Trenutna cena pšenice 2009 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

senti takodje.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

zitom hranim svinje koje ne mogu da prodam.kako god se okrenem **greška mi je pozadi
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Kod nas nikada nije bilo tržišnih viškova jer uglavnom stoka potroši ono što se ne umelje za ljudsku ishranu.Ove jeseni sam imao u planu da posejem nekih 10-ak hektara na jednoj parceli koja je nekada pripadala bivšoj ZZ.Međutim,kada sam video kako sve to izgleda odmah sam odustao.Naime,to više nije njiva nego džungla.Tako da je Srbija ostala bez ogromne količine preko nam potrebnog hlebnog žita.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Zoran Kostović je napisao(la):
Kod nas nikada nije bilo tržišnih viškova jer uglavnom stoka potroši ono što se ne umelje za ljudsku ishranu.Ove jeseni sam imao u planu da posejem nekih 10-ak hektara na jednoj parceli koja je nekada pripadala bivšoj ZZ.Međutim,kada sam video kako sve to izgleda odmah sam odustao.Naime,to više nije njiva nego džungla.Tako da je Srbija ostala bez ogromne količine preko nam potrebnog hlebnog žita.
:haha: :D
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Spajki je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Kod nas nikada nije bilo tržišnih viškova jer uglavnom stoka potroši ono što se ne umelje za ljudsku ishranu.Ove jeseni sam imao u planu da posejem nekih 10-ak hektara na jednoj parceli koja je nekada pripadala bivšoj ZZ.Međutim,kada sam video kako sve to izgleda odmah sam odustao.Naime,to više nije njiva nego džungla.Tako da je Srbija ostala bez ogromne količine preko nam potrebnog hlebnog žita.
:haha: :D
Šta dodati... :haha:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Zoran Kostović je napisao(la):
Kod nas nikada nije bilo tržišnih viškova jer uglavnom stoka potroši ono što se ne umelje za ljudsku ishranu.Ove jeseni sam imao u planu da posejem nekih 10-ak hektara na jednoj parceli koja je nekada pripadala bivšoj ZZ.Međutim,kada sam video kako sve to izgleda odmah sam odustao.Naime,to više nije njiva nego džungla.Tako da je Srbija ostala bez ogromne količine preko nam potrebnog hlebnog žita.
ovako i nas ministar kaze :haha:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Zar ste tek sada u meni prepoznali budućeg ministra.Još razmišljam o stajlingu(frizuri) i kad to rešim eto me u parlamentu pa da nas Bog vidi.
PS:Malo je off !
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Prema saopštenju Republičkog zavoda za statistiku u jesenjoj setvi 2009. godine u Srbiji je zasejano 646.041 hektara.
pšenica 484.840 ha
ječam 68.059 ha
ovas 9.277 ha
uljana repica 15.260 ha
Prema ovim podacima u Republici Srbiji do kraja novembra 2009. godine u odnosu na prošlu godinu zasejano je manje: pšenice za 14,1 %, ječma za 11,1 %, uljane repice za 14,7 % a ovsa više za 3,8 %. U odnosu na desetogodišnji prosek jesenje setve (1999 – 2009god) površine pod pšenicom smanjene su za 17 %.
Ovo su trenutno zvanični podaci o jesenjoj setvi, ali treba imati u vidu da je tritikal zasejan na površinama od 40 – 60.000 ha i da te površine nisu posebni iskazane u jesenjoj setvi te bi ih trebalo oduzeti od površina zasejanih pšenicom.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

tarana je napisao(la):
Prema saopštenju Republičkog zavoda za statistiku u jesenjoj setvi 2009. godine u Srbiji je zasejano 646.041 hektara.
pšenica 484.840 ha
ječam 68.059 ha
ovas 9.277 ha
uljana repica 15.260 ha
Prema ovim podacima u Republici Srbiji do kraja novembra 2009. godine u odnosu na prošlu godinu zasejano je manje: pšenice za 14,1 %, ječma za 11,1 %, uljane repice za 14,7 % a ovsa više za 3,8 %. U odnosu na desetogodišnji prosek jesenje setve (1999 – 2009god) površine pod pšenicom smanjene su za 17 %.
Ovo su trenutno zvanični podaci o jesenjoj setvi, ali treba imati u vidu da je tritikal zasejan na površinama od 40 – 60.000 ha i da te površine nisu posebni iskazane u jesenjoj setvi te bi ih trebalo oduzeti od površina zasejanih pšenicom.
Neznam samo kako su toliko precizno izračunali površinu....
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Ma bre kako oni mogu da tačno znaju koliko je posejano.Naprimer znaju li oni da sam ja posejao 5 ili 8 hektara.To se radi u firmama koje su obavezne da prijave pa se verovatno tako dobijeni podaci upoređuju sa nekim višegodišnjim prosecima.A i to što firme prijavljuju ti je tačno u pi... materinu.
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Ja radim statistiku za KO Basaid,tako da je i moj doprinos u ovim ciframa.Statistika je tacan zbir netacnih podataka,ali na kraju se dobije priblizno dobra cifra.Posto se dosta krecem po ataru i imam uvid koliko zadruge distribuiraju semena dajem procenu posejanih povrsina za privatni sektor.Preduzeca i zadruge koje imaju svoju zemlju dostavljaju izvestaj o posejanim povrsinama .Kad se sve to smulja dobije se konacna cifra.Pitanje je da li zavod prikazuje te rezultate ili ih frizira po potrebi ?
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Od 97 za KO Basaid ,a pre tog za KO Banatska Topola.Znaci Milosevicev covek. :ppozdrav:
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

Na danasnji dan mlin xx otkupljuje zito po 10 din, isplata u zavisnosti od kolicina manje odma veeeeelike max za 5 dana
 
Odg: TRENUTNA CENA PŠENICE ROD 2009 god.

mlin Plazane opstina Despotovac otkupljuje po ceni od 10.50 din/kg sa 76 % hektolitra. pare na vagu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh