Secka-valjak

Ja sam video u Lokvama čovek ima tabanalo noževi su od starih noževa iz štamparija širine 10 cm. ;)
 
Нема фрке.

Па ти ножеви нису зајебанција - то бре озбиљно "гвозје".
 
Zar nije najbolje odneti u neku kovacku radionicu i oni ti odrade te nozeve ?.Mislim da je neko vec pisao na forumu da je nosio kod njih i oni mu odradili nozeve za taj valjak secku,ti sto prave i raonike i slicno.Vidim ima tih nozeva na prodaju po oglasima,graficki noz ,ako je to isto,dimenzija slicnih kao gore napisano,traze po 100 eura za komad lol ,smesno.
 
Проблем је ковачка радионица. Када сам питао човека да ли има неког ковача у околини, рече ми да има у.... тамо где сам помислио "Чек', а ди то дође?". Однећу му сутра неки материјал, па ћу сазнати на ком нивоу му је ентузијазам.
 
Zar nije najbolje odneti u neku kovacku radionicu i oni ti odrade te nozeve ?.Mislim da je neko vec pisao na forumu da je nosio kod njih i oni mu odradili nozeve za taj valjak secku,ti sto prave i raonike i slicno.Vidim ima tih nozeva na prodaju po oglasima,graficki noz ,ako je to isto,dimenzija slicnih kao gore napisano,traze po 100 eura za komad lol ,smesno.

Pa onda ti jeftinije kupis hardox 500 ili vec koji je , nozeve ostrica za kasike bagere. Vec imaju ostricu sa jedne strane.
 
To za bagere,utovarivace,ostrica se samo zove,malo je oborena ivica samo,ali nije ostro kao noz.Sto se tice cene nzm,mislim da to nije jeftinije nego nositi kod kovaca.
 
Hardox ti dodje oko 2E kg , ovdje seku lim , pretpostavljam da bi ga mogao naostriti i u DIY varijanti kuci , ali busenje malo teze. Ne treba mu termicka obrada;)
 
Moze i ovako... Made in Avlija
Namerno je pravljen vučni.
Hardox 500 nozevi
Prečnik cevi 600mm, zid 12mm, nozevi 100x9mm
Tezina 1600kg+800litara vode


93646269bd329adc9a4ec92e80a2e70f.jpg


2d63161c4878d211fde1c39da04926dc.jpg


7d9598234d0b244e52f68f5f67ca8782.jpg


9f1c03c3ae26d7542d15133c6c8375f9.jpg


32e22e01774d7356a7ba018fc7460af0.jpg


add4401d4e0549c24fcba9049e113691.jpg


3efdd43a649e68269825ad44e314f5cc.jpg
 
Poslednja izmena:
@Gogi023 Kako izdrzava hardox kao noz,jel drzi ostricu dobro ?.Gde si ga kupio i po kojoj ceni otprilike ?.
Hardox je smišljeno napravljen za te stvari, tvrd a opet žilav.
Nozevi su posle nekih 400kj kao novi.
Uzeli smo u Borči i oni su nam odmah isekli flahove od 10cmx150cm.
Ako se dobro sećam bio je 220din/kg
Oštrenje na glodalici 4€ po metru, majstor rekao nikad više za te pare

Jedino mi je krivo što creva i struju nisam provukao kroz ram pa su štapovi su razvalili kanalice od štop svetala...
 
Poslednja izmena:
Valjak mora biti tezak, zatvoren a ne kao rotor i po meni većeg prečnika.
 
Poslednja izmena:
Tvoje resenje tvoja volja, ali mi se svidja. Mislim da nema potrebe da sipas vodu kako bi dobio na tezini. I original ima 1700 kg. Samo sto gume osete tu tezinu sto kod tebe nije slucaj.
 
Koliko su te na kraju izašli nozevi? Ja sam za moj napravio po uzorku sa Dalbo Maxicut mašine, s tim da je na Dalbu noz 9mm debljine a moj je 10mm.Odneo ga u firmu gde prave raonike i oni su mi uradili. Mene je noz kostao 30eur/komad sa pdv-om x 45 komada=1350eur samo nozevi.
Naravno, ne mogu se porediti cene kostanja nekad i sad zbog poskupljenja gvoždja ali opet orjentaciono da znamo.
 
Tvoje resenje tvoja volja, ali mi se svidja. Mislim da nema potrebe da sipas vodu kako bi dobio na tezini. I original ima 1700 kg. Samo sto gume osete tu tezinu sto kod tebe nije slucaj.
Ja sam moj vozio na vagu iz radoznalosti i vagnuo je nesto preko 1600kg prazan pa mi nekako teško za poverovati da je FOP-ov nošeni teži.
Tri godine ga koristimo i bolje radi sa vodom. Pogotovo ako se radi ranije dok su zeleni stapovi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh