Rabe plugovi

Na plugu postoji tako da je nazovem slavina od cilindra,koju zatvaram kad sam u transportu.Na njoj postoji jedan staf u koji se uvrce drugi i steluje se srafcigerom i ima kontra maticu kao sugurnost dali mi neko moze reci sta se tim steluje dali brzina protoka ulja pa samim tim i brze ili sporije okrecanje pluga ili nesto drugo?
 
Ako je vijak kada ga potpuno odviješ na vrhu zašiljen onda je to što ti kažeš.
 
Pa to je klasičan šraf za štelovanje protoka ulja.Kod mene se na njemu šteluje brzina obrtanja pluga.Isto tako na njega zavrnem i zatvorim skroz protok ulja kada hoću da orem sa obrtačem kao sa ravnjakom.
 
Evo ga i moj rabe startovao i ove jeseni.malo je stariji model nema hidraulike ali zadovoljava potrebe


nego kod nas je još dosta suvo pa negde ide kako treba a negde izbacuje grudve a negde neće u zemlju.morao sam i pretplužnike da skinem orao sam strnište sa razbacanom slamom pa je ponegde gušio
 
da 12 coli je.imao sam malo muke u petak veče dok sam ga naštelovao.deca se igrala onim ručicama i šrafovima za štelovanje(ima 4 komada) pa sam se dobro našetao po njivi.a taman sam mu prošle godine nastelovao zahvat i položaj na osovini i sad ispočetka.
kupio sam ga prošle godine na rizik i platio 400e.imao je dobre raonike,daske,predplužnike i točak sve original.ali od stajanja nije hteo sam da se okreće a posle je kočio u jednu stranu.sve sam sredio sad ide kako treba.
pošto je ovo spori 558 vuče ga 2 brzom na ravnom jedino uzbrdo i u tvrdom mora 1 ali vrlo retko.inače njegova 2 brza je tek malo brža od 1 na standardnom ali mi odgovara jer ne idem sa velikim gasom
jedini problem imam sada sa prednjim predplužnicima jer mi u većoj masi guši izmedju njih i ovog noža uspravnog koji seče brazdu.nije moguće pomeriti ih još napred pa je rešenje bilo odseći noževe ili skinuti njih.sa zadnjim nemam problema ima dovoljno mesta
plug inače nije za neke veće dubine 25-30cm ali lepo radi i lepo slaže brazde.osim kad ja zaboravim da okrenem pa pičim u kontra stranu.mrzim kad mi se to desi::sramota::
 
Evo ga i moj rabe startovao i ove jeseni.malo je stariji model nema hidraulike ali zadovoljava potrebe


nego kod nas je još dosta suvo pa negde ide kako treba a negde izbacuje grudve a negde neće u zemlju.morao sam i pretplužnike da skinem orao sam strnište sa razbacanom slamom pa je ponegde gušio


...jel , od cega ti je kabina , jesi je ti stavljo ili je bila ? lepo izgleda. bravo.
 
jao Trnavac ne pratiš na času:osmeh:. ima u temi inovacije na imt dosta slika.najobičnija kabina fabrička njegova samo "malo" preradjena po mojoj meri
 
@pešut havala na iscrpnom odgovoru, jer imam nešto u planu slično tvom plugu vukao bih ga imt-om 549 sa duplom vučom mislim da bi mogao to.
 
@pešut havala na iscrpnom odgovoru, jer imam nešto u planu slično tvom plugu vukao bih ga imt-om 549 sa duplom vučom mislim da bi mogao to.
ja sam ga kupio od čoveka koji se malo preračunao misleći da će ga vući sa 542.ali nije mu baš išlo pa mu je stajao dugo i na kraju ga prodao.
sve ti zavisi kakva ti je zemlja i imaš li brda ili ne.sa punom opremom je dosta težak za taj tip traktora pa i meni trebaju tegovi napred inače poskakuje solidno posebno preko brazdi nije nimalo prijatno.kačio sam ga je i za 539, podigne ga ali samo lebdi prenjica.od oranja nema vajde naravno

@Trnavac ma nema problema samo ti nama ozdravi pa kad dodjes videćeš uživo
 
Mislio sam da ga koristim u njivama gde je tinja i gde su mi lakša zemljišta, s tim što je automatski zbog prednje vuče moj traktor u prednosti zbog težine mada imam u planu da mu dodam dva tega, mislim da bi moga da radi sa njim.
 
Danas poceo sa oranjem i odma pizdarija prevrtac je u pitanju jednostavno nece da slaze lepo brazdu kad idem u desnu stranui!A u levu slaze perfektno sta sve nisam pokusao(ove skolske fore)lepo je to oranje ali nije to ono sto hocu sta mislite u cemu je problem.....Do duse davao sam plug drugima.
 
To je sve ok ne vuce nigde volan pustim plug lep radi,jednostavno nece prva glava desne strane da zatrpa odnosno ostaje trag ,brazdu zadnje leve glave,dok leva strana radi perfektno?Gume mislim da su ok danas cu proveriti granicnici su jednaki........
 
Nazad
Vrh