Rabe plugovi

Da kolega zajebava me rastura,izadjem iz brazde on se pocne okrecati zatim moram da ga vratim pa kad se namestim u brazdu okrenem ga gadno me j...e Naj cesce sam koristio taj zadnji izvod za kipu mozda je on los mislis da probam na ove napred ili imam jos jedan nazad koji ne koristim_
 
Prebacio sam prikljucak hidraulike na drugi izvod,pozadi ima ih dva i sad je u redu ne pusta,ali isto se sluzim krajnjom desnom polugom hidraulike kao i kad je bio prikljucak na prvom izvodu

- - - - - - - - - -

rabe-farba1.jpg
[/IMG]
rabe-farba2.jpg
[/IMG]
rabe-farba3.jpg
[/IMG]
rabe-farba4.jpg
[/IMG]Evo i moje masine konacno sredjen spreman za sledecu sezonu.Rabewerk Bakhtel-ge 3*33.
 
Dobro si ga sredio.Jesil štimo malo na onom španeru i šta se dešava????
 
Ne nisam odlican je zahvat i ide odlicno za traktorom,ranije ga je vukao dajc 75 i rus 82ka stara tako da se dobro uklopio sto se tice razmaka zadnjih tockova,krivo mi je sto nisam imao tel da slikam:udri:
 
Na 11 cola namešten zahvat, što bi trebalo da bude negde oko 27, 28 cm...
 
E vidis to je isti plug kao moj ovaj gore na slici,pa smo imali nedoumicu jel se steluje radni zahvat!I ja mislim da se tu steluje iako su glave fiksne,eto taj lik u komentaru tako kaze.Sta ostali misle?
 
Meni se čini da na one tri rupe šteluješ zahvat prve brazde , a španer služi za to isto u kombinaciji . Kad prebaciš u drugu rupu , španerom dotejraš u "ravnotežu" . I čini mi se da se colaža nemože na njemu mijenjati.
 
Logicno razmisljanje naravno cim su glave fiksne,onda je i taj napisao to onako reda radi.Ali eto vidis na snimku je na rupi koje je krajnja desna kad se gleda od nazad a plug baca u desno,a kod mene je u sredini.
 
Grunt,koji ti je klirens pluga i koji je razmak izmedju glava?Ima li nekih mana?
Znam da im je mala mana taj bolcni napred,tu hoce da pukne ako ne d'o Bog zapnu sve glave negde (sto je mala verovatnoca) ili ako ore teze zemljiste.
Ja razmisljam da uzmem takav,samo se bojim da mi ne gusi na kukuruzovini,mada u vecini slucajeva tanjiram pre oranja,ali ko zna kakve nas godine cekaju,pa mozda nece biti vremena za tanjiranje.
 
Poslednja izmena:
A je l' bi ti bio problem da izmeris,da imam tacnu predstavu?
756.3 ima dve vrste,sa klirensom 65 i 70,oba su imenovana kao ''Visoki klirens''.Ja sam imao ovaj od 70 i Bogu hvala da sam ga prodao,isuvise je nezan za mene.
 
Nazad
Vrh