, predsednik stranke je volonter koji sa svaku svoju odluku mora da saziva stranacku skupstinu u kojoj ce se sve odlucivati prostom vecinom i da pita glavi odbor stranke! I kada se pojavi neko ko hoce da vam ukaze na greske, vi ga automatski zigosete kao nekog politikantskog obesenjaka koji hoce politicki da se afirmise preko namucenog srpskog seljaka. A znate ko je namucio srpskog seljaka? Isti oni ljudi koje vi predlazete kao senzacionalno resenje svih nasih problema!!
Ako neko hoce da saradjuje sa doticnim gospodinom, neka izvoli. Ja sam izneo svoje misljenje, a ti me samo napadaj. Pitam se, zasto ga toliko branis?
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

U pravu si,ti i nisi merodavan ko će da učestvuje na forumu a ko ne,svako ko može pomoći je dobrodošao,naravno kao sagovornik a ne kao samonametnuti koji će uvoditi svoja pravila
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

eto ni ime stranke jos nemamo, a pocela prepucavanja...srpska posla.
ja ipak mislim da svakom treba dati sansu da iznese predlog i misljenje bez cinicnih komentara i osudjivanja da ako nemisli isto da je "neprijatelj i izdajnik ili cak strani placenik" .obicno se takvi argumenti potezu kada se nema adekvatan odgovor.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Senatore@ Kako vreme odmice, sve mi se vise cini da bi ti hleba bez motike. Pokusavas retoricki ostvariti neki svoj san i to bi ti mozda poslo za rukom da to o cemu sanjas ima veze [u nekom pozitivnom smislu]sa poljoprivrednicima i poljoprivredom. Mrzi me sada nesto opsirnije objasnjavati, ali sustina bi bila da mislim kako ti namere nisu casne,vec ti je primaran licni interes. :cao:
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

U redu, mislite sta hocete, ja sam rekao ono sto sam imao da kazem. Ja nisam taj koji je pokrenuo temu o stranackom organizovanju poljoprivrednika. Pokusao sam da pomognem koliko mogu, a od sada cu raditi isto sto i 90% clanova foruma- postavicu pitanje onda kada me nesto interesuje i to je to. Necu se vise mesati u rasprave. Zelim vam svu srecu u daljem radu.
I, prijatelju, ja ne sanjam. Ja stojim cvrsto sa obe noge na zemlji.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

@senator
Moramo koristiti iskustva zadrugara iz Severne Srbije, uspesnije su poslovali od ovih sa naseg prostora.
Trebalo bi da se uvazi misljenje ljudi sa naseg podrucja kada govorimo o osnivanju stranaka ili pokreta, sve nove stranke(pokreti) ovde zazivese i evo ih na lokalnoj politickoj sceni.
Nemoj da padas u vatru, mlad si i znam da ces se sigurno naci na politickoj sceni(nadam se uskoro).
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

delim misljenje senatora.ne znam sta bi nam taj lik mogao pomoci. sa aspekta prava i propisa bolji nam je neki advokat.mozda je covek i ok. sama cinjenica da je sa mesta uspesnog direktora,uspesne zadruge/pretpostavljam/ otisao na rad u ministarstvo govori dosta/politicki aktivan/.na kraju imamo otvorenu temu o aktuelnom ministru polj. pa nam sad jos treba neki njegov cinovnik ali zasto da ne, neka covek pise sta hoce pa ko zeli nek cita ja ne
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Dobro je kada se uspesni ljudi bave politikom i ne bi trebalo da ih u startu osudjujemo.
Treba koristiti iskustva uspesnih zadrugara.
Cujes, prihvatis ili ne.
Pa gledajte sta Palma radi u Jagodini...
Ko je jos organizovao mlade poljoprivrednike da putuju i nesto vide, mislim samo on.
Nikada ne bih bila clan njegove stranke, ali priznajem da dobro vodi grad.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Auuuu , ala ste isprozivali Senatora... A, recite mi samo zasto? Ja koliko sam video, iz prvih postova istog, momak lepo kaze da se silom prilika vratio na zemlju, da ima malo ovaca... Znaci da je dovoljno kvalifikovan da sa nama diskutuje i o svim ostalim prostim, ovozemaljskim temama...
Da li mu je to mozda minus , sto je i uzgred receno dovoljno elokventan, cak i elokventniji od vecine nas na forumu...
I jos nesto, momak uopste nema politicke inspiracije, kao sto nema ni iskustva, sto je i tipicno za mlade... Jer, da ima iskustva ne bi pokusavao gluvom da govori i slepom da pokazuje...
P.S. Senatore, upucujem ti javni poziv da nastavis sa Tvojim komentarima, koji su nadasve protkani esencijom intiligencije. Samo nastavi u tom pravcu, razvijaj se kreativno i ne dopusti da te nesto pokoleba u daljoj prepisci!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Malo ste preterali sa pljuvanjem ajde ako imate nesto konkretno konstruktivno da kazete kazite ovako samo pravite sprdnju.
Ja se slazem sa senatorom da nam ne treba profi politicar ali nije ni lose cuti njegovo misljenje.
Sa druge strane ne mislim da predsednik niti bilo ko u udruzenju treba da bude placen.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

citat Karalic
P.S. Senatore, upucujem ti javni poziv da nastavis sa Tvojim komentarima, koji su nadasve protkani esencijom intiligencije. Samo nastavi u tom pravcu, razvijaj se kreativno i ne dopusti da te nesto pokoleba u daljoj prepisci! :D

Kao sto vec rekoh podrzavam!
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Hvala vam, dobri ljudi na podrsci. Evo nekih detalja o meni, koje nisam napisao prilikom uclanjenja na forum, a koje, paradokasalno, pisem sada pred pasivizaciju mog account-a. Pored tih pet ovaca, imam i dva vepra od po 150 kila (prekosutra koljem), dve sprasne krmace, kokoske, pre samo par meseci prodao sam dve krave sa telicima, imam Rakovicu R60, plugove, tanjiracu, traktorsku prikolicu, sejacicu, sakupljac sena Sunce i vile za vucu plasca. Sto se zemlje tice, posedujem 2ha livade, 50 ari vocnjaka, 59 ari njive, 50 ari sume i jos 1ha zemlje koju ne obradjujem (to je moj deo od ukupne zemljisne mase koja jos uvek nije sudski podeljena, pa je i ne koristim dok se ne obave te zakonske formalnosti) na raznim lokacijama. Svim tim masinama rukujem od moje 8. (i slovima: osme) godine i toliko o tome sto ne znam sta je poljoprivreda. Naravno, nemam puno kao vecina ljudi na forumu, ali zajednicka nam je muka (Izvinjavam se zbog malog bezanja u off topic. Molim vas da ne brisete ovaj post odavde zato sto je u kontekstu prethodnog razgovora).
E sad, sto se same teme tice, danima se ovde rasravljalo o stranackom organizovanju srpskih seljaka kako bi se zajednicki suprotstavili losoj drzavnoj politici i izborili se za prava koja im pripadaju. Danima su ljudi davali razne predloge sta nam valja ciniti, da li se organizovati na jedan, drugi ili treci nacin. Ono sto je bitno, to je da su se ljudi DOGOVARALI! Onda je neko, kome udruzeni srpski seljaci ne odgovaraju, to procitao i poslao nekog iz vlade da nas savetuje kako mi to treba da se organizujemo da bi smo se izborili za svoja prava i ostvarili svoje interese. Predstavnik vlasti koja je monopolizovala celu Srbiju nama treba da govori kako protiv tog monopola treba da se borimo!
Ok, kao sto rekoh, ja nikome necu reci da ne treba coveka saslusati, ja sam jednostavno rekao da ja necu da ga slusam i necu sa njim da polemisem sto je izazvalo salvu negodovanja. Pogledajte koliko je samo malo potrebno se Srbi posvadjaju. Lepo rece CedaVelja na zboru u Orascu pocetkom februara 1804. kada se birao vodja ustanika: "Braco, Srbi, vi ste svi jedna velika... "(cast izuzecima kojih, srecom, ima). No, pametan covek vise izvuce iz svojih neprijatelja, nego glup iz svojih prijatelja, tako da sam, zahvaljujuci vama, moji kriticari, dosao na jednu veoma dobru ideju: poceo sam da prikupljam materijal za moju novu knjigu koja ce obradjivati upravo razloge zbog kojih su se Srbi svadjali kroz istoriju (obuhvata period od nastanka prvih srpskih knezevina -sklavinija- pa do formiranja Kraljevine SHS). Svi oni koji zele da pomognu u mom projektu, mogu da mi posalju svoja misljenja ili istorijski osnovane price na PP ili mejl adresu senator.travian.s5@gmail.com. Hvala unapred.

Pozdravlja vas sve, senator.
 
Odg: mozda je utopija a mozda...

Pa koliko to ti imaš knjiga (objavljenih i neobjavljenih) sa svojih 25 (i slovima:dvadeset pet) godina pre ove nove za koju prikupljaš materijal :cao: Većinu stvari koje si napisao i ja kao i većina na forumu podržava.Seljaci su godinama od svakakvih grabljivaca što su bili na vlasti i koji su trenutno lagani i pljačkani na sve moguće načine,nikada nisu imali svog zastupnika i to trba menjati.Nisu ljudi negodovali što ti nećeš nekoga da slušaš,nego što namećeš neka svoja pravila
 
Nazad
Vrh