Secka-valjak

Ti racunas metar sirine valjka. Moj je od 3m sirine precnik oko 800mm i sigurno bar 12 redova nozeva sto bi ukupno bilo 36m nozeva.
Da na to mislim, samo je ovde precnik oko 450mm i dosta izadje jeftinije nego taj kao tvoj, ja imam valjak od 3.5m treba mi 2300e i dva sata posla da zamenim valjak, a radi posao. Kad pogledas najjeftinije je napraviti sam ali tad ne mozes predati za povracaj i treba biti solidan majstor da to ispadne kako valja
 
Ti racunas metar sirine valjka. Moj je od 3m sirine precnik oko 800mm i sigurno bar 12 redova nozeva sto bi ukupno bilo 36m nozeva.
Malo je 12 redova na 800mm precnik. Ja imam 15 redova na precnik od 880mm sa sve noževima..DalBo Maxicut ima 15 redova na precnik od 800mm.Sa 12 redova ti nosač noža dolazi na razmak od ~209mm. To je prevelik razmak zbog mogućeg zadržavanja zemlje izmedju noževa. Naše tabanalo ima 3m zahvat i 1920kg (momački smo ga napravili). Sada kada bih ga pravio ponovo ili kupovao išao bih na manji prečnik, max na 500-600mm zbog veće obimne brzine i manje šanse da se zadržava zemlja izmedju nozeva. Kod mene do 15 km/h hoce da se zadržava zemlja na limu izmedju noževa a inače radimo sa oko 18-23km/h.
 
Trenutno je ovaj najbolji na trzistu sece i pokrovni usev teziba 1 tona po metru cena mu je da se smrznes 15000+pdv
edf2ad910201383cecf45ece7fceecd9.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
A po cemu je po tebi najbolji na trzistu,i po cemu mislis da bilo koji ostali secka valjci u prodaji ne mogu seci pokrovni usev ?.
 
A po cemu je po tebi najbolji na trzistu,i po cemu mislis da bilo koji ostali secka valjci u prodaji ne mogu seci pokrovni usev ?.
Za pokrovni usev treba tezina valjka. Posto nisam poceo da radim pokrovne useve sada cu kupiti bukurov 2 u 1 od 4,5metra. Za uljanu repicu i suncokret je odlican. Ttenutno zavrsava posao. Da bi radio posao u pokrovnom usevu samo 1 tona po metru i vise.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ovaj tip kao freza jer manje trese jer je 1 noz uvek na zemlji..

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Jesi primetio da kod turskog idu ukoso nozevi mislim da se time dobija to sto pricas
Trenutno je ovaj najbolji na trzistu sece i pokrovni usev teziba 1 tona po metru cena mu je da se smrznes 15000+pdv
edf2ad910201383cecf45ece7fceecd9.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
ja sam bas od te firme bio predao predracun na konkurs pokrajne samo je secko od 3m sa podvozom i kad se sipa tecnost oko 2,5t, ali nisam prosao
 
@BOKIBOLE nije to problem ja pricam kakva su iskustva ljudi kojima treba ovaj valjak a ne podjebavam nikog. Pomazem u izboru nisam nervozan i bas me briga za proizvodjaca. Ko razume shvatice.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
@miloskica primetio sam ali je bolje resenje kada je isprekidan ne u celosti ne trese. I ja sam na mlade konkurisao za taj valjak od 3metra vuceni i nisam prosao.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Opusteno ljudi, moja je greska. Nisam detaljno pogledao fotografiju i zbog toga sam postavio pitanje. Arpad je odmah objasnio. Izvinjavam se.
 
Nazad
Vrh