Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prijatelju vidim da nisi shvatio,kod vas je sojina sačma 50 i kusur dinara a ovde se pričalo o sirovoj soji (zrno) koja je do 30 dinara :cao:
 
Kod mene sojina sacma 44%proteina 55din\kg.Zna li neko koliki je odnos tj.koliko s.sacme možes dobiti za 1000kg sirowog sojinog zrna,kad predas nekoj fabrici-uljarici?
 
Ja ipak mislim da je malo manje.

Raniji odnos je bio nekih 650-680kg sačme za 1000kg soje. Barem je tako bilo u Sojaproteinu.
Sada može biti samo gori, jer otkad su privatizovani cene sačme su im veće...
 
Ja kad sam zadni put menjao soju za sacmu,bilo je 720 u soja proteinu. Kod nas griz rade 750, komsija par kuca od mene.
 
Za 100kg zrna soje u Sojaproteinu dobijas 65kg sojine sacme.
Ako neko daje vise voleo bih da znam.
 
paorpaor je napisao(la):
Ja kad sam zadni put menjao soju za sacmu,bilo je 720 u soja proteinu. Kod nas griz rade 750, komsija par kuca od mene.
Jel trebalo platiti pdv u Sojaproteinu?
 
tretiranje soje nitraginom se obavlja u mesalici i u metalnom buretu od 200 l. da li neko ima napravljeno bure? Bio bih zahvalan za slike.
 
Nema bas mesta oko bureta da se pridje i slikano je telefonom, inace osim soje u njemu mesam semenski kukuruz sa furadanom i psenicu za sejanje sa mankogalom.Ako te jos nesto interesuje, pitaj pa cu slikati :cao:

1zbcwvo.jpg


10z36gz.jpg


2a5zrcn.jpg


2ir6c0j.jpg


24o5c2g.jpg


2eyf8ll.jpg
 
@branko
Nisam ja smislio to bure, kod nas u selu svi imaju takvo bure za mesanje semena, samo sam ga napravio onako kako mi odgovara.Jedna napomena kod pravljenja bureta, voditi racuna da vodjice za siber budu sire od otvora da seme nebi zaglavljivalo siber pri zatvaranju, vidi se na drugoj slici :cao:
 
hvala puno meshtere. Da li u unutrasnjosti bureta postoje neke spirale? Mozda kao u mesalici za beton.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh