Susret članova Poljoinfo foruma na NS sajmu 2011. godine

Au Rale pa ovu sliku moras da uradis u prirodnoj velicini. Mora da si kupio dva Belarusa pa ti ove dve dodju kao instruktorke.
 
Danas sam neplanirano posetio sajam. Imao sam neku obavezu u Novom Sadu ali se nije ostvarila, pa sam završio na sajmu. Zapravo, i da sam odradio šta sam planirao, možda bih i tad došao na sajam, ali bi to bilo tek u poslepodnevnim satima pa se zato nisam ni javljao da ću doći na skup.
Sreo sam Savorisa,Branka, Dragana18, Bubua, Lalu iz Banata, IMT-a 550 i još nekog njihovog drugara (izvinjavam se ako sam nekog zaboravio).

Što se sajma tiče, u hale nisam ni zalazio a od ovog napolju najviše sam se muvao oko IMT-a 577. Veoma mi se sviđa. Kažu da sad ima nov petostepeni, potpuno sinhronizovani menjač. Prospekt ili ne daj Bože neki tehnički podatak o tom novom menjaču nemojte ni da sanjate. Po njihovoj filozofiji to je nepotrebno, dovoljno je da su oni IMT i da narod navali na kupovinu ne pitajući šta košta. A ne košta malo...
Na štandu Agropanonke sam se raspitivao o razlici MTZ traktora proizverdenih kod nas i uvoznih. Za sad nema razlike, jer kompletno sve stiže iz Belorusije i kod nas se samo sklapa. Ali već od jeseni bi trebalo da počnu da ugrađuju neke domaće delove, potrošni materijal (creva, filtere...), gume... I ono što je po mom mišljenju najvažnije, hidrauliku bi trebala da radi Prva Petoletka i to po uzoru na IMT-ovu hidrauliku, odnosno da ima dobar plivajući režim rada za oranje. Međutim, tu je i nešto tipično naše; u početku bi cena domaćeg i uvoznog MTZ-a trbala biti ista ali sa tendencijom porasta cene domaćeg i to do 1000 evra više od uvoznog parnjaka. Kad sam pitao zbog čega sad to kad je u medijima uz pompu najavljeno da će ovaj kod nas sklapan traktor biti jeftiniji, ljubazni gospodin koji mi je to ptičao je objasnio da je to zbog toga što je kod nas skuplja proizvodnja nego u Belorusiji. Ja se samo pitam u čemu je onda poenta prenošenja proizvodnje kod nas...
 
Mi smo isli tamo da se vidimo,upoznamo i druzimo,a te eksponate mozemo skoro pa i kuci videti,da budem precizniji u svom selu.
 
Evo majstor Zoki nešto i za tebe...
nzgj8g.jpg

id6ia0.jpg
 
A koji je ono čika ispred kamere?
Ne vidim najbolje baš, zamaglile mi naočale...
 
Nazad
Vrh