Secka-valjak

Ja radim sa seckom suncokret, i nikad se nije desilo da zaguši. Čak šta više, desilo mi se kad je secka isključena da zaguši, štap sa glavom se nekako prepreci.
Ali skidam usmerivace, da se slučajno ne zakaci zelena glava, posto ne seče jako sitno, jer su kontra nozevi skroz raspušteni.

04139f468346277d66caf537bb9250db.jpg
eec91a7127d437d841981e420f3594cc.jpg
 
Poslednja izmena:
Malo cevi ,malo dasaka, dobra volja
Моја ад-хок варијанта: шака шрафова и широких подлошки, мало дасака од прошломесечног шаловања и - вуала, ето ти браник. Још ако стабљике сунцокрета успеју да ту попречну даску остружу од цемента и бетона, било би супер. :)

Него, поменуо сам једно човека, предузимљивог пензионера по занимању, који се заинтересовао за прављење једног "табанала" са секцијама ножева по четврт метра. Како ми је пренео, највећи проблем му је изгледа материјал за ножеве. Оно што је он сазнао је да су неки тамо "љући" челици скупи к'о отров и да би цена тог његово "табанала" отишла у небеса, ако би употребио такве материјале за ножеве, па му је ентуизијазам спласнуо. Има ли неко неки предлог за "лоу кост" решење проблема ножева?
 
Iskovati rashodovane gibnjeve. :sta:
Koristili smo ga dugo godina ali po par dana u godini.
 
Poslednja izmena:
Iskovati rashodovane gibnjeve.
Знаш шта је проблем са том варијантом?

Немамо у ближој околини неког ко макар претендује на назив "ковач"! Постадоше ретки кол'ко и ексери у праху!

Када се читаво то планинарење око израде "табанала" ради у кућној, аматерској радионици, како то планира тај чикица, онда постаје озбиљан посао и оштрења укупно дваес' метара ивице некакве плочевине или чега сличног, од које би била оштрица тих ножева на његовом "табаналу".

Ја сам контаминиран којакавим клиповима са Нета, па сам помислио да му предложим плазму/вотер-џет, ал' ону вишеосну, па да му у једном цугу исеку плочевину на меру ножа који хоће, а уједно му прозвижде и отворе за вијке којима би се фиксирали за ваљак и исеку ивицу под углом.

Зна ли неко колико кошта услуга резања тим модерним направама?
 
Зорге, требало би проверити у металопромет кула. Комшија је правио ваљак и сечку, тамо су му секли све по мери и избору материјала.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Моја ад-хок варијанта: шака шрафова и широких подлошки, мало дасака од прошломесечног шаловања и - вуала, ето ти браник. Још ако стабљике сунцокрета успеју да ту попречну даску остружу од цемента и бетона, било би супер. :)

Него, поменуо сам једно човека, предузимљивог пензионера по занимању, који се заинтересовао за прављење једног "табанала" са секцијама ножева по четврт метра. Како ми је пренео, највећи проблем му је изгледа материјал за ножеве. Оно што је он сазнао је да су неки тамо "љући" челици скупи к'о отров и да би цена тог његово "табанала" отишла у небеса, ако би употребио такве материјале за ножеве, па му је ентуизијазам спласнуо. Има ли неко неки предлог за "лоу кост" решење проблема ножева?
Dragane pitajte kod vas u pilani dali imaju starih nozeva od ljustilice,trebalo bi da budu vise nego odlicno resenje za vasu potrebu.
 
У сунце ти, па како теби да падне та идеја на памет, са ножевима од љуштилице, а нама двојици, којима је то пред носом - јок!?

Већ знам кога ћемо да на'ватамо да се распита за те ножеве код Аце, газде пилане... :rolleyes:
 
Donosio drugar,iz druge firme ali bave se istim tipom prerade.Mislim da se pohabaju pa ih menjaju..imam jedan ili dva kuci,slikam sutra ako treba
 
Не мораш да сликаш, биће довољно да напишеш неке основне димензије.
 
Nazad
Vrh