Trenutna cena pšenice 2009 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

koliko ja znam Mita placa 10.3 sa pdv,bio danas pa slucajno pitao :cao:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

danger je napisao(la):
koliko ja znam Mita placa 10.3 sa pdv,bio danas pa slucajno pitao :cao:
znam da je bila ta cena al sam zvao danas zbog djubriva i pitam za cenu kaze 9,5 mozda je to bez pdv
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

iako je na berzi cena 10,00 +pdv tamo gde sam ja skladistio i dalje 9,45 sa pdv
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

U Indjiji u Zitoprometu je 8.80 din.To je ko sad predaje.
Sa lagera neznam,mozda je vise.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

sa cenom zita ce se svasta zaqnimljivo desavati ove godine i bice vrlo tesko izabrati pravi momenat za prodaju.
u americi je trenutno preko 13 din (13.2) i u odnosu na pocetak oktobra je skocila skoro 30%.
u madjarskoj je priblizno kao kod nas.
najcudnije u celoj prici je sto u tom americkom skoku uopste nema logike. svetske zalihe su na nivou najvecem u proteklih 8 godina.
ako se neko seca price o fondovima, koju sam ispricao pre par meseci onda ce mu stvari biti jasnije.
dolar pada, ovi sto imaju dolare beze u "sigurnije" investicije kao sto su zlato, nafta i sto je najcudnije - zito! ocigledno neko zna ili misli da zna, ono sto ja ne znam i procenio je da je cena zita na berzama mala uprkos velikim zalihama i resio da investira bas tu. pomenuh da taj "neko" odnosno "neki" barata sa otprilike 3 hiljade milijardi dolara. kako su sad resili da kupuju, tako isto lako mogu da rese i da prodaju. onda ce cena naravno da pada..
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

lakarije je napisao(la):
Valda kad rese da prodaju,pocece da raste cena!!!
Ne bih rekao, kad prodaju onda će tržište biti zasićeno, mnogo robe-mala cena
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Produktna berza

Još od predžetvene nervoze, na tržištu pšenice nije bilo veće dinamike i tržišnih pomeranja kao što je to bilo protekle nedelje. Prosečna cena trgovanja u nedelji za nama iznosila je 11,65 din/kg ( 10,78 bez PDV), što je rast u odnosu na cenu iz prethodne nedelje od 10,49%. Poslednje zaključena cena od 11,88 din/kg (11,00 bez PDV), sasvim se približila ceni pšenice sa samog početka ove kalendarske godine. O dinamici rasta cene ove robe najbolje govori podatak da je cena u poslenjih šest nedelja porasla za preko 30%. Najzad, šta je to što je tako iznenađujuće brzo dovelo do ovakvog obrta na tržištu pšenice? Odmah posle žetve konstatovan je lošiji kvalitet pšenice nego prethodne godine, čime je pšenici prilično umanjen izvozni potencijal i izvozna perspektiva. Uz relativno malu cenu na svetskim berzama očekivala se jedna prilično sumorna godina za pšenicu sa aspekta cenovnih dešavanja. Međutim, ovi vrlo jasni tržišni argumenti protiv rasta cene, u poslednjih mesec dana bukvalno su anulirani dešavanjima na „domaćem terenu“. Naime, sa jedne strane rekordno male zasejane površine pod pšenicom, a sa druge strane povećan pritisak tražnje iz sektora proizvodnje stočne hrane gde je pšenica postala veoma konkurenta sirovina kukuruzu, učinili su pšenicu na našem tržištu veoma traženom robom, a to je naravno rezultiralo i već pomenutim velikim rastom cene.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Kako ocenjujete jel dobro u ovom trenutku psenica 11,5din.
troskovi lagera neplacaju se?
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

meni je zito jos na lageru .jel ima jos kockara kao ja i do kad cekati?
cena od 11din plus minus koja para vec duze vreme je stabilna .
kakva je situacija kod vas ? :bravo:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Ja juče sve prodao po 11.5 dinara stim da mi se ne skine ništa od lagera(lager,rešetanje,fumigacija).
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Kazu da ce pravi skok cena psenice i kukuruza da bude u martu?!Ako tako bude,onda... :D
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

prodao danas 10.5+pdv mlin Senta
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Farmer Bob je napisao(la):
Kazu da ce pravi skok cena psenice i kukuruza da bude u martu?!Ako tako bude,onda... :D
e?
ko to kaze?

@spajki, kad stizu pare? el odugovlace nesto?
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

ognjen74 je napisao(la):
meni je zito jos na lageru .jel ima jos kockara kao ja i do kad cekati?
cena od 11din plus minus koja para vec duze vreme je stabilna .
kakva je situacija kod vas ? :bravo:

i ja se kockam sa pšenicom i kukuruzom
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

@tarana
Ako mi plate do 15.01 bice dobro, kome si ti prodao?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh