Torpedo

Да ти је њива далеко 20км одвртао би ти њему и пумпу и пуњење.
Не кажем, мени је највећи део 10 минута од куће а и краће. Најдаље ми је њива која је удаљена 5 км и то је асфалт. Мада, нисам мерио удаљеност од неких других али и те имају до пола пута асфалт.
Са 4506 ми треба мало испод пола сата до најдаље.
 
Сад испаде да тај мењач на торпедима не ваља ништа и да га треба миловати и мазити да се не распадне. А по комбинатима их било чудо 75 и 90 и сви радили до изнемоглости. Никада нисам чуо мајсторе из задруге да их пљују и куде.
 
Zavisi i od toga u kakvim je uslovima...
Nije ista zemlja svugde, brdovit teren i ravnica.
Majstor koji je nama odrzavao Torpeda je uvek govorio da je to izuzetan traktor ali za ravan i za laksu zemlju.
Mi smo bas imali problema sa menjacem, (tx55a model).
Koliko sam skapirao, na manjim modelima ispod 7506 je jos problematicniji menjac nego na 7506- 9006 i RX modelima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam Torpeda 90 sa 112ks i nemam problema sa ,,zečevima". Treba imati malo osećaja, nije to Rus. Rus pri iole većem opterećanju dimi na auspuh, a Torpedo počne da dimi kada je baš, baš preopterećen, toliko da nešto mora da cikne. Torpedo treba voziti pri opterećenju na velikim obrtajima motora jer je vazdušar. Suština svakog menjača i diferencijala je da će pri istom opterećenju duže trajati ako se zupčanici brže okreću . Znači jedna glava manje.
Хвалити оно што имаш и возиш а кудити друго немој то радити јел није ништа тако .Поготово ово за руса и оптерећење рус пуши свакако а торпедо пуши само под јаким оптерећењем је чиста глупост Отрцане фразе да русе возе неке тешке сировине који немају никаквог осећаја а торпедо само онај префињен сој људи то је твоја теорија из које се види да ниси возио руске тракторе а са пуним правом пишеш лоше о њима .Торпеда лично имаш и хвалиш их и то је твоје мишљење па онда тако и напиши али реално није објективно и самим тим је неистинто . . Имам и један и други трактор и то нема везе са везом шта пишеш.Сваки ће пушити кад га оптеретиш нема везе јел рус торпедо имт ,водено или ваздушно хлађење.Мењач и диференцијал су посебна тема и то све зависи од његове употребе (злоупотребе ) типа мењача и зупчаника
 
Poslednja izmena:
Нај битније у целој причи је бити нормалан возач. Џаба да је тенк ако сировина држи ручицу мењача покрљаће и наковањ. Мени је КТ на Брени трајао 15 година, а човек од којег сам га купио није могао да састави ни 5 година да га не мења. Труба и мењача да не причам колико су скрљали. Тако да не верујем да су мењачи баш толико лоши и то брдо, равница не пије мени воду. Тешка, лака земља исто не пије воду зато има мењач са више брзина и спорих и брзих ходова да би у свим условима могао да се нормално агрегатира трактор.
 
pa ne znam , vazna je brzina oranja, ja sa td45 sa dva pluga, za laksu i suvlju zemlju- idem 7-8 km/h ,a tezu i vlazniju 5-6 km/h.
otprilike treba 10-15ks po plugu plus rezerva od 10ks.
trudim se da uklopim obrtaje, radim na 1900-2000ob, i brzinu oranja 5-8 km/h , pa stoga ide druga ili treca sporohodna. sporohodne brzine koristim.
deutz su dizel sporohodni motori dal se vrteo na leru ili 2.500ob vrlo je mala razlikau potrosnji. a bolji mu veci obrtaji zbog hladjenja.
normalno trosi vise kad mu treba veca snaga.
 
Ja imam Torpeda 90 sa 112ks i nemam problema sa ,,zečevima". Treba imati malo osećaja, nije to Rus. Rus pri iole većem opterećanju dimi na auspuh, a Torpedo počne da dimi kada je baš, baš preopterećen, toliko da nešto mora da cikne. Torpedo treba voziti pri opterećenju na velikim obrtajima motora jer je vazdušar. Suština svakog menjača i diferencijala je da će pri istom opterećenju duže trajati ako se zupčanici brže okreću . Znači jedna glava manje.
ja mislim da je to najvise sto nemaju ti stariji traktori satove za temparaturu i pritisak ulja u motoru , pa ljudi ne znaju kad se pregreva ,i valjalo bi opciono za nivo goriva i napon/struju akumulatora. na tabli ima mesta za 4 sata bez problema.
cudi me da pedantni nemci to nisu stavili , mada torpedo to je hrvatska izvedba.

Možeš kojom hoćeš a ako hoćeš da menjač traje 1 brzihod.
moze i to kod lake zemlje, ide brzo.
 
Najveći problem Torpeda je što nemaš majstora adekvatnog i ono najbotnije nema delova kvalitetnih što se menjača tiče.
Ovi od 9006 pa naviše su posebno razdrndani jer su mahom sa imanja i odradili boga oca. Svi su dobili luft i u kućištima menjača.
Generalno i jeste boljka menjač i možete ga čuvati kolko hoćete al za ozbiljniji rad u jačoj zemlji doviđenja. Ne znam i šta se očekivalo kad je menjač isti za 6006 preko 7006 do 9006. Zadnji kraj isti i samo šišaj motor jači i produžavaj haubu.
Jedino što vredi na tim traktorima su motori jer su stvarno zahvalni kao potrošači ali odražavnje svako malo. Čisti izduvavaj ne sme da procuri lepi prašinu eto grejanja...Kabine nakaradne nemoš ući, sedište još gore i da ne nabrajam.
Samo zaljubljenik moža da ih bezgranično hvali pa može i da se ljuti koliko hoće na moje komentare oprošteno mu je 😁
 
Toliko sam lezao pod njima u firmi da ih nikad nebi u moju avliju uterao!!
Da ga _ebe konstruktor i zeceve i hidrauliku i ventil prioriteta i ono NAKAZNO kvacilo!!!
A potrosnja o tome sam pisao par puta to je cist MIT o maloj potrosnji
Uzmi 4506 i 542 pa uporedo teraj
Ili 7506 i 577 pa ce ti sve biti jasno!!
1025 rusa i 9006 pa to je razlika OKO I GUZICA !!!!!!!
One RX necu ni da spominjem
Pa kupis ga pa daj tandem pumpu na motor, pa onda krene SEX oko hidraulika pa ti dodje da plocu hidraulika stavis od neceg drugog onda procuri rezervoar nafte pa spominjes BOZANSTVA
pa krene sex oko kardana i menjaca
I tako u nedogled
A uzmes lepo 820 uvek je mozes pojacati na 1025 i uvek ce biti delova i uvek ce raditi i biti malo masTan i ide jbg



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Toliko sam lezao pod njima u firmi da ih nikad nebi u moju avliju uterao!!
Da ga _ebe konstruktor i zeceve i hidrauliku i ventil prioriteta i ono NAKAZNO kvacilo!!!
A potrosnja o tome sam pisao par puta to je cist MIT o maloj potrosnji
Uzmi 4506 i 542 pa uporedo teraj
Ili 7506 i 577 pa ce ti sve biti jasno!!
1025 rusa i 9006 pa to je razlika OKO I GUZICA !!!!!!!
One RX necu ni da spominjem
Pa kupis ga pa daj tandem pumpu na motor, pa onda krene SEX oko hidraulika pa ti dodje da plocu hidraulika stavis od neceg drugog onda procuri rezervoar nafte pa spominjes BOZANSTVA
pa krene sex oko kardana i menjaca
I tako u nedogled
A uzmes lepo 820 uvek je mozes pojacati na 1025 i uvek ce biti delova i uvek ce raditi i biti malo masTan i ide jbg



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Ne može 820 da nosi pozadi koliko može 90-tka. Trakcija na 90-tci je mnogo bolja nego 820 sa ,,krivim mostom". Jednostavno 820 prošlajfuje a 90-tka čupa. Tvrdim da su 75-ca, a i 90-ka mali potrošači, a samim ti i ostali. Samo zavisi kako ko vozi.
 
Poslednja izmena:
I moje iskustvo kaze da su znatno manji potrosaci od konkurencije iz tog vremena pa cak i mnogo mladjih traktora.
Da je neznatno manja potrosnja, primetio bih ali verovatno ne bih nista komentarisao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
cekaj ,sad sam slikao rezervoar da vidim sto to curi... kod mene rezervoar izdignut ima i amortizaciju, lezaj guma ko silen blok metalni nosac sve top nema curenja.
td4506 trosi manje od 542 to je provereno. hidraulicni volan je najbolja stvar , konacno odmorih razdrndane ruke od mehanickih volana imt-a, da sediste je glupo postavljeno ali kabina je prostrana i moze biti zatvorena vrh da ne ulazi hemija kod prskanja recimo.

 
Колико су то већи обртаји? Ја не прелазим 1700 обртаја било којим трактором, можда једино у транспорту а и то мало више од овога.
И, пре ће бити да је трактор 108 кс јер 7506 има 72кс а не 75. Мала је разлика али ипак је има.
Pa imas torpedo 72 a ima i 75. Razlika je za te 3 ks....
 
Бодерлица, продужи белорус да буде дугачак као 9006 и неће ти ни требати предња вуча. Са друге стране окретање на малом простору смрт.
Da baba ima onu stvar bila bi deda. A tvoja tvrdnja da neki traktor slične težine, dužine i dimenzija guma ima istu trakciju kao onaj sa prednjom vučom je smešna. Prednist u trakciji prednje vuče je u dimenziji prednjih točkova i dato sam se ograničio na 820 sa ,,krivim" mostom.
 
Da ima boljih traktora od Torpeda, naravno da ima, daleko je on od savrsenog traktora. Moja 90 je placena 7000 evra u martu. Od ulaganje ulje I alnaser, a samo u baliranju sa rol presom je se ove godine odplatio. Plus sto je spremio oko 30 ha ovog proleca, orao, bio u transportu. Tako da za te pare odlican traktor. Voleo bih I ja da vozim nesto novije, ali nemam potrebe za sada da lupam pare, tako da sto se tice odnosa ulozeno dobijeno, pun pogodak.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Дођеш у кампању репе па видиш каквих комбинација има. Једноосовинка са страницама дигнута у небо закачена за трактор а за њу змајевка. Одее...
 
Nazad
Vrh