Traktorske kose

Petre nemoj da si smesan
Za cenu nove poljakinje kupis dobru polovnu vicon i budes miran godinama
Ja sam moju vikon platio 36000 rsd+pdv
CM 2400,i uložio u nju jos 170e
Evo radi bez greske trecu sezonu

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko god pokosi Poljska ova ce bar 3x vise

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam 2010 uzeo novu Poljakinju, bio prezadovoljan sa njom. Pokosio oko 600 hektara sa njom za 12 godina. Jedino sto sam menjao su lezajevi na donjim diskovima. I onda kupim ovu Claas, reko ajde marka je ipak. Ona me sad zeza sa tim diskovima.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Isto sam čuo da je taj veći disk papreno skup.Zato verovatno služi manji da ga štiti i verovatno je tu neka caka,Hajde slikaj pa možda nam padne nešto na um.Moj rođak ima takvu sa gnječilicom.Možda tvoja nije takva pa džaba pišem a ništa ti nisam pomogao.
 
Tako sam nešto skontao da ima mali i veliki donji disk.I njemu je bilo čudno što se kod nas donji disk okreće.
 
Za sada si u pravu. Pre 6-7 godina dok još nismo skroz otišli bili u k.... kao država nova Poljakinja me je izašla 600e sa povraćajem od 50% bez PDV-a. Za te pare sam mogao kupiti jedino IMT sa 4 diska.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Извињавам се што упадам, има везе са косачицама али ја нисам неки озбиљан косач па ме не интересују ове новије...

Оћу да узмем неку задњу косачицу са летвом (што се качи на полуге), да косим по ланца детелине, имам самоходну и то ради посао одлично, али ово је ван села и не могу ону да носим. Гледам ту којекакве, оџаци, имт, олт, мени то све делује исто... тренутно сам нашао овде код мене неку ОЛТ, делује да није много радила....

јел може неко нешто да ми каже о овима што постоје код нас у понуди, да ли ту има неке разлике или је то све исто? Прочитао сам пар постова овде, неки лоше говоре за ову ОЛТ, шта не ваља код ње? Или неко има друго мишљење?

Јел може неко неки савет да ми да од вас што сте радили, шта и како.... поприлично имам искуства са кошњем (са овом самоходном бертолини), та ради добро....косио и сам и преко метар високу детелину, не стаје никад (једино кад се нешто поквари)...
 
Te bocne traktorske kose su sve na isti fazon sad koja je bolja tj kvalitetnija ne znam ali isti posao radi svaka.
To nije losa kosacica, visina trave nema veze sa kosenjem, koliko god da je viskoka trava svaka kosacica ce je kositi.
Ono sto je bitno za te grebenaste kose je to da nema pologa, u pologu ona vec dosta tesko radi a ako je kosa tupa gotovo nikako.
Isti posao radi kao i ta tvoja samohodna samo sto ces ovde moci da sedis i kosis.





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod njih je problem i kada naiđu na krtičnjak pa se zemlja zaglavi između prstiju i onda ne kosi već samo gura i žvaće masu pa pukne cigančica, pa spadaju kaiši, prokližu par puta i ćao nema košenja.Traži idealne uslove za nesmetan rad, kosio sam godinama sa bočnom i hvala Bogu pa sam je se rešio.
 
Te kose mogu da kose dobro samo livade gde je trava uspravna bez pologa i vlage, naravno mogu i deteline ali u nekim idealnim uslovima. Ukoliko bude malo vlažnije i ima pologa košenje postaje mučenje, ovaj sistem je davno napušten i sada kad ima dosta jeftinih rotacionih kosa kupovina ove kose je po meni besmislena.
 
Код мене су сад актуелне "дуплекс"Гаспардо и Супериор, ротационе су слабо заступљене, има камења и слабо косе природне ливаде.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Te bocne traktorske kose su sve na isti fazon sad koja je bolja tj kvalitetnija ne znam ali isti posao radi svaka.
To nije losa kosacica, visina trave nema veze sa kosenjem, koliko god da je viskoka trava svaka kosacica ce je kositi.
Ono sto je bitno za te grebenaste kose je to da nema pologa, u pologu ona vec dosta tesko radi a ako je kosa tupa gotovo nikako.
Isti posao radi kao i ta tvoja samohodna samo sto ces ovde moci da sedis i kosis.

Sediš i na svaki krtičnjak kad je malo mokro skačeš napolje iz kabine. Znao sam dobijati upalu mišiča. Pa muka oko završetka kad ostane manje od pola otkosa. Jedino mi se sviđalo, što je otkos ravnomerno složen zbog lakšeg sušenja, Ne ostavlja na gomilu kao poljakinja
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nista nisam rekao na tu temu, naravno da ima i mane.
Te kose su se prodavale u mom kraju po 150-200e sta bi za te pare, da kosi sama?
Bcs samohodna pristojno stanje 1500e.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh