Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tatamata! kolko plačaš?
 
Po kojo ceni ste prodali soju ove godine? Meni je obecano da cu dobiti 27 ali ništa od toga, jednostavno navodno nemože više od 26,25. A nema nazad. :udri:
 
Gde mozes prodati po 32 (na berzi?)?
Kod mene u selu firma kod koje sam ostevio lager u zetvi bilo 27.5 a sad je 29
 
ne, nije najmanja količina 25t , najmanja je 10-15t ali je najpozeljnije da bude celo vozilo od 25t :cao:
 
Negde na pocetku je Sandor pricao o svom semenu sa tavana a neko je pomenuo inspektore ?
U cemu je stvar zar nesme da se ostavlja seme ??
 
Soyacorn je napisao(la):
Po kojo ceni ste prodali soju ove godine? Meni je obecano da cu dobiti 27 ali ništa od toga, jednostavno navodno nemože više od 26,25. A nema nazad. :udri:
27 dinara.
bolje o tome ne razmisljati. kad bi covek znao gde ce pasti on bi seo.
kada bih vam rekao posto sam ja placao akcije na beogradskoj berzi, a posto sam ih prodao, onesvestili biste se.
 
Sto hoces da kazes ka je on sejao GM i cuvao to seme ??

Post je spojen: [time]1259871552[/time]
_________________________________________________
izgleda da sam samo ja ovde naivan

aj nemojte da se pravite normalnima ako niste ili obratno .,..,.,.,
 
Cene na berzi znače mnogo, ali su ponekad nerealne. Ne moze se traziti cena koja je na berzi
i prilikom prodaje manjih kolicina, na "crno", itd.
Ali kod nas je situacija takva da i onaj seljak koji hoce da proda 150kg neke prljave soje loseg kavaliteta
hoce cenu sa berze.
Inače, realna cena sada je oko 30din/kg plaćanje "solarno".
 
momci el ima neko soju za prodaju uzeo bi jedno 10 000kg pa me zanima cena u vojvodini znaci soja pecena da bude ne sirova ili kako se vec zove ja sam pocetnik u ovome i nerazumem se bas najbolje kod nas u paracinu za soju traze 56 din po kg cuo sam da je u vojvodini mnogo jeftinije pa sa par drugara hocu da uzmem oko 10 000 kg dali neko ima za prodaju pozzz!!!!
 
pa koja je cena sta se smejes :sta: nemam predstavu koja je cena u vojvodini al znam da nije preko 50dinara sigurno i isplati se da se kupi za svoje potrebe ovde kod nas je 600dinara 40kg dzak kukuruza po apotekama ja imam oko 10 vagona kuruza pa me ne zanima toliko cena jer ne kupujem al soja mi treba!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh