Torpedo

Za sada samo za prolecno spremanje mogu da kazem, trosi manje od 560. Svo ostalo vreme otkako je kupljen Torpedo vuce rol presu koja je kupljena malo pre njega, tako da tu ne mogu da ga poredim sa Rakovicom I 560, za hjih je nisam kacao uopste.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Treba mi kraj spone na Torpedu 75 sa prednjom vucom navoj 28 mm a svi nude sa navojem od 30 mm dal neko ima neko resenje ili da vrsim neku prepravku na samoj letvi
 
hvala puno, da tu cu da stavim . navoj je M 10X1,5 ......
sonda je stigla i pasuje. sat temperature motora takodje.
uskoro slike kad krene montaza.

uljani filter je izdrzljiviji na duze staze bolje odrzava protok ,i lepi ulje prljavstinu bolje nego suv papir.

Nego ne napisa kako si izveo to da imas i lampicu a i sondu za pritisak ulja.?
369227895-1600068267479916-2975992314586878110-n.jpg
368914311-1288445898470772-1960213267888833557-n.jpg
 
E odlicno...Dobro si uradio. Koliki su ti pritisci sta kaze manometar-sat? Sta valja inace da bude?
Ugradih i ja.
SAT JE manji otvora na komandnoj tabli pa propada unutra. onda sam uzeo plasticni cep sto je pokrivao taj otvor i lemilicom istopio unutrasnji krug i smirglao dok nije bilo taman. nosac nisam koristio, pa sam vezao kabal za masu oko navoja i pritegao sa 2 srafa koji bi inace pritezali nosac, drugi deo na sraf od komandne table .

1. kanapom izmeriti duzinu od otvora za sraf do sata , i uzeti takvo crevo, malo duze -meni je 1,3m.

2.sve sam uzeo i manometar sat sa navojem za m10x1, i crevo pleteno koje pasuje za njega, i supalj sraf iste mere M10x1. oko 2.500din

3.onaj poseban centralni pipak na manometar satu je za senzor min. pritiska nije za plus spoj ,kako sam prvo pomislio... proverio sam akumulator pre ukljucivanja , prikopcao minus ,a vezao redno ampermetar naplus pecurku i plus kabal traktora da negde nije prespojeno i nije , nema struje. upalio bez problema.

4. prva ocitavanja 5,5 bari ,vratilo se posle 2 minuta razradjivanja na 5 bari a na 2000 ob. penje na 6 bari.
5. tako je prosta uradnja kad se sve dobro izracuna da pasuje da je steta sto fabricki nije imao, zao mi sto nisam i pre to ubacio.
 
Poslednja izmena:
Тако је и код мене велик притисак као и код тебе ,мада мој поприлично дува на иберу али ја терам тако.Док не почне велики количину уља да тера и избацује на ибер нећу га дирати
 
kaze komsija to je normalno kod vazdusara oko 5 bari, ima vise cevi, interkulere ulja, mora i veci protok da bude kako bi ulje bolje cirkulisalo i hladilo motor.
...nema odusak iberlauf veze sa tim inace bi imali pritisak 0,1 bar...
mislim sigurno mu voda nije probila u sistem hahaha
 
Poslednja izmena:
Па не знам како је код ваздушара знам само да сад већ кад цео дан радим полако почиње и и уље да капље на ибер Склопове би требало променути и биће опет ко нов
 
Poslednja izmena:
takoje zato treba traktore cuvati maksimalno.
hehe covece a ja se plasio niskog pritiska ulja posto mi senzor nije radio... videcu kad ga razradim dobro, kako stoji sa pritiskom ulja.
to je odlicno za pritisak ulja da je stabilan i oko 5 bari, evo sta kazu nemci. tek ce padati pritisak ulja vremenom i pohabanoscu traktora. svi kukaju na nizak pritisak tad je kraj.
na izlazu iz pumpe 5,5-6,5bar , kod odusnog ventila pumpe da deluje smanji na 5-6 bar. normalan kad je hladan 3-5 bar.
posle pada do je 1,5 bar minimalno.

kad proveravas klackalice i zazor ventila vidi dal i ulje curi gode na srafovima oko 1 kap u sekundi.

Welcher Öldruck herrscht am F3l912 und welcher Öldruckschalter ist da der Richtige??​

Guten Abend,der Mindestöldruck ist in meinem WHB mit 0,4 Bar angegeben.
Scheint mir etwas wenig… bei Motoren mit verbautem Massenausgleich reicht das auf alle Fälle nicht!
Somit Öldruckschalter mit 0,5 Bar verbauen.
Max Öldruck sollte je nach Pumpe bei 5,5-6,5 Bar bzw. bei 5-6 Bar liegen, bis das DBV aufmacht.
Kalt würde ich sagen: normaler Öldruck 3-5 Bar
Warm 1,5 Bar aufwärts.
Öldruckschalter mit einem Anschluss schaltet gegen Masse, wenn er keinen Druck hat.
Also ein Minuskabel vom Schalter zur Lampe und an den anderen Lampenpol ein Dauerplus.
Logischerweise Vorsicherung verwenden.
Mit freundlichen Grüßen,
Adrian
 
Poslednja izmena:
A evo i za senzor temparature to cu sledece da montiram cim izbusim komandnu tablu.



-testirati senzor u vrelom ulju da na 150-155 stepeni C pocne ulaziti u crveno polje ,znaci da je ispravan.
-znaci to mu je maksimalna dozvoljena radna temparatura.

-kod 3-cilindricnih motora senzor treba da je na prvom cilindru.
-kod 4-cilindricnih na drugom cilindru.
-kod 6-cilindricnih na trecem cilindru.

sad imam i ideju da zagrejem motorno ulje na 150 stepeni u rerni u neko staro metalno lonce i proverim ovaj merac sto sam kupio.

9329.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako je filter koji zadrži manje nečistoće bolji od onog koji zadrži više? Kolika je dimenzija čestice koja se zaustavi na papiru, odnosno one koja prođe kroz isti?
Meni bolje radi sa uljanim i zadovoljniji sam.papirni je za automobile i uglancan asfalt.bolji je mozda prvih 20 sati.
Ulje isto zadrzi cestice i spere ih na dno buckanjem, spremno da opet zalepi , a papir zadrzi i zapusi se ,jos ako je vlaga pobudja..
 
Zelene masine. Plus prednji utovarivac toppp.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Pisao sam možda ranije,al nije zgoreg da ponovim,elem komšija moj ima par tih dajčeva(nikad ih ne zovu torpedo,valjda navika) i ubacio je kamionske motore od 4 cilindra sa turbom od nekih 90-100ks,i na 75ice i na 90ke... i sad sam ih letos opet malo terao u transportu pšenice sa dve zmajevke, i oduševio sam se opet kako idu...ja ih stalno poredim sa rusom i 577,i za transport su bolji...a koliko sam shvatio nije problem za menjač zato što turbo motori imaju najjači obrtni moment na višljim obrtijama za razliku od 6 -cilindričnog atmosferskog motora...
Skroz simpatični traktori..
 
Cuo sam I ja da ubacuju kamionske motore, ali ja sam zadovoljan I sa ovim. Ako se bude radilo vise zemlje, onda cu uzeti nesto novije, a za sada ide ovako.
e7865a1a87f84881e462d3a5f608b152.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh